Sprowadzenie auta z Niemiec od rodziny

06 Sie 2022, 01:20

Witam,niedługo będę odkupywał od mojej mamy auto które jest zarejestrowane w Niemczech,teraz mam pytanie czy jak mama przyjedzie autem do Polski i je zostawi tutaj,zabierze tablicę itd to może załatwić formalności związane z wyrejestrowaniem auta za granicą czy muszę być ja?
Powers
Początkujący

Auto: Opel Vectra C GTS
Silnik: 1.8 122KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

06 Sie 2022, 12:21

Nie ma tu znaczenia czy samochód jest od rodziny czy też nie i do wyrejestrowania potrzebne będą dokumenty:
- Zulassungsbescheinigung Teil 1 i Teil 2
- Tablice rejestracyjne pojazdu, który ma zostać wyrejestrowany
- Dowód tożsamości

Z tego co wiem jest też opcja wyrejestrowania samochodu online ale tu potrzebne są nowe dokumenty takie jak dowód osobisty (nPA) lub elektroniczny dokument pobytu (eAT) który ma aktywną funkcję identyfikacji online (eID) jako dowód tożsamości, no i to nie wszystko bo żeby z tego skorzystać trzeba mieć odpowiedni czytnik kart :)
Rokiko
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 23

06 Sie 2022, 13:30

Dziękuję za odzew ale czy ja muszę być osobiście w Niemczech aby pójść do urzędu czy robi to osoba od której kupiłem auto?
Powers
Początkujący

07 Sie 2022, 19:01

Ktoś się wypowie :D?
Powers
Początkujący

08 Sie 2022, 16:13

Ty musisz wypełnić swoje obowiązki, to co w Niemczech to są obowiązki sprzedającego. Ty masz za zadanie auto zarejestrować opłacić itd (instrukcje krok po kroku znajdziesz w wyszukiwarce)
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 105
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Sie 2022, 18:49

Oki dzięki za pomoc a jeszcze takie pytanko,autem mama przyjedzie do polski i mi je zostawi,spiszemy umowę tablice zabiera do niemiec i teraz jak to wygląda z przeglądem? jak auto ma aktualny przegląd w niemczech to nie musze robić a jeśli będę musiał zrobić przegląd w polsce to będę musiał udać się po tablice tymczasowe tak?
No chyba że zrobi przegląd w polsce na niemieckich tablicach o ile tak można.
Powers
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak zaoszczędzić za kierownicą, jadąc bezpieczniej?
    Czy wysokie ceny paliw a mogą zmusić kierowców do przemyślenia swoich nawyków za kierownicą? Stało się tak w Wielkiej Brytanii, gdzie coraz bardziej kosztowna jazda samochodem nieoczekiwanie zaczęła przekładać ...
    Jak spać podczas wyprawy samochodowej?
    Wyjazdowe pomysły na nocleg to prawdziwa karuzela. Do dyspozycji mamy kempingi, agroturystykę, hotele i… własne samochody. Oto kilka sposobów, jak urządzić się z noclegiem i które rozwiązanie może być ...

• 08 Sie 2022, 21:48

Jak jest nie starszy niż 3 miesiące to zostanie prawdopodobnie zaakceptowany a jeżeli nie to zostaniesz tablice czasowe.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 105
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4