Spis czarnych punktów na terenie Polski

08 Maj 2022, 09:51

Również pamiętam za dzieciaka jeszcze miejsce na trasie Bartoszyce-Pasłęk w jednym z lasów czarny punkt z wypisaną ilością wypadków, zawsze ten znak w kierującym samochodzie coś wzbudzał i zwalniał, i myślę że to było dobre, teraz jadąc tamtędy chciałem zobaczyć ten znak jednak już go tam nie było, a żadnego fotoradaru itp nie było również
blackhawk888
Nowicjusz
 
Posty: 16

08 Maj 2022, 10:09

Czarnych punktów na drogach nie ma już od dawna ponieważ nie zdały egzaminu i tylko przez chwilę na początku kiedy zostały wprowadzone kierowcy na nie reagowali. W ich miejsce została wprowadzona kampania "Drogi zaufania" jak dobrze pamiętam.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9788
Zdjęcia: 34

08 Maj 2022, 11:11

Rokiko napisał(a):Czarnych punktów na drogach nie ma już od dawna ponieważ nie zdały egzaminu i tylko przez chwilę na początku kiedy zostały wprowadzone kierowcy na nie reagowali. W ich miejsce została wprowadzona kampania "Drogi zaufania" jak dobrze pamiętam.

Zgadza się :ok: Tablice z czarnymi punktami nie są już stawiane. Ostatnią taką tablicę postawiono w 2003 roku. Od roku 2007 wszedł program Drogi Zaufania jak napisał Rokiko. Co ciekawe, program skończył się w 2015 roku.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Maj 2023, 10:48

MotoAlbercik napisał(a):Czy widujecie jeszcze tablice z czarnymi punktami?
Ja już od dawna nie przypominam sobie żebym mijał jakiś czarny punk ta drodze. Ostatnio co mi się rzuciło w oczy to takie tablice które informują, że wjeżdżasz pod prąd na ekspresówkę. Stałem akurat na światłach i było ona dobrze widoczna.
Onice0
Nowicjusz
 
Posty: 22
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochód elektryczny przyszłości
    Lexus LF-30 Electrified, to samochód koncepcyjny z prawdziwego zdarzenia, który wybiega daleko w przyszłość. Zastosowane w nim innowacje nie ograniczają się bynajmniej do napędu elektrycznego i futurystycznej ...