Numer silnika

Numer silnika

28 Cze 2014, 15:16

Witam. Planuję kupić rozrząd do astry g rok 1999 ,1.6 16 v , kod silnika C 16 SEL, X 16 XEL, Z 16 XE . Tyle mi się udało ustalić. W sklepie z częściami potrzebują natomiast NUMERU SILNIKA i już naprawdę mam zwątpienie bo nie wiem gdzie go znaleźć. Czy jest on gdzieś pod maską ? Czy powinien być w dowodzie? Auto z niemiec , mam jeszcze dowód niemiecki i briefa , tam są jakieś numerki ale ja sie na tym nie znam. A jeżeli pod maską to w którym miejscu mniej wiecej ? Pod maska znalazłem ten kod X16XEL . I już nie wiem co robić. Może ktoś coś doradzi? Pozdrawiam
baroczewski
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 02 03 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Volkswagen Polo III 01 r
Silnik: 1.9 SDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Numer silnika

28 Cze 2014, 15:55

Kod i numer odczytaj bezpośrednio z bloku silnika. Nie szukaj w papierach ani na nadwoziu gdyż może się to rozmijać z rzeczywistością. Np. wymiana silnika. Orientacyjne miejsce tych danych - http://fazzie.fm.interia.pl/vin.htm . To czy będą czytelne to inna sprawa. Czasem trzeba oczyścić pole numerowe.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi

28 Cze 2014, 16:46

baroczewski napisał(a):Pod maska znalazłem ten kod X16XEL .
Pod maską... :?: Ale gdzie on się znajduje-na silniku czy na tabliczce znamionowej...
baroczewski napisał(a):Planuję kupić rozrząd do astry g rok 1999
W większości czy tez prawie w kazdym sklepie musisz wtedy podac pojemnośc i moc silnika...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2014

28 Cze 2014, 17:14

W większości czy tez prawie w kazdym sklepie musisz wtedy podac pojemnośc i moc silnika...

Zgadza się , jednak patrząc do katalogu tutaj są dwa zestawy rozrządu. Do numeru silnika 02MV7224, 20U75998 i drugi od tych numerów wzwyż. O ile dobrze widzę są dwie różne pompy wody. Nie dziwię się że sprzedawca chce numer silnika.
bonifacy
Stały forumowicz

28 Cze 2014, 17:50

bonifacy napisał(a): Nie dziwię się że sprzedawca chce numer silnika.
To jest raczej normalne.W wiekszości jednak zyczą sobie nr.vin.danego samochodu.W chwili obecnej nie wiemy czy ten samochód jest juz zarejestrowany w PL czy tez dopiero sprowadzony.
baroczewski napisał(a):Auto z niemiec ,
To raczej potwierdza ze dopiero sprowadzony.Mysle ze najlepszym wyjściem jest odwiedzenie SKP a tam diagnosta powinien bez problemu odczytac nr.silnika i podac jego parametry z katalogu...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2014

28 Cze 2014, 18:58

Mysle ze najlepszym wyjściem jest odwiedzenie SKP a tam diagnosta powinien bez problemu odczytac nr.silnika
Ja zaś myślę że najlepszym rozwiązaniem w przypadkach wątpliwych jest wymontować części przeznaczone do wymiany , zabrać ze sobą i odwiedzić pobliski sklep czy hurtownię. Namacalnie porównać z oferowanym towarem i zakupić identyczne części. Chłopcy w zaprzyjażnionej hurtowni śmieją się ze mnie że przyjeżdzam z wiaderkiem części , ale mówią że w odróżnieniu do innych nie bywam tam dwa razy bo coś nie pasuje.
W wiekszości jednak zyczą sobie nr.vin.danego samochodu.
To też nie zapewnia sukcesu. W zeszłym tygodniu zamawiałem napinacz paska wielorowkowego do Explorera. Wybrałem z aukcji po zdjęciach to co wymontowałem. Podczas rozmowy telefonicznej zostałem poproszony o Vin i zaoferowano mi co innego z zapewnieniem że musi pasować. Jednak po przedstawieniu mailowo zdjęć elementu dostałem odpowiedż , cytuję -,, do Pana samochodu faktycznie pasować będzie ten za 160.
Jutro powinien być u Pana'' - i pasował i bądż tu mądry człowieku :D
bonifacy
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renault 19 – historia modelu Renault 19 – historia modelu
    Ponad ćwierć wieku temu, we wrześniu 1988 roku Renault zaprezentowało kompaktowy model 19. Do 1995 roku był on sprzedawany także w polskich salonach. To jeden z najważniejszych modeli firmy Renault w ciągu ostatnich kilkudziesięciu ...
    Nie holuj bez sensu.... Kiedy warto wezwać pomoc drogową? Nie holuj bez sensu.... Kiedy warto wezwać pomoc drogową?
    Kiedy znajomy (albo nieznajomy) prosi o zaholowanie go do warsztatu, nie zawsze wiadomo jak się zabrać do roboty. Bierzemy kawał liny, zaczepiamy o coś i… nasza pomoc zamienia się w "niedźwiedzią przysługę" jeżeli ...

• Re: Numer silnika

29 Cze 2014, 13:02

dzieki chlopaki za pomoc . to mowicie ze na stacji diagnostycznej odczytali by numer silnika ? bo problem jest taki , ze w hurtowni mam rabat i najlepiej jakbym tam sam pojechal kupic te czesci, moge zostawic mechanikowi samochod i wtedy on mi ogarnie czesci ale chcialbym przy tym byc zeby z nim pojechac itp, a tak np jutro jestem w pracy caly dzien . to moze ogarne to we wtorek ? chociaz jak mowicie ze diagnosta bez problemu odczytalby mi numer silnika to bardzo by mnie ratowało , nawet w pozniejszych jakis zakupach czesci. ale jak on niby odczyta ten numer ? znajdzie go tam gdzies pod macha czy z dowodu ? auto jeszcze niezarejestrowane, mam tylko niemieckie papiery.
    baroczewski
    Nowicjusz

29 Cze 2014, 13:14

jeszcze sprobuje dzis sam go odczytac , bo on jest raczej tam obok tego kodu no nie ? tak patrze wedlug tego schematu bonifacego , ale diagnosta po numerze vin moze by mi powiedzial ?
    baroczewski
    Nowicjusz

29 Cze 2014, 13:17