Sportowy(?) sedan do 20tyś LPG

15 Lis 2015, 12:52

Hej wszystkim !
Powoli zaczynam rozglądać się za nowym samochodem. Obecnie użytkuję mercedesa w202 c200 + lpg. Z samochodu jestem mega zadowolony, lecz z mocy i układu hamulcowego już mniej. Jak jadę sam, bądź z jedną osobą to jeszcze jest git, gorzej gdy jadę w 4 osoby + bagaż. Samochód służył będzie mi głównie w trasy, rzadziej miasto (zwykle 400km trasy 100km miasto). Zwykle jeżdżę szybko. Dieslom podziękuję.

Jestem z lubelskiego, ale obecnie przebywam w mazowieckim. Co do wymagań od samochodu, to jestem świadom, że w tym budżecie będzie ciężko:
-silnik, który dobrze zniesie gaz
-min. 200km
-dobre prowadzenie
-skuteczne hamulce
-sedan
-wygodny
-mało awaryjny
-klimatyzacja
-rwd albo awd
-spalanie do 17l lpg

Samochody, które obecnie rozważałem:
-mercedes w202 c36 amg (moje małe marzenie no i sentyment do w202)
-mercedes w202 c280 (ale to daje spory zapas budzetu)
-audi a6 c5 2.7t albo 4.2
-ford mondeo st220

Rok samochodu jest mi obojętny, bo wychodzę z założenia: Jak dbasz tak masz.

Z góry dziękuję i pozdrawiam !
sm0k0
Nowicjusz
 
Posty: 5

15 Lis 2015, 13:02

sm0k0 napisał(a):-silnik, który dobrze zniesie gaz
-min. 200km
-dobre prowadzenie
-skuteczne hamulce
-sedan
-wygodny
-mało awaryjny
-klimatyzacja
-rwd albo awd
-spalanie do 17l lpg

Lexus IS 300 spełnia wszystko bez problemu tylko trzeba byłoby nagiąć budżet, bo się cenią -> pewnie z tego powodu, że spełniają te złożone wymogi :mrgreen:
A jak Ci zaśpiewają za serwis AMG czy A6 z tymi silnikami to stwierdzisz, że ten Lexus to taniocha :? Jest też Lex GS 300 ale lepszy 430 tylko budżet mały.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

15 Lis 2015, 14:55

Któreś Volvo:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - co prawda kombi ale może przejdzie.

Linki przykładowe.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

15 Lis 2015, 16:23

Jak darzysz sentymentem Mercedesa to szukaj E430 (W210). Silnik pancerny, znosi bezproblemowo LPG, w trasie zaskakujący oszczędny (przy prędkościach autostradowych nie spali więcej jak 10-11l benzyny). Rewelacyjny układ hamulcowy jak na lata 90 (36,5m droga hamowania!!!). Auto przestronniejsze od C-klasy, 4 osoby z bagażem będą bardzo wygodnie podróżować. Wada wersji sedan - zbiornik paliwa pomiędzy tylną kanapą, a bagażnikiem - brak możliwości złożenia tylne kanapy. Można rozejrzeć się za kombi (ich jest więcej na rynku) - to już ogromne auto, można w nim nawet spać. Ciekawą opcją jest stały napęd na 4 koła - 4MATIC (35% momentu obrotowego na przednie koła). Serwis tańszy niż z AMG, bo AMG to oprócz blach z zewnątrz zupełnie inne auto. Wady? Bardzo ciężko o egzemplarz w sensownym stanie.
W Polsce takie oto kombi:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
A z Niemiec:
[link do mobile.de wygasł]

Z innych marek:
BMW E39 535 lub 540i
BMW E38 740i
Volvo S80 2.5T AWD
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

15 Lis 2015, 18:49

dzida napisał(a):
sm0k0 napisał(a):-silnik, który dobrze zniesie gaz
-min. 200km
-dobre prowadzenie
-skuteczne hamulce
-sedan
-wygodny
-mało awaryjny
-klimatyzacja
-rwd albo awd
-spalanie do 17l lpg

Lexus IS 300 spełnia wszystko bez problemu tylko trzeba byłoby nagiąć budżet, bo się cenią -> pewnie z tego powodu, że spełniają te złożone wymogi :mrgreen:
A jak Ci zaśpiewają za serwis AMG czy A6 z tymi silnikami to stwierdzisz, że ten Lexus to taniocha :? Jest też Lex GS 300 ale lepszy 430 tylko budżet mały.

