Sprężyny zawieszenia,tarcze ,klocki - opinie

23 Maj 2019, 07:49

Myślę ,że warto by się podzielić opiniami, o jakości sprężyn montowanych przez nas do swoich aut. To samo dotyczy tarcz hamulcowych i klocków. Te rzeczy każdy użytkownik auta ,prędzej czy później spotyka na "swojej drodze" :)
Wielu wtedy staje przed dylematem czy przyoszczędzić i kupić coś chińskiego ,czy może zainwestować w znane marki. Pytanie jak się te poszczególne rzeczy tak naprawdę sprawdzają..? Kto i co poleca ,a kto żałuje... :roll:
Ja ze swojej strony pamiętam tarcze MIKODA i były dobre i tanie. Teraz założyłem zestaw Delphi (tarcze + klocki) i jest dobrze też ale było nie najtaniej. Wiele opinii jest o kiepskich tarczach np. o TRW. Klocki mega dobre ,a tarcze słabe :(
Ktoś z was miał założone tarcze lub klocki np:
LPR , Bosch , Breck , SCT Germany ,Metelli , Meyle , Cifam , Maxgear, Mastersport , Brembo , ATE lub chińskie ABE z intercarsu??
jak to się sprawuje??

Tak samo sprężyny.
Które się sprawdzają ,a które nie?
Które siadają po 2 miesiącach zwykłego użytkowania (nie ładowane auto jak ciężarówka... :D ) , jak stoi wysoko po montażu jest karoseria ?? No i oczywiście które pękają.
Może miał ktoś doświadczenia z takim sprężynami jak popularne:

Kamoka , Kayaba , Lesjofors , MaxGear , Monroe , popularne intercarsowe Magnum Technology , Profit , Ridex , Optimal..?

Co warto założyć??

Sam jestem ciekawy opinii ,gdyż czekają mnie za niedługo sprężyny do tyłu do kombi (brak wożenia ciężarów) i chętnie posłucham głosu ludu. :) :D

Mam fajną opcję cenową na np. Magnum Technology, tylko nie wiem czy te sprężyny są ok? :)

Wszystko co tu napiszecie ,to będą cenne porady dla innych. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

23 Maj 2019, 13:34

Jeżeli chodzi o klocki i tarcze to ostatnio zakładałem komplet Zimmermann i powiem szczerze że jestem zadowolony. Wcześniej miałem w innym aucie komplet TRW i po pewnym czasie nie wiem czemu ale dosyć mocno szurały tzn. hamowały ok ale były głośne.
Zakładałem też kocki ATE do tarcz które już były na samochodzie więc nie wiem dokładnie jakiego producenta była ale klocki spisywały się bardzo dobrze.

Sprężyn nie wymieniałem więc tu nie pomogę.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

23 Maj 2019, 14:02

Zimmermann i Ate. Górna półka!! :yes:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

04 Cze 2019, 10:04

artur73 napisał(a):Zimmermann i Ate. Górna półka!!
Tylko jak szukałem to Zimmermann wcale nie był jakiś drogi na pewno był sporo tańszy od Ate i w tym przypadku moim zdaniem szkoda przepłacać za tego drugiego producenta.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

04 Cze 2019, 10:24

Ja ostatnio kupiłem komplet Boscha tarcze i klocki. Muszę przyznać że z jakością poszli trochę do przodu bo jeszcze kilka lat temu było z tym słabo.

Przejechałem nie dużo bo jakieś 5tyś. km ale kal narazie ładnie hamują i pyłu z klocków nie widać na felgach w nadmiernych ilościach.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

06 Cze 2019, 14:44

A spotka się ktoś z takim motywem ,że tarcze są powlekane (lakierowane)..? I to podobno powoduje tę korzyść ,że nie ma na nich korozji na zewnętrznym rancie po jakimś czasie??
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna