Skrzypienie przy zimnym silniku

26 Lis 2018, 15:13

Witam
od czasu gdy spadly temperatury zauwazylem, ze podczas przejazdu przez progi i ogolnie nierownosci skrzypi mi cos z przodu. Na rownej drodze jest git. Bylem na przegladzie i nie wykryto zadnych wybic ani luzow. Diagnosta twierdzi, ze skrzypi bo jest zimno. Moze to racja bo gdy autem zrobie pare kilometrow i sie "rozjezdzi" to potem na nierownosciach nic nie skrzypi. Czy moze to byc rzeczywiscie spowodowane niskimi temperaturami i mam sie tym nieprzejmowac? Auto to alfa romeo 156 2.4 jtd. Dziekuje:)
Wolę pchac Alfę ,niz jezdzic Bmw e36 :D
Zabrze1990
Nowicjusz
 
Posty: 18

26 Lis 2018, 16:02

Nie masz może poliuretanów?

Ogólnie przy niskiej temperaturze gumy mogą skrzypieć. U mnie natomiast skrzypienie przy progach wiesz czym było spowodowane? Pęknięciem połowy zwoju sprężyny, mechanik też nie mógł na to wpaść.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

26 Lis 2018, 16:49

A co to poliuretany hehe?
Wolę pchac Alfę ,niz jezdzic Bmw e36 :D
Zabrze1990
Nowicjusz
 
Posty: 18

26 Lis 2018, 17:03

skrzypi bo jest guma twardam prawdopodobnie gumy na stabilizatorze ale też zdarza się że skrzypią sworznie jak i poduszki amortyzatorów.

poliretan to taka twardsza guma :wink:

zastępuje się standardowe gumowe elementy zawieszenia na poliuretanowe aby auto było sztywniejsze i lepiej słuchało się kierowcy, normalnie stosują to w autach sportowych ale też zdarzają się wyjątki.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16234
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Lis 2018, 17:14

Pytam o te kolorowe "gumki" bo mógł poprzedni właściciel założyć po prostu
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

26 Lis 2018, 20:30

Kao napisał(a):ale też zdarza się że skrzypią sworznie
Pod warunkiem ze jest uszkodzona osłona gumowa i w środku "króluje ruda" :D
Kao napisał(a): poduszki amortyzatorów.
Nie mówię nie ale to raczej rzadko...
Kao napisał(a): prawdopodobnie gumy na stabilizatorze
Tu juz jestem bardziej zgodny.Nie mozna tez wykluczyc tulei na wachaczu...
Zabrze1990 napisał(a): Moze to racja bo gdy autem zrobie pare kilometrow i sie "rozjezdzi" to potem na nierownosciach nic nie skrzypi.
Tak rada z mojej strony.Dogadaj sie z diagnostą zeby zostawic samochod na placu SKP a rano wjechać na kanał.Proponuję wtedy pobujac go na boki i zobaczyc jaki bedzie tego efekt...
Ps.W przypadku jezeli to sworzeń to będzie tez słychac go przy kręceniu kierownicą w lewo czy prawo na postoju....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

26 Lis 2018, 21:04

Nic nie skrzypi przy kręceniu. Mi się wydaje, że to jakieś gumy. Myślę że łączniki lub tuleje
Wolę pchac Alfę ,niz jezdzic Bmw e36 :D
Zabrze1990
Nowicjusz
 
Posty: 18

26 Lis 2018, 21:15

Migi60 napisał(a):Pod warunkiem ze jest uszkodzona osłona gumowa i w środku "króluje ruda" :D
a to jeszcze kiedyś się zaskoczysz :naughty: kilka razy natrafiłem na skrzypiące wahacze dolne ze słynnego wielowahacza z Vaga, ludzie wymieniali stabilizatory, amortyzatory i inne pierdoły a okazało się że sworzeń a gumeczki calutkie, taki materiał poprostu.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16234
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Lis 2018, 21:41

Kao napisał(a):a to jeszcze kiedyś się zaskoczysz
Myślę ze juz raczej nie.Od ubiegłego roku jestem zjadaczem łaskawo-dziadowskiego chleba czy EMERYT... :!: :D
Kao napisał(a): a okazało się że sworzeń a gumeczki calutkie, taki materiał poprostu.
Tego tez nie neguję.Troche lat w temacie motoryzacja przesiedziałem i rozne cuda juz widziałem/nowa końcowka drazka-luz :!: :!: .Przejechal na regulacje zbiezności-geometrii ok.10km :!: :!: tuleje wahaczy itp.Szkoda pisać... :!: :!: /Jednak napisałem wyzej ze
Migi60 napisał(a):W przypadku jezeli to sworzeń to będzie tez słychac go przy kręceniu kierownicą
A zainteresowany to potwierdza..
Zabrze1990 napisał(a):Nic nie skrzypi przy kręceniu
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014