Sprowadzanie aut z niemiec,czy to sie oplaca???

30 Lis 2009, 23:36

czy zna ktoś jakieś ciekawe adresy placów z autami nie koniecznie w berlinie ???
Piotr00749
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: poznan
0

01 Gru 2009, 07:28

greyt napisał(a):A ja swojego zdania nie zmienie , nie da rady kupic na zachodzie autka naprawde zadbanego z normalnym przebiegiem i bezwypadkowego dobrej marki taniej jak w pl . Wzystkie super okazje to auta po dzwonach , taksowkach lub z milionowym przbiegiem a u nas handlarzyki maja super autka cofniete o 200 tys


to kup nowe i nie zawracaj ****
tu jest Polska, więc ceny aut są adekwatne do zarobków
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie
0

01 Gru 2009, 09:29

greyt napisał(a):A ja swojego zdania nie zmienie , nie da rady kupic na zachodzie autka naprawde zadbanego z normalnym przebiegiem i bezwypadkowego dobrej marki taniej jak w pl . Wzystkie super okazje to auta po dzwonach , taksowkach lub z milionowym przbiegiem a u nas handlarzyki maja super autka cofniete o 200 tys

Panowie, spokojnie ja kupilem dużo aut za granica. Wszystkie od osób prywatnych albo w salonach i uwazam ze za te pieniązki w polsce bym tego nie kupil a biorac pod uwage jeszcze stan techniczny,głownie zawieszenie to narazie nie widze mozliwości kupowania auta starego w polsce.Moze sie to zmieni za pare lat bo jak widac z drogami sie ruszyło .A po za tym jak ktoś się tym trudni to autka po wypadku czy z korekta licznika nie kupi nie świadomie(no bo chyba sie zna skoro autami handluje)
mimi
milutki5
Aktywny
 
Posty: 348
Miejscowość: małopolska
0

03 Mar 2012, 08:47

Auta z zachodu mimo, że mają większe przebiegi są bardziej zadbane. Sprawa pierwsza to drogi i u nich zawieszenie po 300tyś jest w lepszym stanie niż u nas po 100. Sprawa druga to Niemcy, Holendrzy, Szwedzi i inni z zachodu jednak dbają o samochody. Naprawy są przeprowadzane na bieżąco a nie zanim się coś rozsypie, regularne wymiany części eksploatacyjnych, gruntowne zabezpieczanie podwozia i karoserii przed zimą Wyjątkiem są Francuzi i Włosi od nich samochody są poobijane, ale to z racji ich parkowania. Także należy dodać, że na zachodzie większość ludzi ma 2 samochody 1 do miasta nieduży i drugi w trasy, na wyjazdy wakacyjne, więc duże samochody można trafić z autentycznym przebiegiem, nie koniecznie kręcone.
koper124
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Warszawa
0

03 Mar 2012, 09:27

ludzie !!! jak kupuje auto ktoś np w D na handel (czyt. handlarz) to szuka auta najtańszego ,po dzwonie lub po bardzo dużych przebiegach lub auta wymagające dużo nakładów na naprawy ,potem następuje czary mary ,mały przebieg,lakier glanc, 1 ręka ,bezwypadek ,nic nie stuka nic nie puka itd. cena super niska że takiej w całych Niemczech nie znajdziesz za tak dobrze wyglądające auto .
jak ktoś kupuje sam dla siebie auto w D to szuka auta takiego właśnie jak opisałem wyżej tylko z tą różnicą że auto ma takie być faktycznie ,minusem tej sprawy jest to że takie auto zawsze będzie droższe od szrota i gdyby przyszło go sprzedać po sprowadzeniu w kraju to tylko ze stratą .
Poczytajcie sobie tutaj " Kupujemy auto, czyli zaufanie i kontrola"
http://sprowadzanieaut-czeslaw555.blogspot.com/
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
0

09 Lut 2013, 12:50

odświeżę temat. Auto z Niemiec "bezwypadkowe" i od "prywatnego właściciela"
Zdjęcie
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
0

