Sportowe autko

10 Sty 2010, 09:44

Witam. Przeglądałem już forum w poszukiwaniu odpowiedniego tematu, ale albo trafiałem na ludzie którzy chcą kupić sportową gablotę za kilka tysięcy, albo czytałem tematy sportowych samochodów za konkretną kasę.
W chwili obecnej jeżdżę Oplem Tigrą z 1996 roku, 1.4, 90 kucy pod maską. Nie będę się rozpisywał o osiągach tego samochodu, ani o tym czy jest kobiecy czy też nie. Jedyną zaletą tak naprawdę jest jego spalanie.
Ale do czego zmierzam. Na przełomie marca i kwietnia chcę sprzedać Tigi i kupić coś o sportowym zacięciu. Jako iż nie mam skończonych 25 lat, nie mogę porywać się z motyką na księżyc i kupować auta o większej pojemności niż 1.8-2.0. Chciałbym, żeby :

- miało dość dobre wyposażenie ( najlepiej skóra )
- miało pojemność maksymalną 1.8 w benzynce lub 2.0 z gazem ( dużo jeżdżę po mieście i dwulitrowy silnik benzynowy pożarłby całą wypłatę ). Oczywiście mogą też być mniejsze pojemności z LPG.
- Najlepiej Coupe ( chociaż niekoniecznie ), z tym, że plastikowa Puma odpada.

Budżet jakim dysponuję, to mniej więcej 11-12 tysięcy. Zastanawiam się nad Alfą GTV, ale przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia.
Jeśli możecie mi pomóc, będę wdzięczny. A tak przy okazji, jak możecie, wklejajcie przy swoich propozycjach od razu linki do jakichś aut.

[ Dodano: Nie Sty 10, 2010 13:23 ]
Myślałem jeszcze o MG w wersji Cabrio
Askitz
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Dolny Śląsk

10 Sty 2010, 14:28

w tej cenie ze sportowym zacieciem , nie duzym spalaniem to widze tylko Ford Cougar 98 r.
illusion
Aktywny
 
Posty: 343
Miejscowość: Poznań

10 Sty 2010, 14:45

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Sty 2010, 15:58

Askitz napisał(a):Witam. Przeglądałem już forum w poszukiwaniu odpowiedniego tematu, ale albo trafiałem na ludzie którzy chcą kupić sportową gablotę za kilka tysięcy, albo czytałem tematy sportowych samochodów za konkretną kasę.
W chwili obecnej jeżdżę Oplem Tigrą z 1996 roku, 1.4, 90 kucy pod maską. Nie będę się rozpisywał o osiągach tego samochodu, ani o tym czy jest kobiecy czy też nie. Jedyną zaletą tak naprawdę jest jego spalanie.
Ale do czego zmierzam. Na przełomie marca i kwietnia chcę sprzedać Tigi i kupić coś o sportowym zacięciu. Jako iż nie mam skończonych 25 lat, nie mogę porywać się z motyką na księżyc i kupować auta o większej pojemności niż 1.8-2.0. Chciałbym, żeby :

- miało dość dobre wyposażenie ( najlepiej skóra )
- miało pojemność maksymalną 1.8 w benzynce lub 2.0 z gazem ( dużo jeżdżę po mieście i dwulitrowy silnik benzynowy pożarłby całą wypłatę ). Oczywiście mogą też być mniejsze pojemności z LPG.
- Najlepiej Coupe ( chociaż niekoniecznie ), z tym, że plastikowa Puma odpada.

Budżet jakim dysponuję, to mniej więcej 11-12 tysięcy. Zastanawiam się nad Alfą GTV, ale przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia.
Jeśli możecie mi pomóc, będę wdzięczny. A tak przy okazji, jak możecie, wklejajcie przy swoich propozycjach od razu linki do jakichś aut.

