Wszystkie SUV-y Lexusa: nie tylko hybrydy

Wszystkie SUV-y Lexusa: nie tylko hybrydy

17 Lip 2019, 13:40

Lexus to jedyna marka w segmencie premium oferująca aż pięć modeli SUV-ów, dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika - w tym aż cztery z oszczędnym napędem hybrydowym. Najnowszym i najmniejszym w tej gamie jest crossover UX. O rozmiar większy NX jest najpopularniejszym w Polsce autem Lexusa, natomiast RX to model najdłużej obecny na rynku. Zwieńczeniem gamy jest potężny LX, po brzegi wypełniony luksusem.

SUV-y, a tym bardziej crossovery, z założenia nie są pojazdami do wypraw w ciężki teren. Podwyższonemu zawieszeniu zawdzięczają przede wszystkim lepszą widoczność z miejsca kierowcy, łatwiejsze zajmowanie miejsca we wnętrzu, a także wysoki komfort podróżowania. Dobrze radzą sobie z dziurawymi jezdniami, wysokimi krawężnikami, a także jazdą po szutrowych i gruntowych drogach. Choć wspólnym mianownikiem wszystkich pięciu modeli Lexusa jest definicja, wynikająca ze skrótów crossover i SUV, każdy z nich jest przeznaczony dla zupełnie innego użytkownika.
Wszystkie SUV-y Lexusa: nie tylko hybrydy SUV-y mają dziś ponad 50-procentowy udział w rynku premium i stopniowo wypierają z niego tradycyjne konstrukcje. Zamiast potężnych sedanów, kierowcy wolą wysoko zawieszone auta. Najbardziej intensywny wzrost sprzedaży SUV-ów Lexusa zanotowano w 2014 roku, po wprowadzeniu modelu NX. W ciągu zaledwie czterech lat sprzedaż SUV-ów japońskiej marki zwiększyła się aż o 470 procent. Samochody z podwyższonym zawieszeniem stanowią dziś większość - około 2/3 całkowitej sprzedaży Lexusa, a wszystko zaczęło się od zaprezentowanej w 1998 roku, pierwszej generacji modelu RX.

Modele SUV-ów Lexusa

POLECAMY Lexus UX - crossover, który jeździ jak hatchback

POLECAMY Lexus NX - najpopularniejszy SUV Lexusa w Polsce

POLECAMY Lexus RX - SUV klasy premium z napędem hybrydowym

POLECAMY Lexus RX L - siedmioosobowa wersja modelu RX

POLECAMY Lexus LX - potężny, luksusowy samochód terenowy

Mając możliwość wyboru nie patrząc na ceny zakupu i koszty eksploatacji to którego SUV-a byście wybrali i dlaczego?

źródło: Lexus
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3150
Zdjęcia: 11741
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

Re: Wszystkie SUV-y Lexusa: nie tylko hybrydy

17 Lip 2019, 15:44

Mi najbardziej chyba przypadł do gustu model NX jest na tyle nie duży że można się nim spokojnie poruszać w ruchu miejskim i na parkingach w hipermarketach nie będzie problemów z parkowaniem. Miałem okazję nim jeździć i oceniam to pozytywnie.

Oczywiście większe SUVy są też fajne ale w moim przypadku by to była najlepsza opcja która najlepiej by się sprawdziła :ok: chodzi mi o wersję hybrydową.
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 4847
Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi powraca do Big Game Audi powraca do Big Game
    Audi kontynuuje swą kilkunastoletnią obecność na najważniejszej nocy w rozgrywkach futbolu amerykańskiego, czyli na Big Game. Przedstawi podczas niej 60-sekundową reklamę pt. „Let It Go” z udziałem aktorki Maisie ...
    Smog w samochodzie - czy to możliwe? Smog w samochodzie - czy to możliwe?
    Wielu kierowców sądzi, że osoby poruszające się samochodem są w mniejszym stopniu narażone na szkodliwe działanie zanieczyszczeń powietrza niż rowerzyści czy piesi. Tymczasem kierowcy nie mogą lekceważyć problemu smogu, ...

  •