SUV do miasta i nie tylko

05 Sty 2021, 23:06

Witam wszystkich serdecznie!

Jestem obecnie na etapie kupna auta.
Poszukuję suva którym będę mógł się spokojnie przemieszczać po mieście i czasami pojechać w dalszą trasę.
Budżet do 32K. Ważne jest żeby miał LPG i mile widziany automat.
Z wcześniejszych doświadczeń przerabiałem Jeepa Cherokee III 3.7, Grand Cherokee WH 3.7, Toyotę RAV-4 II w dieslu i Suzuki Vitarę 1.9( które de facto dało mi w kość na maxa).
Obecnie rozglądam się za jakimś lexusem RX lub Hondą CRV.
Tyle że w wypadku lexusa przerażają mnie ewentualne koszty napraw, zwłaszcza w hybrydzie.
CRV III w wersji USA z silnikiem 2.4 dzisiaj miałem okazję testować i muszę przyznać, że to straszny muł. Plus wersja USA CRV'ki jest bardzo biedna.

Potrzebuję Waszej fachowej rady, odnośnie wyboru samochodu. Jakie polecacie Suv'y do miasta? Ewentualnie może wysokie kombi?

Z góry dziękuję za wszelkie pomocne rady! :ok:
RapcioKrakow
Nowicjusz
 
Posty: 3

07 Sty 2021, 12:29

Ale czemu SUV? Będziesz przewozić gabaryty? Jakbym miał kupić auto miejskie, to bym chyba wziął Honde Jazz.
automaniak123
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 01 04 2006
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Citroen C5
Silnik: 2.0 HDi
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Automatyczna

07 Sty 2021, 13:07

Boisz się kosztów napraw lexa hybrid (gdzie napedy hybrydowe toyoty są prawie wieczne) ale lepionej crv że stanów już się nie boisz?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

07 Sty 2021, 13:14

Byłem ostatnio oglądać crv z usa i już się wyleczylem z tego auta. Ciasne, wąskie podłokietniki, 2.4 prawie nie idzie, i crv zza morza mają strasznie ubogie wyposażenie. Za te pieniądze stanowczo odradzam to auto.
RapcioKrakow
Nowicjusz
 
Posty: 3