Skoda Rapid z silnikiem 1.0 TSI czy 1.6 TDI ?

02 Lip 2017, 11:03

Polacy oczywiście potrzebują prestiżowego znaczka - jeśli jednak na taki ich nie stać wybierają Francuzy i hejtują auta niemieckie.


ch...a, stać mnie a zwykle niemieckie auta hejtuję :naughty: Tzn może nie hejtuję ale odradzam bo kiedy czytam tematy mam wrażenie, że osoby, które je zakładają przedstawiając swoje założenia dot. utrzymania auta w ogóle nie powinny go kupować, żadnego.


Szczerze i otwarcie, jako użytkownik skody - nigdy w życiu za własne pieniądze (chyba, że auto służy do zarabiania pieniędzy i chodzi tylko i wyłącznie o w miarę bezproblemowe pokonywanie km (mam na myśli diesle) przez 2-3 lata a później wymiana)

Co do tematu - nie czytałem całego i nie wiem jakie są dokładnie wymagania ale wypowiem się jako osoba, która rok temu szukała auta w podobnej kasie, max 80-85k.
Obejrzałem i jeździłem wszystkim co tylko się dało. Różnice np. w jakości wykonania wnętrza w autach podobnej klasy i kasy potrafiły być kosmiczne.
Na co warto zwrócić uwagę? Astra, Megane, elantra/i30/i40, ostatecznie megane. Ja wybrałem Mazdę 3, sedan, 2.0/120km, szczerze polecam, lepszego stosunku jakość/cena nie znajdziesz. Spalanie w trybie mieszanym w granicach 6-7, fajna dynamika a silnik stosunkowo prosty, trwały bezproblemowy
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

02 Lip 2017, 11:15

Invi napisał(a):Na co warto zwrócić uwagę? Astra, Megane, elantra/i30/i40, ostatecznie megane. Ja wybrałem Mazdę 3


Autor tematu chciał coś z bagażnikiem więc z powyższych pozostaje Astra, Megane, i30 w wersje kombi.
Na minivanach mniej się znam, ale widzę, że można dorwać C4 Picasso za ~80 tysięcy.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
0

02 Lip 2017, 12:09

Nie chce mi się czyścić tego tematu, a więc zamykam. Jeśli autor ma nadal wątpliwości co do zakupu auta, polecam założyć nowy temat.

Killaz jeśli Ci się tutaj nie podoba to nie przychodź, nikt Cię tutaj siłą nie trzyma
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14070
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Ford Focus - kompaktowy hatchback do miasta
    W przypadku tego modelu najniższym spalaniem charakteryzuje się silnik Diesla 1.5 TDCi ECOnetic o mocy 105 KM. Producent deklaruje, że średnie zapotrzebowanie na olej napędowy jednostki to 3,4 l/100 km (w mieście: 3,8 l/100, ...