Sprzedaż nieprzerejestrowanego auta z OC na poprzedniego włś

20 Lis 2013, 00:31

Witam. Tak jak w temacie mam dylemat, który po krótce opiszę. Od kolegi ojca odkupiłem Cordobę z 94r. Spisaliśmy umowę właściwie bez szczegółów tj. bez daty itd, przekazano mi dowód, ubezpieczenie, kartę pojazdu. Przegląd do samochodu jest do grudnia tego roku, OC do stycznia 2014. Ojciec kolegi nie zawiadamiał ubezpieczalni o sprzedaży samochodu. Ja też nie.

Teraz moje pytanie. Wiem, że sprzedając teraz wystarczy umowa kupna sprzedaży między mną a ojcem kolegi i mogę go sprzedać. Jak jest jednak z ubezpieczeniem. Nie chciałbym żeby ojciec kolegi poniósł jakieś konsekwencje, żeby zakład ubezp. nie przedłużył mu automatycznie ubezpieczenia. Jak to najlepiej rozegrać jeśli chcę sprzedać samochód ? Jest to możliwe bez przerejestrowywania i opłaty ubezpieczenia z mojej strony ? Dodam, że mam 20 lat więc w stosunku do poprzedniego właściciela miałbym duże zwyżki.
kaczy93
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 04 05 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...