Lexus fajny , ale czy jednak te 214km da rade ? :)

Kieł napisał(a):Któreś Volvo:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - co prawda kombi ale może przejdzie.

Linki przykładowe.


Volvo spoko ,ale wszystkie dolnej granicy czyli 200km

Ossy napisał(a):Jak darzysz sentymentem Mercedesa to szukaj E430 (W210). Silnik pancerny, znosi bezproblemowo LPG, w trasie zaskakujący oszczędny (przy prędkościach autostradowych nie spali więcej jak 10-11l benzyny). Rewelacyjny układ hamulcowy jak na lata 90 (36,5m droga hamowania!!!). Auto przestronniejsze od C-klasy, 4 osoby z bagażem będą bardzo wygodnie podróżować. Wada wersji sedan - zbiornik paliwa pomiędzy tylną kanapą, a bagażnikiem - brak możliwości złożenia tylne kanapy. Można rozejrzeć się za kombi (ich jest więcej na rynku) - to już ogromne auto, można w nim nawet spać. Ciekawą opcją jest stały napęd na 4 koła - 4MATIC (35% momentu obrotowego na przednie koła). Serwis tańszy niż z AMG, bo AMG to oprócz blach z zewnątrz zupełnie inne auto. Wady? Bardzo ciężko o egzemplarz w sensownym stanie.
W Polsce takie oto kombi:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
A z Niemiec:
[link do mobile.de wygasł]

Z innych marek:
BMW E39 535 lub 540i
BMW E38 740i
Volvo S80 2.5T AWD


Zastanawiałem się też nad w210, ale ponoć lubi je ruda :( Co do składania kanapy to nie ma problemu, obecnie w moim w202 też nie składam, więc nie jest to problem ;)

e39 540i , v8, z tego co czytałem, że jak trafie na słaby silnik to wydam drugie tyle co wydałem na samochód.

e38 740i trochę już spory samochód, do miasta średnio by mi pasował, szczególnie, że przebywam w warszawie ;)
sm0k0
Nowicjusz
 
Posty: 5

15 Lis 2015, 18:56

sm0k0 napisał(a):Lexus fajny , ale czy jednak te 214km da rade ? :)

Da ale jak coś to wszystkie wersje na EU miały automaty 5b z możliwością ręcznej zmiany biegów. Manuale były tylko w USA. Auto bardzo podobne charakterem do BMW e46 328i / 330i (chodzi o IS-a)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowości na 2021 rok modelowy
    Witam, Mimo iż rok 2020 dopiero co się zaczął Volvo określiło zmiany w modelach na rok 2021. Samochody z MY 2021 będzie można zamawiać prawdopodobnie od połowy kwietnia 2020r. Oto najważniejsze ze zmian: - we wszystkich modelach ...

15 Lis 2015, 20:15

Przed zakupem mojej E36 miałem okazje przejechać się Lexusem IS300. Samochód fajnie się prowadzi, ale osiągi nie powalają, Owszem, na tle większości samochodów na drogach, jest szybki, ale zastosowany w nim automat zauważającą obniża jego potencjał, krótko mówiąc zamula. Pewnie z manualem było by dużo lepiej, ale to praktycznie unikat na rynku. Spalanie też nie zachwyca na tle BMW, chodź w tym wypadku ma to drugoplanowe znaczenie. Spodziewałem się czegoś więcej po tym aucie z takim silnikiem w tym segmencie.
Jeśli rozważasz samochody segmentu E, to najlepsze pod względem prowadzenia będzie BMW E39. Szukaj wersji 540i przed wrześniem 1998(nie ma Vanosa), zresztą na nowsze roczniki w dobrym stanie nie pozwala ni tak twój budżet. Na manualną skrzynie są małe szanse, ale jak by się znalazł taki egzemplarz, w znośnym stanie, to warto brać.
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI

15 Lis 2015, 20:30

IS 300 z automatem jest jak 330i z automatem, a wiadomo mało kto chce takie wersje :?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

15 Lis 2015, 20:53

pkc napisał(a):Spalanie też nie zachwyca na tle BMW, chodź w tym wypadku ma to drugoplanowe znaczenie. Spodziewałem się czegoś więcej po tym aucie z takim silnikiem w tym segmencie.


A co masz na myśli jeżeli chodzi o spalanie ??? Jeżeli BMW 330 spala 12l pb to na co liczysz przy lexusie że zejdzie do 8l przy 1,5t masy i przy r6.?

Następna sprawa powiedz mi czego się spodziewałeś po tym segmencie patrząc na rynek aut w PL.??? Oczywiście pomijam zamulającą skrzynkę.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10433
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

15 Lis 2015, 21:46

szybki napisał(a):
A co masz na myśli jeżeli chodzi o spalanie ??? Jeżeli BMW 330 spala 12l pb to na co liczysz przy lexusie że zejdzie do 8l przy 1,5t masy i przy r6.?

Moje E36 pali przy normalnej jeździe w trasie około 8.5l bez jakiś szaleństw, ale też bez zamulania. Niektórzy twierdzą, ze może spalić jeszcze mniej, sam tego nie potwierdzam. Koledze E46 z tym silnikiem pali podobnie. W dużym mieście pali 12-12.5l PB, więc jest różnica.
szybki napisał(a):Następna sprawa powiedz mi czego się spodziewałeś po tym segmencie patrząc na rynek aut w PL.??? Oczywiście pomijam zamulającą skrzynkę.

Akurat IS'a oglądałem w Niemczech. Czego się spodziewałem? Ze będzie jechać podobnie do 2.8 w BMW. Lexus ma automat, ale ma też więcej mocy od BMW, a w rzeczywistości się zawiodłem, bo Lexus był odczuwalnie słabszy. Oczywiście osiągi BMW z automatem były by bardzo podobne do Lexusa, ale w BMW nie ma problemu, ze znalezieniem auta z skrzynią manualną i tu tkwi cały problem.
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI

15 Lis 2015, 21:55

pkc napisał(a):Moje E36 pali przy normalnej jeździe w trasie około 8.5l bez jakiś szaleństw, ale też bez zamulania. Niektórzy twierdzą, ze może spalić jeszcze mniej, sam tego nie potwierdzam. Koledze E46 z tym silnikiem pali podobnie. W dużym mieście pali 12-12.5l PB, więc jest różnica.

e36 jest lżejsze i zakładam, że to i e46 manual, więc po co porównywać spalanie ;)

ogólnie nie ma co się licytować, bo porównanie manuali z automatem z tamtych lat nie ma sensu :ok: I też ubolewam, że nie ma praktycznie możliwości wyboru w IS 300 co do skrzyni :/ ALe tam ze skrzyniami wogóle dziwnie konfigurowali, bo nie było wersji kombi IS 200 z automatem :?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

15 Lis 2015, 22:43

pkc napisał(a):Moje E36 pali przy normalnej jeździe w trasie około 8.5l bez jakiś szaleństw, ale też bez zamulania. Niektórzy twierdzą, ze może spalić jeszcze mniej, sam tego nie potwierdzam. Koledze E46 z tym silnikiem pali podobnie. W dużym mieście pali 12-12.5l PB, więc jest różnica


A nie widzisz drobnej różnicy w e36 i e46 vs lexus IS ???
Chciałeś coś udowodnić i średnio Ci wyszło :ok:
IS300 porównaj do e46 a nie do e36 który waży około 1350kg a is300 sc jedyne 1550kg...
No i na dokładkę stwierdzasz że koledze e46 pali 12l pb więc gdzie masz tą różnicę????
Nie naginaj faktów chcąc coś udowodnić.

pkc napisał(a):Akurat IS'a oglądałem w Niemczech. Czego się spodziewałem? Ze będzie jechać podobnie do 2.8 w BMW. Lexus ma automat, ale ma też więcej mocy od BMW, a w rzeczywistości się zawiodłem, bo Lexus był odczuwalnie słabszy. Oczywiście osiągi BMW z automatem były by bardzo podobne do Lexusa, ale w BMW nie ma problemu, ze znalezieniem auta z skrzynią manualną i tu tkwi cały problem.