[ Dodano: Nie Sty 10, 2010 13:23 ]
Myślałem jeszcze o MG w wersji Cabrio


daj sobie spokoj z alfa, te silniki twin spark to szajs , kto wie co sie stanie jak zamontujesz do nich gaz,poszukaj mazdy xedos 6 z silnikiem 2,0 v6 chyba najlepsza opcja jak za te pieniadze

mg raczej nie utrafisz za dobre pieniadze, poza tym pamietaj ze mg to ospojlerowany rover i nie sa specjalnie atrakcyjne ani silnikowo ani stylistycznie w tych rocznikach na ktore cie stac
halsky11
 

10 Sty 2010, 17:05

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
życie jest tylko jedno
dawig
Aktywny
 
Posty: 263
Miejscowość: bytom

10 Sty 2010, 20:55

Czytajcie troche ze zrozumieniem te posty,napisane jak byk:
"- Najlepiej Coupe ( chociaż niekoniecznie ), z tym, że plastikowa Puma odpada."
to co Pume polecasz,a co do A3 to w tych pieniadzach bedzie pospawana z dwoch innych napewno
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen Golf Alltrack (2015)
    Volkswagen przedstawił nam nowy model Golfa w opcji terenowej, z dopiskiem Alltrack. Po wypuszczeniu na rynek Passata Alltrack, inżynierowie Volkswagena postanowili dalej iść w tym kierunku. Nowy Golf, wyglądający jak wyżej ...

10 Sty 2010, 21:01

barol91 napisał(a):Czytajcie troche ze zrozumieniem te posty,napisane jak byk:
"- Najlepiej Coupe ( chociaż niekoniecznie ), z tym, że plastikowa Puma odpada."
to co Pume polecasz,a co do A3 to w tych pieniadzach bedzie pospawana z dwoch innych napewno


a3 to niejest 7 cud swiata i wlasnie tyle ile kolega ma na niego tyle jest warty, to taki golf z 5 kolkami na masce nic nadzwyczajnego, to tylko chciwi handlarze kreuja twoja opinie o cenie ze jak audi a3 to wypas i powinien conajmniej 30k kosztowac
halsky11
 

11 Sty 2010, 00:15

A może Hyundai Coupe z silnikiem 1.6? np. taki:

[link do oferty na Allegro wygasł]

Są też wersje 2.0 a spalanie podobno takie same jak w 1.6
Adrian220
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: ford

11 Sty 2010, 11:53

halsky11 napisał(a):
barol91 napisał(a):Czytajcie troche ze zrozumieniem te posty,napisane jak byk:
"- Najlepiej Coupe ( chociaż niekoniecznie ), z tym, że plastikowa Puma odpada."
to co Pume polecasz,a co do A3 to w tych pieniadzach bedzie pospawana z dwoch innych napewno


a3 to niejest 7 cud swiata i wlasnie tyle ile kolega ma na niego tyle jest warty, to taki golf z 5 kolkami na masce nic nadzwyczajnego, to tylko chciwi handlarze kreuja twoja opinie o cenie ze jak audi a3 to wypas i powinien conajmniej 30k kosztowac

Nie ma to jak odrobina humoru z rana:) oj dobry z Ciebie aparat...
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

11 Sty 2010, 12:51

Z kogo ze mnie??
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

11 Sty 2010, 17:10

halsky11 napisał(a):poza tym pamietaj ze mg to ospojlerowany rover


[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] Mi chodziło o ten model.

Dzięki Barol, ale nie interesuje mnie Astra. Ten Hyundai jest ciekawy, ale bardziej bym był skłonny kupić już okulara, chociaż za niego musiałbym już dać ponad 13 tysięcy. Audi A3 też odpada. Ciężko będzie znaleźć w normalnym stanie.
Askitz
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Dolny Śląsk

12 Sty 2010, 13:08

barol91 napisał(a):Z kogo ze mnie??

Chyba wyraznie widac kogo cytuje i bynajmniej nie chodzi tu o Ciebie.
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

12 Sty 2010, 15:41

Sorki bad day wczoraj troche był :roll:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Sty 2010, 16:24

MajkPZM napisał(a):
barol91 napisał(a):Z kogo ze mnie??

Chyba wyraznie widac kogo cytuje i bynajmniej nie chodzi tu o Ciebie.


a co w tym smiesznego widzisz? taka jest prawda kupuja handlarze padaki w niemczech , troche odpicuja i krzycza sobie 3-4 tys wiecej stad takie nierealne ceny za stare samochody w polsce, mamy rok 2010 a za civica z roku 93 krzycza 8000 bo to super igielka(byla 15 lat temu), no ludzie bez jaj
halsky11
 

12 Sty 2010, 16:43

Dobre auta trzymają cene i własnie Honda Civic jest tego przykładem
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012