Skontroluj hamulec postojowy Laguna 3 2007r 2.0 benzyna

15 Kwi 2024, 16:07

Witam mam taki problem, otóż wczoraj odebrałem auto od mechanika, zwykła wymiana oleju plus wymiana płynu hamulcowego i czujnika świateł wstecznych w skrzyni biegów. Bezpośrednio po powrocie do domu samochód pokazuje komunikat "skontroluj hamulec postojowy". Komunikat pojawia się kiedy ręczny jest zaciągnięty i świeci się ciągle aż do jego zwolnienia. Druga dziwna rzecz która pojawiła się w tym samym czasie to że aby odpalić auto muszę wcisnąć sprzęgło. Wyświetla się komunikat " wciśnij sprzęgło + start". Wcześniej tego nie było, z tego co wiem to komunikat taki pojawia się przy próbie odpalenia na biegu, u mnie pojawia się również gdy samochód jest na luzie. Obie usterki pojawiły się odrazu po odebraniu od mechanika. Czy obie mogą byc związane z wymiana czujnika biegu wstecznego? I jak je naprawić ? Nowy czujnik działa prawidłowo to znaczy zapala światła wsteczne po wrzuceniu wstecznego. Po wymianie płynu hamulcowego też wszystko wydaje się być ok. Jedynie poza tymi dwoma komunikatami. Będę wdzięczny za jakiś trop.
Hubert777
Obserwowany
 
Posty: 2

  •