Sprowadzanie samochodu z Anglii za pośrednictwem firmy ECDS

04 Wrz 2008, 09:01

Witam, czy ktoś kiedykolwiek słyszał o tej firmie: Express Car Delivery Service? Znalazłem bardzo fajny europejski samochód z kierownicą po lewej stronie, który sprzedaje Niemiec mieszkający i pracujący na stałe w Londynie. Zaproponował on właśnie, aby użyć tej firmy jeśli chodzi o transport samochodu z Anglii do Polski. Co wy na to? Czy ktoś kiedykolwiek słyszał o tej firmie? Oto ich stron internetowa: http://www.cds-logistics.co.uk/index.htm
prezes87
Nowicjusz
 
Posty: 2

12 Wrz 2008, 21:56

Własnie jestem na etapie uzgodnień przed zakupem samochodu w podobny sposób. Znalazłem samochód na stronie mobile.de, którego właścicielem jest Szwed. W maile Szwed napisał, że ostatnio przeprowadził się do Anglii i może wysłac mi samochód do Polski przez angielską firmę logistyczną Europe Freight Line Ltd (strona: |www.eurofreightline.com). Trzeba tam sie zalogować i oni pośrednicza w transakcji. Zrobiłem to i otrzymałem fakture pro forma, gdzie numer konta na przelew pieniedzy za sakmochód to nie jest konto firmowe, ale jakieś prywatne. Obawiam sie, że to może byc oszustwo. Czy ktoś wie coś na ten temat lub mial taki przypadek.
Jurek Wolski
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Poznań

22 Wrz 2008, 10:26

Takich przypadków, również na tym forum, opisanych było już wiele. Niemiec w Anglii mówiący łamanym językiem lub komunikujący się wyłącznie via mail. Zaliczka lub wpłata przez Western Union. Firma shipingowa, a później czekanie. Na koniec konsternacja: jaki ja byłem głupi / jaka ja byłam głupia.
jazzy
Nowicjusz
 
Posty: 2