Sportowe autko do 15k

19 Maj 2017, 14:58

Cześć, chcę kupić sportowe auto do 15tyś. Zależy mi żeby fajnie wyglądało i było mało awaryjne. Najbardziej skupiam się na autach japońskich. Moc nie jest aż tak ważna ale te minimum 115 kucy żeby miało. I chciałbym żeby silnik nie był zbyt duży, najlepiej do 2.0. Do autka będę chciał włożyć gaz (wiem że do sportowego się nie powinno, ale jak mówiłem moc jest dla mnie drugorzędna). Myślę nad:

1. Honda Civic Coupe EM2 po lifcie - to autko podoba mi się najbardziej, jednak wyczytałem że silniki w nich padają, co mnie trochę odsunęło od tematu, chyba że udałoby by się kupić ze słabszym silnikiem po swapie.

2. Toyota Celica - z tego co czytałem, wszystko bardzo fajnie, bardzo dobry samochód, ale nie trawi gazu.

3. Mitsubishi Lancer VII CSO w sedanie - (wersja która przypadła mi do gustu to chyba polift - z nerkami w kształcie trapezów, a nie trójkątów). Podobno bardzo dobry samochód i chyba trawi LPG, jeszcze wiele o nim nie czytałem.

4. Mazda 6 lub 3 - od tego wyboru szybko odszedłem ze względu na blachy.

5. Lexus IS200 - lecz z tego co pamiętam średnio jest z jego eksploatacją, nie pamiętam już jak z LPG?

Generalnie szukam autka takiego typu jak powyższe. Proszę o rozwianie lub potwierdzenie moich wątpliwości co do powyższych modeli. A może znacie jeszcze jakieś fajne autka o sportowym wyglądzie?
Jazlowiecki
Nowicjusz
 
Posty: 21
Auto: Hyundai Coupe GK 2.0 FL2

19 Maj 2017, 16:15

1.7 w Civicu są średnio udane ale można zrobić swapa na 1.6 VTEC i śmigać,sporo ludzi tak robi :)
Lexus IS200 taki sobie sportowiec,jak to Japoniec lubi wysokie obroty. Serwis na poziomie BMW E46 czy ałdi A4, lubi LPG.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

19 Maj 2017, 16:51

No właśnie, tylko czy po takim swapie wszystko hula jak należy i czy ten problem też nie występuje?

A o Lancerku ktoś coś?
Jazlowiecki
Nowicjusz
 
Posty: 21
Auto: Hyundai Coupe GK 2.0 FL2

21 Maj 2017, 08:51

Jazlowiecki napisał(a):2. Toyota Celica - z tego co czytałem, wszystko bardzo fajnie, bardzo dobry samochód, ale nie trawi gazu.

no nie wiem czy fajnie, bo ma problemy olejowe - wg mnie lepiej iść w Hyundaia Coupe

Jazlowiecki napisał(a):5. Lexus IS200 - lecz z tego co pamiętam średnio jest z jego eksploatacją, nie pamiętam już jak z LPG?

dobrze, tylko trzeba pamiętać o regulacji zaworów co 50tys. km
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

21 Maj 2017, 10:35

Ooo, właśnie coś w ten deseń. Mógłbyś coś więcej o "Tiburonie" 2.0 powiedzieć?
Jazlowiecki
Nowicjusz
 
Posty: 21
Auto: Hyundai Coupe GK 2.0 FL2

21 Maj 2017, 10:45

dzida napisał(a):no nie wiem czy fajnie, bo ma problemy olejowe - wg mnie lepiej iść w Hyundaia Coupe

Tu można polemizować chociażby z powodu doznań płynących z jazdy... zależy co kto lubi :ok:

p.s.

Celica 1zz (ta słabsza) przyjmuje lpg.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe