Sprzęgło - luźny pedał do połowy

01 Sty 2019, 10:50

Witam. Mam problem ze sprzeglem. Podczas jazdy zauwazylem ze pedal sprzegla do polowy jest luzny tzn odbija ale nie stawia oporu... a od polowy wszystko jest ok... biegi wchodza normalnie... co sie moglo pokopac? Auto to Ford Focus Mk3 1.6 150km
Buu
Nowicjusz
 
Posty: 21

06 Sty 2019, 11:16

A jak wchodzą biegi nie masz z nimi problemu? Stało się tak nagle czy ten luz postępował w czasie.

Generalnie masz tam układ hydrauliczny który odpowiada za pracę sprzęgła. Mogło się zapowietrzyć i to bym sprawdził w pierwszej kolejności odpowietrzając układ. Jak pomoże to znaczy że masz gdzieś nieszczelność i pewnie problem wróci za jakiś czas.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

03 Lut 2020, 17:57

dzień dobry
odświeżę trochę temat.
Mam identyczny problem w samochodzie peugeot 308 t9 , pedał sprzęgła odbija tylko do polowy tj od momentu w którym faktycznie zaczyna rozsprzeglać. W końcu doszło do tego że urwała się główka w pompce sprzęgła która jest podłączona do pedału sprzęgła i wpadł on mi w podłogę :shock:.

Ostatecznie wymieniłem uszkodzoną cześć wraz ze sprzęgłem( docisk miał już powyginane zęby) jednak problem po dosłownie 2 dniach znowu powrócił.

Czy jest możliwe ze powoduje to np. pęknięta sprężyna pedału sprzęgła (która swoja droga ciężko gdziekolwiek znaleźć) i stad wynikło uszkodzenie pompki sprzęgła, bo cały mechanizm opierał się tylko na niej?
bengowski
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 24 02 2015
Auto: Peugeot 207
Silnik: 1.4 16v 88KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

13 Mar 2020, 16:12

bengowski napisał(a):zy jest możliwe ze powoduje to np. pęknięta sprężyna pedału sprzęgła (która swoja droga ciężko gdziekolwiek znaleźć) i stad wynikło uszkodzenie pompki sprzęgła, bo cały mechanizm opierał się tylko na niej?
Może tak być ale dlaczego masz problem z kupieniem takiej sprężyny od pedału sprzęgła zazwyczaj one są takie same jak i przy pedale hamulca. Można nawet dopasować jakąś w zamienniku jak oryginalną ciężko kupić.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

13 Mar 2020, 17:33

problem powodował wysprzeglik. Wymieniony, układ odpowietrzony i śmiga jak ta lala :) tylko samochód strasznie się trzęsie po wymianie sprzęgła i reszty osprzętu, ale spotkałem się z opiniami ze peugoty mają takie przypadłości po tych zabiegach
bengowski
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 24 02 2015
Auto: Peugeot 207
Silnik: 1.4 16v 88KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006