Stacja Orlen-coś jest tu nie tak

28 Maj 2009, 10:07

Witam wszystkich



Otóż mam mały problem pojechałem dzisiaj z rana na stację Orlen żeby zatankować samochód (Peugot 307 1,6 benzyna) no więc wlałem w/g dystrybutora za 20zł ide do kasy płace potem wracam wsiadam do samochodu a tu wskaźnik poziomu paliwa nawet nie drgnął :twisted:


Możecie mi powiedzieć co może być tego przyczyną?

Ktoś się kiedyś z czymś takim spotkał?

Wina dystrybutora czy może z kontrolką w samochodzie coś nie tak?

Co można w takiej sytuacji zrobić?

20zł to w sumie nie majątek ale mnie krew zalewa przez coś takiego

Normalnie jak wlewam za taką kwotę to kontrolka gaśnie więc...
Damski75
Nowicjusz
 
Posty: 20

28 Maj 2009, 10:19

A może poprostu miałeś spory brak paliwa, tzn prawie go nie miałeś i paliwa przy jego aktualnej cenie było bardzo mało by wskażnik "wstał". Może przyczyny poszukaj najpierw w swoim aucie. Zainwestuj w kolejne tankowanie za min 40zl i wtedy okaże się czy to dystrybutor, czy jednak twoje autko.
premier00
Początkujący
 
Posty: 89

28 Maj 2009, 10:28

premier00 napisał(a):A może poprostu miałeś spory brak paliwa, tzn prawie go nie miałeś i paliwa przy jego aktualnej cenie było bardzo mało by wskażnik "wstał". Może przyczyny poszukaj najpierw w swoim aucie. Zainwestuj w kolejne tankowanie za min 40zl i wtedy okaże się czy to dystrybutor, czy jednak twoje autko.



Wiesz co możesz mieć i rację :/

Bo jak wlewałem to było słychać jak się leje i po wyjęciu pistoletu kapała z niego beznyna


Dziwna sprawa kontrolka byłą prawie na '0' i nie drgnęła
Damski75
Nowicjusz
 
Posty: 20

28 Maj 2009, 12:39

20 zl przy dzisiejszej cenie paliwa to jest malo a mowisz ze miales prawie na zero jak wlewales. Sprobuj wlac wiecej i sie okaze wtedy.
dawidbn
Zaawansowany
 
Posty: 777
Miejscowość: Koszalin

29 Maj 2009, 14:17

Byłem dzisiaj na innej stacji paliw wlałem za 20zł kontrolka zgasła i nieźle się podniósł wskaźnik (tankowałem na zerze)


Wina dystrybutora już nigdy nie odwiedze stacji Orlen :evil:
Damski75
Nowicjusz
 
Posty: 20

29 Maj 2009, 15:01

a ile masz rezerwy (litrów)? Mówisz że tankowałeś na zerze, co to oznacza? że nie było paliwa? , auto ci zgasło albo przynajmniej szarpało? jak masz wątpliwości co do dystrybutorów na orlenie to idź tam z kanistrem 5L i sprawdź albo zgłoś do kontroli tą stację, a jak twoim argumentem ma być palący się żyd w twoim aucie po tankowaniu za 20ZŁ to nie głoś tu herezji
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany
 
Posty: 623
Miejscowość: Czarna Ziemia

29 Maj 2009, 15:46

Mi czasami przy takim tankowaniu za małą kwotę tez czasami wskaźnik nie drgnie. Też kiedyś tak zrobiłem i za chwilkę dolałem znowu za 20zł to wskaźnik mi pokazywał tyle, jakbym wlał za 40zł, więc wszystko było ok. Nawet jeśli CPN-y oszukują na paliwie to nie w takim stopniu żebyś za 20zł odczuł różnicę.

Mój znajomy kiedyś tankował auto do pełna do zbiornika 65-litrowego i miał w nim 5 litrów paliwa czyli powinien zatankować około 60 litrów a weszło mu 67 :mrgreen: To był dopiero wałek, ale to była jakaś mało znana stacja benzynowa...
pawliszon
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Ostrowiec Św.

29 Maj 2009, 18:23

Wskaźnik był na '0' ale nic nie szarpało samochód normalnie chodził

Po zatankowaniu 20zł zgasła kontrolka ( na tej drugiej stacji co lałem)

na Orlenie po zatankowaniu wskaźnik ani drgnie


Mój kolega też ostatnio się skarżył ze po zatankowaniu gazu było mniej niż powinno być

Oczywiscie ja nie rzucam żadnych oskarżeń w strone tej stacji ale będe ich omijał szerokim łukiem
Damski75
Nowicjusz
 
Posty: 20

30 Maj 2009, 08:48

W takim razie sprawa jest prosta - jeżeli podejrzewasz,że na tej stacji oszukują,to zatankuj do kanisterka 5 litrowego 5 litrów benzyny( 5 litrów wg wskaźnika na dystrybutorze) i przelej tą benzynę do plastikowego pojemnika ze skalą.I ci wyjdzie,czy oszukują czy nie.
Inna sprawa to sprawa samego wskaźnika -on nie pokazuje ci dokładnie ile jest paliwa w zbiorniku,tylko wartość przybliżoną.Nie można polegać na tym,że np. bak jest 50 litrów i wskaźnik ma 5 kresek,to każda kreska oznacza 10 litrów.Jak zatankujesz do pełna,to wskaźnik zawsze pójdzie ci powyżej tej 5 kreski.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Maj 2009, 12:01

Wskaźnik jest tylko wskaźnikiem, u mnie np. jak zaleję do pełna to ta część 1.0 - 0.5 baku zchodzi dłużej niż ta od 0.5 do żebraka. A sam żebrak też świeci się różnie, u mnie np. przy ostrej jeździe a co za tym idzie dużym spalaniu, potrafi się włączyć a jak niedługo po włączeniu zgaszę motor, samochód trochę postoi i później uruchamiam i jadę delikatnie to często się nie włącza od razu tylko dopiero jak spalę trochę.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

30 Maj 2009, 16:34

A jak wyjdzie ze oszukują to co :?:
Damski75
Nowicjusz
 
Posty: 20

30 Maj 2009, 16:56

Jak to co??
Jak im udowodnisz w jasny i zrozumiały sposób to możesz im to powiedzieć że pójdziesz gdzieś z tą sprawą ale cudó bym się nie spodziewał bo taki właściciel stacji na pewno ma znajomości gdzie trzeba ;
stasiowski121
 

30 Maj 2009, 19:04

Dlatego nie będe sobie szarpał nerwów i oleje tą stacje :wink:

Po prostu stracili klienta i tyle :cool:


Ja mam tylko nadzieje że ktoś się kiedyś dobierze im do tyłków i zrobi porządek
Damski75
Nowicjusz
 
Posty: 20

30 Maj 2009, 20:13

Jedyne co możesz zrobić to odpowiednią reklamę dla nich tzn. powiedzieć znajomym jak jest niech wiedzą, a nie martw się takie wieści niepozorne ale polak polakowi zawsze powtórzy.
stasiowski121
 

30 Maj 2009, 22:54

Tak jak Ci koledzy radzili. Kup sobie baniak plastykowy z miarką na 5 litrów. Wlej z dystrybutora równe 5 litrów. Jeżeli zobaczysz, że poziom paliwa zatrzymał się na 4 litrach, to idziesz do sprzedającego z reklamacją. Jak nie wierzy to niech leje paliwo sam.
Pracownik stacji ma wtedy obowiązek przyjąć reklamację.

Często firmy aby nie robić rozgłosu dają atrakcyjne gratisy pokrzywdzonemu.

Jaka to stacja? Jeżeli nie Ty to może ktoś z innych użytkowników zechce sprawdzić. Jeżeli wszystko będzie OK, to nie ma tematu, jeżeli robią tak duże wałki to trzeba ich piętnować bo to oszuści.

Swoją drogą każdy dystrybutor przekłamuje, ale nie na taką skalę. Może przekłamać bodajże litr na każde 1000 litrów.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725