Skoda Superb I w stylu BMW e36

24 Cze 2019, 23:19

Zdecydowałem się na kupno Skody Superb pierwszej generacji z silnikiem 1.8t. Wiele słyszałem, że auto jest limuzyną i w związku z tym przeznaczone jest do miękkiej jazdy prosto pod urząd marszałkowski. W tym samym czasie słyszałem, że silnik "dobrze" przyjmuje chiptuning. Czyli jest potencjał, żeby zrobić posuwacza. Dodatkowo planuje większe felgi, bo w tych fabrycznych wygląda po prostu nieproporcjonalnie (duże auto małe koła) i nawet nie wiem, czy większe koła coś dają, czy nie. Pytanie brzmi, czy realne jest zrobienie auta prowadzącego się choć trochę bardziej sportowo, czy tylko uzyskam glebniętego złoma z trefnymi częściami i z zawieszeniem jak kamienie w worku?
Kaczmarczyk
Nowicjusz
 
Posty: 16

25 Cze 2019, 07:42

Obnizajac, usztywniając mozesz uzyskac duza roznice ale nigdy to nie bedzie na poziomie aut tylko coupe (masa/gabaryt). 1.8 spokojnie mozesz robic po 200koni
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16132
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Cze 2019, 18:10

Nie wywarzaj otwartych drzwi

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Cze 2019, 22:14

Widziałem ten filmik i w tym konkretnym przypadku to facet zrobił auto na pokazy, czyli do stania, a nie do jeżdżenia co podkreśla. Innymi słowy - aż tak to nie.
Kaczmarczyk
Nowicjusz
 
Posty: 16

26 Cze 2019, 19:46

To wiadome, że auto bardziej pod pokazy, ale w filmie została poruszona kwestia m.n zawieszenia
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

27 Cze 2019, 08:53

Zrobiłbym dużą felgę glebę -30mm a silnik do softa roszta modów nija się z celem bo co by nie zrobił to i tak w kategorii profi jazdy g...o wyjdzie. Temat tyczy się zawiasu jak i silnika.
Oczywiście jest jeszcze droga pt.mam 50k.pokaże że potrafie :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...