Samochód na Start do 5-7 tys

Samochód na Start do 5-7 tys

13 Sty 2011, 17:07

Witam wszystkich. Mam pytanie, w lutym kończe 18 lat oraz zdaję prawo jazdy kat B. Mam również zamiar zakupić pierwszy samochodzik, który będzie użytkowany głównie w mieście, rzadziej po za. Samchodzik który mnie interesuje musi być nie za duży, a spalanie które mnie satysfakcjonuje to spalanie w okolicach 6-8l w mieście. Dodatkowo samochód mógłby być trochę dynamiczny. Nie wiem czy możliwe jest znalezienie samochodu, który spełni te wymogi w cenie która mnie interesuję więc 5-7 tysięcy oraz czy w ogóle taki samochód się znajdzie

Osobiście myślałem nad Mazdą 323 co o niej myślicie?

Proszę o propozycję z góry dziękuję.
marsjan
Nowicjusz

Miejscowość: Zamość

Re: Samochód na Start do 5-7 tys

13 Sty 2011, 20:22

Jeśli chodzi Ci o autko w tej cenie to zdecydowanie Mazda 323. Jeśli natomiast chciałbyś coś oszczędnego - może poszukaj Sieciento z gazem, albo lanosa z gazem ? Nie są to złe autka, a na początek napewno w sam raz dla Ciebie.
Pozdrawiam
Jerzy Wolert
P.S. Chcesz tanio kupić oświetlenie LED i Xenon ? Napisz do mnie !
Wol-Wikar
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

14 Sty 2011, 16:05

No seicento 1.1 MPI jest dobre. Małe spalanie a i silnik dosc dynamiczny
malarki
Początkujący

Miejscowość: kraków

14 Sty 2011, 19:22

Będzie prawdopodobnie do sprzedania Lanos z Zamościa od jednegu usera ale bez gazu niestety.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

15 Sty 2011, 11:47

hmm a co sądzicie o Citroen AX poczytałem i zauważyłem że to bardzo tanie autko, bardzo małe spalanie i tanie w utrzymaniu. Proszę o opinie na temat tego pojazdu.
marsjan
Nowicjusz

Miejscowość: Zamość

15 Sty 2011, 13:35

To jest chyba najekonomiczniejsze auto,w dieslu potrafi spalić nawet 4l,to jest nic.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi Audi "królem wyścigów długodystansowych"
    Audi zorganizowało spotkanie pięciu zespołów mających na swoim koncie zwycięstwa w wyścigach na długich dystansach. Po raz pierwszy, podczas sesji fotograficznej spotkały się zespoły, które w sezonie 2012, od ...
    Warsztat lutniczy na kółkach na bazie modelu Nissana NV200 Warsztat lutniczy na kółkach na bazie modelu Nissana NV200
    Dwie firmy ze stanu Tennessee podjęły współpracę nad stworzeniem modelu Gibson/Nissan NV200 TM Compact Cargo, który został zaprezentowany podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku. ...

• Re: Samochód na Start do 5-7 tys

15 Sty 2011, 14:22

Ja bym obstawił lanosa z gazem, to dobry wybór.
    M PoweR... BMW!!!
    M5
    Początkujący

Miejscowość: Police

15 Sty 2011, 19:59

Witam, zdaje się że autor wątku ma podobne wymagania co ja, więc się podłącze i również poproszę o doradzenie. Prawko robię w przeciągu 2-3 miesięcy więc jest czas na poszukanie jakiegoś auta.
    Budżet podobny jak u autora(no chyba że NAPRAWDĘ warto będzie do czegoś dopłacić do powiedzmy 10 000).
    Auto głównie do jazdy po mieście (dojazd do i z pracy codziennie 6km w jedną stronę), sporadycznie jakieś wypady poza miasto.
    Więc fajnie by było żeby mało paliło, żebym nie zbankrutował na ubezpieczeniach.
    W drugim rzędzie fajnie by było żeby jakoś wyglądało i nie muliło.
    Myślę tez że Mazda będzie tania w naprawie i części to chyba nie jakiś majatek w dzisiejszych czasach(mylę się?)

Moim faworytem także (jak i autora wątku) jest Mazda 323f II generacja (94-98r chyba).

Proszę o poradę czy Mazda to dobry wybór (ew inne propozycje).
    A jeśli Mazda to jaka pojemność, oraz za ile można kupić ten samochód w rozsądnym stanie (na allegro jest duża rozbieżność cenowa)?
    ratagnar
    Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50