SUV do 60-80tys. PLN (używany)

17 Sty 2018, 11:49

Witam wszystkich,

tak jak napisałem w temacie, poszukuję samochodu typu SUV do 60-80tys. złotych. Rozrzut cenowy jest spowodowany tym, że auto wezmę na leasing. Interesują mnie samochody używane 2-4 letnie. Aktualnie głównym faworytem jest kia sportage w wersji III po lifcie. Jeśli chodzi o charakterystykę jazdy to będzie to 80-20 / miejska-trasa. Samochód raczej w automacie, choć nie jest to wymóg konieczny. Dlaczego SUV? Po prostu podobają się zarówno mnie jak i żonie, która też będzie jeździć tym autem. Macie może jakieś opinie o podanym aucie? Lub inne ciekawe propozycje? Pozdrawiam i liczę na pomoc.
JacobSob
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 03 2011
Auto: Nie mam

19 Sty 2018, 15:09

A nie myślałeś o czymś nowym? W tej cenie powinieneś dorwać Peugeota 3008 w wersji Access (mimo że to podstawowa wersja, to jest naprawdę dosyć bogata, elektrycznie skłądane lusterka, tempomat, monitorowanie pasa ruchu) z silnikiem 1.2 Puretech 130. Przy tak niskiej wadze silnik na prawdę daję rade a kupując auto nowe masz zawsze największą pewność co do jego stanu technicznego
KarolSuz
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 17 06 2013
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Suzuki Swift MK7
Silnik: 1.2 94KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

19 Sty 2018, 18:56

Wiesz co, ogólnie chodziło mi o to, że biorąc auto używane dostanę je z lepszym wyposażeniem. Peugeot, który podałeś faktycznie fajnie wygląda. Niemniej jednak podstawowa wersja, o której pisałeś to 89k. 80k PLN to maksymalny poziom, którego nie chcę przekroczyć, pomimo tego że biorę auto na leasing. Jeśli chodzi natomiast o pewność auta, dlatego głównie szukałem używek w salonach.
JacobSob
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 03 2011
Auto: Nie mam

20 Sty 2018, 15:25

Sam szukam samochodu w tej kwocie już od 3 miesięcy, jeśli chodzi u suwy ja biorę pod uwagę Mercedesa GLK, Mazdę CX-5 i Volvo XC-60. Kię oglądałem i strasznie mało tam miejsca już więcej chyba znajdziesz w ix-35. Mercedes wiadomo prestiż i też dość mało awaryjne w porównaniu do Q5 czy X3, mazda szczególnie z wolnossącym silnikiem 2.5 jest dość solidna, a Volvo to chyba kompromis pomiędzy tymi dwoma ale to tylko moje zdanie.
Ogólnie nie wiem czy ktoś tutaj dobrze doradzi Ci w wyborze auta w tej kwocie bo sam też nie uzyskałem żadnej konkretnej odpowiedzi poza głupimi docinkami. Pozdrawiam
Bostonx91
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 0-10-2009
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi A3 8P
Silnik: 2,0 TDI

20 Sty 2018, 18:06

Ja rozejrzał bym się za Foresterem. Jak dla mnie jeździło się znacznie lepiej niż Kijanka. Wg mnie trzeba brać auto z napędem na 4 koła. Jeżdżę Hyundaiem I30 i na kilka dni dostałem zastępczego IX 35 z napędem na przód. Fajny SUV ale w zakrętach znacznie lepiej jeździ się I30. Żeby SUV miał napęd na 4 koła pownie już bym nie odczuwał tego że I30 lepiej prowadzi się w zakrętach.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

20 Sty 2018, 19:36

A ja bym sobie darował SUV jeśli nie potrzebujesz wyższego prześwitu. Wbrew pozorom nie są jakieś mega komfortowe (jeździłem Sorento II gen i ostatnim Cheerokim), wygodniejsze (lepiej wybierające nierówności na drodze) są chociażby auta segmentu D
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    AutoSalon - Bass i Tuning Show, Lublin 2012 / relacja
    W dniach od 21 do 22 kwietnia 2012 roku w Centrum Targowm Międzynarodowych Targów Lubelskich odbyła się kolejna edycja Targów Motoryzacyjnych AUTOSALON i Targi Tuningowe - Car Audio BASS&TUNING SHOW. Wiosenne ...
    Folia do oklejania samochodu. Czy naprawdę jest skuteczna?
    Każdy właściciel samochodu chcę przedłużyć okres cieszenia się nowym i pięknym autem tak długo, jak to możliwe, dlatego stara się chronić go przed uszkodzeniami. W tym celu robi przeglądy techniczne, stosuje drogie oleje ...