22 Paź 2013, 10:13

Chciałbym sprowadzić auto z Niemiec, ale zupełnie się na tym nie znam i zastanawiam się, czy nie skorzystać z jakiegoś importera. Co sądzicie? Ktoś już korzystał z takich usług? Czy tak jest bezpieczniej i auto jest z pewnego źródła z autentycznym przebiegiem?
krak
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nie mam
0

22 Paź 2013, 10:18

Uważam,że najlepiej i najpewniej wybrać się do Niemiec po samochód z kimś kto bardzo dobrze się na nich zna i posiada spore doświadczenie.
Warto przed wyjazdem dokładnie przeanalizwoać wady i zalety danego samochodu i silnika,okreslić mniej więcej gdzie chce się konkretnie jechać.Ważne jest by jechać z kimś kto się zna najlepiej w trójke bo wtedy masz opinie również tej trzeciej osoby i tyle,z pewnością znajdziesz jakiś samochód z niskim przebiegiem,importerom ja osobiście nie ufam ponieważ to już jest tzw. kolejna ręka a różnie to bywa mogą sami coś kombinować a potem czlowiek buja się z samochodem i usterkami i problemami z nim związanymi.
Pozdrawiam.
mobileIS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 453
Zdjęcia: 64
Prawo jazdy: 18 05 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VW GOLF 3
Silnik: 1.8 KAT 90 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994
0

02 Lis 2013, 12:50

Jak ograniczyć zbędne koszty przy wyjeździe po auto..
http://sprowadzanieaut-czeslaw555.blogs ... pewno.html
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
0

05 Lis 2013, 08:14

Tyle tylko, że niestety nie mam nikogo takiego, z kim mógłbym pojechać lub kto mógłby pojechać i mi je sprowadzić :/ A też nie chcę kombinować czegoś na własną rękę, bo pojadę i mnie wycyckają. Poza tym bałbym się jechać z jakimś przypadkowym kolesiem, który twierdzi, że się zna, że ma kontakty, a potem opchnie mi tłuczoną furę. Dlatego się zastanawiam nad importem z zaufanego źródła. Takie firmy (importerzy) przecież muszą być gdzieś zarejestrowane itp. Można je sprawdzić jakoś? Bo u mnie w mieście jest na przykład taka firma Mazurek Autoimport i jak do nich dzwoniłem to powiedzieli, że mają auta już u siebie i mogę tam obejrzeć, albo w przedziale cenowym i markach, które mnie interesują mogą mi sporządzić listę aut, które mogą sprowadzić. Taką listę ze wszystkimi danymi (cena, przebieg, dane techniczne) dostaję sobie i mogę przejrzeć i zdecydować. Mnie tam na nowe auto nie stać, chciałbym używane, oni na przykład sprowadzą używane, ale max. 5 letnie. Opinie w necie też mają w miarę dobre. Czy mogę jeszcze jakoś sprawdzić tę firmę? I jakoś zabezpieczyć? Gdyby się okazało na przykład, że auto nie jest bezwypadkowe czy coś z nim jest nie tak? Wiecie może, jak wyglądają takie umowy z importerami? Jakich zapisów się wystrzegać?
krak
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nie mam
0

05 Lis 2013, 10:52

Jechać trzeba samemu, jak ci sprowadza to i tak nie byles przy zakupie.Możemy powalczyć ;) jak chcesz i nie będziesz się bał :no: wszystko widzisz,bierzesz czynny udział ,nie ma nic do ukrycia. itd.
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
0

24 Maj 2014, 19:25

Żeby dorwać samochód w dobrej cenie musisz skorzystać z programów do śledzenia nowo publikowanych pojazdów na mobile.de czy autoscout24.de takie jak http://motoscanner.pl aby natychmiast po opublikowaniu samochodu wyśledzić "wisienkę".
cozrobisz
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Opel Omega
0

24 Maj 2014, 19:41

Brawo za odkop. Zamykam.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0