Skrzyżowanie dróg asfaltowej i tłuczniowej - kolizja

14 Wrz 2016, 08:15

Witam jestem nowa na forum i skorzystam z okazji i wszystkich pozdrawiam :wink: -temat widzę był dawno ale dla mnie jak nowy . Szukałam właśnie takiego tematu-i choć do żadnej kolizji nie doszło(jeszcze),również mam mały problem.Mieszkam na wsi - od drogi głównej (szosy)do wsi jest asfalt ok.2km skręcający we wsi w lewo..mieszkam na zakręcie-w tym miejscu jest druga droga prowadząca w prawo-była to droga piaszczysta i trudna do przejechania,prowadząca również do szosy.Obecnie poszerzona i utwardzona(miał być położony asfalt ale wszystko ucichło) dodam że jest to droga gminna...więc aby moja wypowiedź była bardziej przejrzysta ta droga gminna łączy się z asfaltem prawie w linii prostej i są tacy co nie zwracają uwagi na zakręt,że może ktoś z niego wyjechać :o (znaków brak)Niedawno zdawałam prawo jazdy -i nauczono mnie: ,, że wjeżdżając z drogi gruntowej na drogę twardą, kierujący włącza się do ruchu. W takim przypadku musi ustąpić pierwszeństwa wszystkim pojazdom znajdującym się na drodze twardej. W takich przypadkach nie obowiązuje zasada prawej ręki."
Wioleta
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 27 12 2015
Auto: Citroen Berlingo

14 Wrz 2016, 19:18

A co na ten temat mówią znaki drogowe :?: Czy to w ogóle jest skrzyżowanie :?: Bo jeżeli nie, to jest tak jak piszesz- jadący tą drogą włącza się do ruchu.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna