Start ze Skorupiakiem :P

Start ze Skorupiakiem :P

23 Kwi 2014, 19:16

Witajcie drodzy klubowicze. W ostatnim czasie stałem się posiadaczem poczciwego Forda Scorpio MK II 2.0 :) Jest to mój drugi samochód choć moja przygoda z samochodami dopiero rozpoczyna się tak naprawdę na dobre :)

Jestem bardzo mile zaskoczony moim nowym autem ale potrzebuje kilku porad i jak to bywa w starych autach mam kilka problemów natury technicznej - po tagach nie znalazłem wiec piszę.

1 Gdy przekręcam kluczyk w pozycji 1 ( wyświetlają mi się kontrolki ) to z przodu tak jakby z pod szyby zaczyna mi popiskiwać co jakiś czas.

2 Jak jadę to coś mi huczy z tyłu, jag by łożysko było walnięte,( może ktoś miał coś podobnego) i w dodatku lewe tylne koło i prawe są lekko odchylone na moje oko w nienaturalny sposób ( moge zrobić fotkę ) czy myślicie że sama geometria kuł to naprawi.

3 Amortyzatory są dość "miękkie" , to normalne u was?

4 Jakie usterki najczęściej się zdarzają

5 Znacie jakiś dobry sklep z częściami do tego bydlaka :P

6 Kolejne to że dziś rano spoko odpaliłem auto, zajechałem na uczelnie. 2 godzinkach wychodzę i nie mogłem go odpalić - walną akumulator. NIC NIE BYŁO WŁĄCZONE. Odpaliłem na pych. potem jeździł i palił cały dzień?

Problemy z elektryką? - Alternator, szczotki w alternatorze, a może akumulator lub coś innego?. Macie jakiś sposób żeby sprawdzić co może być zepsute?

7 Cały czas świeci mi się kontrolka od ABS-u i TRK??? ( kontrola trakcji :P ) a kontrolka od poduszki powietrznej miga sobie :P

8 Może ktoś jest z Białegostoku to ma namiary na jakiś dobry i tani serwis forda :P i miejsce z tanimi częściami do tegoż autka :)

9 Szukałem pozycji "Sam naprawiam samochód...." ale nie mogę jej dorwać ktoś ma namiar na nią :P

10 Może macie jakieś swoje porady dotyczące eksploatacji by długo mi jeszcze ten samochód służył :P

Pozdrawiam i dzięki za wszystkie wskazówki :)
725236408
Obserwowany

Auto: Ford Scorpio MK II
Silnik: 1,998 cm3 115 KW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995
  • Re: Start ze Skorupiakiem :P

27 Lip 2015, 20:08

Geometria kół to ważna sprawa. Znam taki warsztat w Mysłowicach [reklama] , który korzysta z GTO Lasera. To urządzenie umożliwia dokonanie kontroli geometrii ustawienia kół w samochodach: osobowych i tzw. miniwanach, a także dostawczych, posiadających obręcze kół w zakresie średnic od 12" do 20". Jest to urządzenie laserowo-mechaniczne, za pomocą, którego kąty poziome (zbieżności kół, przesunięcie kół osi przedniej i odchylenie geometrycznej osi jazdy od osi symetrii) mierzone są na drodze optycznej z wykorzystaniem niskoenergetycznych laserów półprzewodnikowych, a kąty pionowe (kąty pochylenia kół oraz kąty wyprzedzenia i pochylenia osi sworzni zwrotnic) w sposób mechaniczny.
    Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 28 Lip 2015, 10:20, edytowano w sumie 1 raz
    Powód: Reklama
    Makros
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 09 1983
    Przebieg/rok: 16tys. km
    Auto: Audi A4
    Silnik: 1.9 TDI
    Paliwo: Benzyna + CNG
    Typ: Inny
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1980

Re: Start ze Skorupiakiem :P

30 Lip 2015, 12:22

725236408 napisał(a):1 Gdy przekręcam kluczyk w pozycji 1 ( wyświetlają mi się kontrolki ) to z przodu tak jakby z pod szyby zaczyna mi popiskiwać co jakiś czas.

Czy masz włączony nadmuch? Możliwe, że to wentylator.

725236408 napisał(a):2 Jak jadę to coś mi huczy z tyłu, jag by łożysko było walnięte,( może ktoś miał coś podobnego) i w dodatku lewe tylne koło i prawe są lekko odchylone na moje oko w nienaturalny sposób ( moge zrobić fotkę ) czy myślicie że sama geometria kuł to naprawi.

Byłeś na SKP? Przetrzepałeś całe zawieszenie? Jeśli nie, to obowiązkowo jedź! Co do huczenia, to po usunięciu problemu z pochylonymi kołami, sprawdzisz, czy nadal huczy. Jeśli tak, to najprawdopodobniej winne temu stanowi rzeczy będzie łożysko.

725236408 napisał(a):6 Kolejne to że dziś rano spoko odpaliłem auto, zajechałem na uczelnie. 2 godzinkach wychodzę i nie mogłem go odpalić - walną akumulator. NIC NIE BYŁO WŁĄCZONE. Odpaliłem na pych. potem jeździł i palił cały dzień?

Miałem kiedyś taką sytuację w Escorcie. Akumulator okazał się totalną padaką. Po wymianie hasał jak oszalały :naughty:

725236408 napisał(a):7 Cały czas świeci mi się kontrolka od ABS-u i TRK??? ( kontrola trakcji ) a kontrolka od poduszki powietrznej miga sobie

Możliwe, że któryś czujnik od ABS-u jest odłączony. To częsta przypadłość w starszych rocznikowo autach. Co do poduszki, to nie mam pojęcia. Może uszkodzona taśma pod kierownicą? Tylko dlaczego kontrolka mruga, a nie świeci? :|

725236408 napisał(a):9 Szukałem pozycji "Sam naprawiam samochód...." ale nie mogę jej dorwać ktoś ma namiar na nią

Poszukaj na OLX'ie, albo Allegro. Ewentualnie napisz na forum Forda.

725236408 napisał(a):10 Może macie jakieś swoje porady dotyczące eksploatacji by długo mi jeszcze ten samochód służył

Jak najbardziej. W myśl powiedzenia: "Jak dbasz, tak masz", należy wymieniać wszystko na czas i nie zwlekać z żadną naprawą. Zapewni Ci to, nie dość, że spokojną jazdę, to jeszcze komfort psychiczny :P
    Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
    kkamykk
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Hyundai i40
    Silnik: 1.6 GDI 135KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2013

Re: Start ze Skorupiakiem :P

17 Sie 2015, 14:38

Tutaj chodzi o auto-warsztat przy ul. Batorego
    Makros
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 09 1983
    Przebieg/rok: 16tys. km
    Auto: Audi A4
    Silnik: 1.9 TDI
    Paliwo: Benzyna + CNG
    Typ: Inny
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1980
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

10 używanych funcarów za nieduże pieniądze 10 używanych funcarów za nieduże pieniądze
    Samochody sportowe kojarzą się zwykle z drogimi konstrukcjami z Włoch, Niemiec i Japonii. Ale wcale nie trzeba mieć pękającego w szwach portfela, żeby móc cieszyć się przyjemnymi emocjami za kierownicą. Oto 10 używanych ...
    Szukasz samochodu do XXX zł? Przeczytaj koniecznie! Szukasz samochodu do XXX zł? Przeczytaj koniecznie!
    Jesteś na tym forum pierwszy raz? Szukasz porady co kupić do wybranej przez Ciebie kwoty? Użyj wyszukiwarki! Może znalazła się już odpowiedź na dręczące Ciebie pytanie, a Ty zaoszczędzisz swój czas! Dbaj o forum i ...

•  
    • Warto przeczytać