Stłuczka, pierwsza jazda

09 Lip 2017, 05:08

Cześć, jestem przygotowany na karuzelę śmiechu, ale piszę z prośbą o trzeźwą ocenę sytuacji. Dzisiaj pierwszy raz samodzielnie jechałem samochodem po odebraniu prawa jazdy - wypozyczonym autem. Cały dzień było super świetnie aż do pewnego momentu... zjebałem straszliwie i wiem to, doszło do stłuczki - ale nie z mojej winy... zagapiłem się na światłach, czekając na skręt na dużym skrzyżowaniu. Przede mną jeden samochód tak jak ja skręcał w lewo, ruszyłem, pojechałem za nim..... POD PRĄD. Od razu się zorientowałem, przejechałem może metr... on też, zaczął cofać i uderzył w moj samochód. Gość błyskawicznie uciekł z miejsca całego wydarzenia. Ja oczywiście szok panika, skręciłem i odjechałem na trzęsących się nogach. Samochód jest cały, lekko wgięła się tablica rejestracyjna. Więcej stresu, przeklinania i trąbienia niż to wszystko warte, ale zastanawiam się jakie są tego konsekwencje. Wyczytałem w regulaminie, ze użytkownik nie ponosi odpowiedzialnosci za szkody, że samochody są ubezpieczone itp. ale i tak mam stracha. Nawet nie o samo uszkodzenie, ale o ewentualne nie wiem, stracenie zniżek w przyszłości itp.

Wiem, że mój błąd, że pojechałem na ślepo, ale to pierwszy dzień, sami rozumiecie... Stworzyłem zagrożenie, ale sama stłuczka niby nie byla spowodowana przeze mnie - gość z przodu na mnie najechał...

Proszę o jakąś radę, czego mogę się spodziewać? Rzecz miała miejsce w Krakowie, w miejskiej wypożyczalni. Dzięki :(
rodos90
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 06 2017
Auto: nie mam

09 Lip 2017, 11:25

rodos90 napisał(a):Wyczytałem w regulaminie, ze użytkownik nie ponosi odpowiedzialnosci za szkody,
pewnie nie doczytales wszystkiego. Nie wiem jakie będą konsekwencje. Najlepiej zajedz i przy oddaniu auta powiedz że ktoś Ci cofał na parkingu i uderzył i uciekł a Ty go nie goniles bo się bałeś, chyba lepiej nie mówić że jeździłeś pod prąd :naughty: Ja w sumie jestem wstanie Cię zrozumieć, wiadomo świeży kierowca zestresowany a zarazem podniecony że w końcu ma prawko, pierwsza samodzielna jazda itd. :wink:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Lip 2017, 19:07

Kiedyś czytałem AMA z pracownikiem wypożyczalni samochodów. Mówił, że można u nich wykupić niedrogo, bo 30zł/doba ubezpieczenie samochodu w razie jakichś uszkodzeń samochodu poza tapicerką. Możliwe, że to masz w pakiecie. Dzwoń i pytaj. Zresztą szkoda nie duża to może przymkną oko w razie czego.
taquito
Początkujący
 
Posty: 206
Zdjęcia: 13
Miejscowość: Bytom
Prawo jazdy: 07 02 2012
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Alfa Romeo Giulietta
Silnik: 1.4 TB 170KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

10 Lip 2017, 19:33

I tu kolejny raz pojawia się sprawa posiadania kamerki. Nie byłoby tematu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Dacia Logan MCV
    Model słynący z atrakcyjnej ceny w stosunku do oferowanej przestronności wnętrza, wysokiej niezawodności i praktyczności, zyskał nowy design, nowe osiągi oraz silniki. Nowy Logan MCV – 5-miejscowe kombi – jest ...