Spadki mocy VW Caddy 2.0 TDi 2014r automat

12 Sie 2022, 10:26

Witam, mam problem ze swoim VW Caddy 2.0 tdi 2014r z automatyczną skrzynią biegów.

Auto w losowych momentach traci moc na sekundę, tak jakby całkowicie odcinało dopływ paliwa. Kiedy to się dzieje to świecą się różne kontrolki na desce. Dzieje się to mniej więcej I co 30-40 sekund. Podczas rozłączenia "cyka" jakby przekaźnik, który wywala kontrolki i auto tak jakby odcina na sekundę i później znowu jedzie dalej dobrze. Długo kręci podczas odpalania - jakieś 5sek. Nie raz potrafi zgasnąć podczas dojeżdżania do skrzyżowania. I jak się stanie obroty potrafią spaść do zera. Auto nie kopci, nie wydaje dziwnych dźwięków.

Auto najpierw było zdiagnozowane tym małym kompem i wyszedł jeden bląd (P008700). Został skasowany i na drugi dzień został zrobiony skan programem Vcds. Program wykazał dwa błędy skrzyni (P1794, U0235), które zostały skasowane i więcej nie wróciły po jeździe próbnej. Vcds nie pokazuje żadnych błędów silnika.

Bardzo proszę o pomoc. Może ktoś spotkał się z takim problemem.

Poniżej wysyłam film na którym widać jak to wygląda i są zdjęcia błędów.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

szyman1
Obserwowany
 
Posty: 2

12 Sie 2022, 14:19

Czy po wykasowaniu błędów problem z silnikiem i mocą powrócił? Dopiero po tym powinieneś ponownie odczytać błędy, powinny się jakieś zapisać.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 7566
Zdjęcia: 24

12 Sie 2022, 15:33

Tak, po wykasowaniu nie było poprawy. Były znowu jazdy próbne i znowu diagnostyka, która już nie wykazała błędów. A problem podczas jazdy pojawiał się wielokrotnie, tak jak wcześniej.
szyman1
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hybrydy na trasy? - jak sprawdza się hybryda w trasie, spalanie?
    W prawdzie nie planuję na razie zakupu samochodu, ale ciekawi mnie funkcjonalność hybryd. Nie mówię tu o typie plugin tylko o takim, gdzie silnik elektryczna wyłącznie wspomaga spalinowy tzn. do pewnych obrotów ...
    Pogoda zmienną jest - wiatr, deszcz i burze
    W lecie pogoda bywa bardzo zmienna. Podczas jednej podróży możemy doświadczyć opadów deszczu, gwałtownych burz oraz porywistego wiatru. Wybierając się na wakacyjne wyjazdy pamiętajmy o tym, aby być odpowiednio ...