Ty czytasz to co napiszesz ??? Jak nie to masz funkcję "Podgląd" . Napisałeś że Lex w automacie jedzie gorzej od 328 w manualu a potem dodałeś że BMW w automacie jedzie bardzo podobnie do Lexa więc o co Ci chodzi?

I może wytłumaczę Ci o co chodzi biorąc pod uwagę że nie jestem specjalnym miłośnikiem ISów...

IS vs e46 są to dwa różne auta skierowane do innego klienta. Więc jeżeli ktoś lubi manual to niech bierze BMW ale jeżeli ktoś woli automat to można już polemizować.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10433
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

15 Lis 2015, 23:27

Szybki, ty serio masz problemy z czytaniem, ze zrozumieniem?
E46 328i też zbiera się lepiej od IS300 i pali+/- 12 w mieście, gdzie IS300 pali 14 (opinia użytkownika takiego Lex'a).

szybki napisał(a):. Ty czytasz to co napiszesz ??? Jak nie to masz funkcję "Podgląd" . Napisałeś że Lex w automacie jedzie gorzej od 328 w manualu a potem dodałeś że BMW w automacie jedzie bardzo podobnie do Lexa więc o co Ci chodzi?

Czego w tym momencie nie rozumiesz? BMW wychodziło w manuału, a Lexus na rynku europejskim nie, więc do czego mam to porównywać? Do unikatowych egzemplarzy z manualną skrzynią z rynku amerykańskiego, które występują na rynku wtórnym bardzo rzadko i są ekstremalnie drogie? Pomyśl trochę...
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI

15 Lis 2015, 23:39

szybki napisał(a):IS vs e46 są to dwa różne auta skierowane do innego klienta
powiedz do jakich? :naughty: chętnie się przyporządkuję :mrgreen:
pkc nowy zakup? :sly: (b8)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14104
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

16 Lis 2015, 00:38

pkc napisał(a):Szybki, ty serio masz problemy z czytaniem, ze zrozumieniem?
E46 328i też zbiera się lepiej od IS300 i pali+/- 12 w mieście, gdzie IS300 pali 14 (opinia użytkownika takiego Lex'a).


Nie chcę mi się tego komentować bo miałem is200/300 oraz GSy300 i nawet GSem300 1,6t nie doszedłem do takiego wyniku... normalnie jadąc.
pkc napisał(a):Czego w tym momencie nie rozumiesz? BMW wychodziło w manuału, a Lexus na rynku europejskim nie, więc do czego mam to porównywać? Do unikatowych egzemplarzy z manualną skrzynią z rynku amerykańskiego, które występują na rynku wtórnym bardzo rzadko i są ekstremalnie drogie? Pomyśl trochę...


Ale zadam ponownie pytanie o co Ci chodzi????
Porównujemy auta o podobnych napędach i powtórzę Ci BMW jest w manualu więc jak ktoś lubi manuala niech bierze BMW!!!! ale jak ktoś lubi automat to musi porównać sobie auta a to już tak różowo nie wychodzi jak się tobie wydaje.

Więc porównujemy automaty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bo jak manual to BMW!!!!!!!!!!!!!!!!!

mike1735 napisał(a):powiedz do jakich? chętnie się przyporządkuję


W pewnym momencie człowiek szuka świętego spokoju i takim spokojem jest stary Lex. W poważaniu masz to że BMW jest w manualu, w poważaniu masz automat z 0,5s gorszym czasem do 100km/h liczy się spokój i cisza.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10433
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe