Suzuki SJ410/413 i Samuraj - różnice

04 Mar 2010, 12:40

wg zapisków @Jogi4x4, autora poniższego tekstu:
Suzuki SJ410 i SJ413 wyglądają podobnie do Samuraia ale nim nie są.
Suzuki SJ 410 posiada silnik F10A z gaźnikiem jedno gardzielowym, przełożenie reduktora 1:2, wąskie mosty, jakbyś się przyjrzał to ma węższe poszerzenia nadkoli niż Samurai, początkowe modele miały metalową atrapę chłodnicy podobną do tej z Jeepa, chromowane lusterka, w środku deska rozdzielcza z okrągłymi wskaźnikami (bez obrotomierza), okrągłe kratki nawiewów, inna kierownica.
Suzuki SJ 413 posiada silnik G13A na dwógardzielowym gaźniku dolnossącym, wygląd identyczny jak SJ410, wąskie mosty, reduktor 1:1.6
Suzuki Samurai to silnik G13B na gaźniku lub wtrysku, posiada szeroki mosty więc ma większe poszerzenia nadkoli, w innym miejscu mocowane resory, plastikowe a nie chromowane lusterka, kwadratową deskę rozdzielczą, w innym miejscu boczne kierunki, inną kierownicę, słabszy tylny most posiadajacy tylko 2 satelity a SJ41x miały 4. Aha i co ważne seria SJ miała hamulec awaryjny na wale a Samurai ma na tylne bębny.
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

05 Mar 2010, 17:12

SJ413 istnial rowniez na szerokich mostach i z szerszymi nadkolami :wink: od SJ410 odroznia go rowniez przedni gril
temat walkowany na okraglo a i tak nic nie da dopoki nie kupi sie ktoregos z tych aut i samemu nie odkryje sie roznic :wink: ja chcialem kupis samuraia a kupilem SJ413 :mrgreen: i jest oki :wink:
nie ważne jak, oby do przodu :)
SJ413 '85, SPOA, PERSISHINI 225/70/15
PITSJ413:)
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 257
Miejscowość: Giżycko

06 Mar 2010, 18:34

PITSJ413:) napisał(a):SJ413 istnial rowniez na szerokich mostach i z szerszymi nadkolami :wink: od SJ410 odroznia go rowniez przedni gril
Głownie hamerykańskie wersje miały szeroki w SJ, a grill w SJ410 byłw kilku wersjach, metalowy podobny do Jeepa i plastikowy taki jak w SJ 413, zależy od rocznika, kumpel ma SJ410 88r. (oficjalnie już przecież nie produkowany od 2 lat) i plastikowy grill. Za Suzuki się nie nadąży tyle kombinacji mają :mrgreen:

[ Dodano: Nie Mar 07, 2010 20:06 ]
Wykopane gdzieś ze strony Danielsa, polska instrukcja obsługi Suzuki Samurai

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



[ Dodano: Pon Mar 08, 2010 06:56 ]
Samurai (gaźnik) jak i SJ413 mogły wychodzić w wersji ekologicznej czyli miały sterownik elektroniczny kontroli emisji spalin, dlatego w gaźnikowcach może występować check engine tak jak w wersjach na wtrysku elektronicznym.
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

11 Mar 2010, 11:44

A czy ktoś może wie od którego roku Samuraje były produkowane z nowym grillem z przodu i białymi zegarami na desce rozdzielczej? Czy możliwe jest żeby model z '96 roku był już po face liftingu?
Fenek2
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 01 01 2001

11 Mar 2010, 18:30

Właśnie w 1996 roku wprowadzono coil czyli zawiecha na springu, w tym też roku był facelifting, nowy grill, kierunki, pozycje, zderzaki, właśnie deska rozdzielcza i inne.
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

12 Mar 2010, 10:42

Dzięki:)
Fenek2
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 01 01 2001

17 Mar 2010, 18:50

Może nie wszyscy wiedzą ale SuperSamuraiSuper wystąpił jakiś czas temu w sławnym brytyjskim Top Gear, Sezon 14 odc. 6 (S14E06 - jest na youtube), przejechał boliwijską dżunglę i dojechał prze Atacamę do oceanu. Wystąpiła wersja chyba na amerykę południową, szerokomostowy Samurai, blaszanka z wnętrzem do SJ413, jak dla mnie fajna przygoda, auta seryjne (nie licząc 2 wyciągarek i późniejszego tuningu), choć ich pojęcie o jeździe (szczególnie Clarkssona) w terenie to trochę wątpliwe choć pewnie też w pewnym stopniu wyreżyserowane gdyż Hammond prywatnie ma Defendera 110 z kręconym przez JE Engineering silnikiem 4.5l V8 i raczej coś tam umie. Ale ogólnie fajna przygoda i jak dla mnie Samurai wypadł super :mrgreen:
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

19 Mar 2010, 00:07

Odcinek w dechę. Drugie miejsce w moim rankingu Top Gear, zaraz za odcinkiem w Wietnamie. Samurai faktycznie wypadł w nim świetnie.
Fenek2
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 01 01 2001

04 Lis 2010, 18:21

Witam serdecznie. Czy może mi ktos cos podpowiedzieć odnośnie reduktora z Samuraja 1,0 zamontowanego do 1,3 jak to się ma do zwiększenia właściwości terenowych. Właściwie już to prawie zrobiłem tylko jeszcze nie wiem czy bedę rożczarowany czy może choc trochę miło zaskoczony . Pozdrawiam
piotrek-feroza
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Zamość

04 Lis 2010, 18:25

Myślę że będziesz miło zaskoczony :wink: W końcu będziesz mógł trochę 2 powalczyć :mrgreen:
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

04 Lis 2010, 18:40

Tzn generalnie troche nie moge sie przyzwyczaic do małej mocy 'wojownika" jezdziłem wczesniej feroza i ona na 2 dawała rade i miala troche więcej mocy. Ale ja mam teraz założeone 31" kopie simix-ów i duzo zabieraja , miałem założyć reduktor tuningowy ale zobacze jak bedzie na reduktorze z 1,0 zawsze to połowe taniej
piotrek-feroza
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Zamość

04 Lis 2010, 18:46

No trochę mało ma koników ale daje rade i bez problem może konkurować z większymi od siebie :mrgreen: Ale myślę że odczujesz różnice na reduktorze z 1.0
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

04 Lis 2010, 18:47

i zauważyłem ,że sprzegło jest bardzo delikatne. Czy tez sa może jakieś lepszej jakości , jężdze duzo w tereny błotniste a w błocie wiadomo jak się dobrze zakopie to sprzęgło dobrze też dostaje

[ Dodano: 4 Listopad 2010, 18:49 ]
jesli chodzi o właściwości terenowe to jestem pod WIELKIM wrażeniem, feroza troche mnie wykanczała finansowo co wyjazd coś sie rozlatywało a tu odpukać pare wyjazdów i bez awarii. Właściwości na prawde niesamowite
piotrek-feroza
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Zamość

04 Lis 2010, 18:54

[link do oferty na Allegro wygasł]

Polecam :wink:

No chyba że chcesz z poldak trochę roboty jest ale też daje rade :

jak byś chciał to masz wskazówki jak zrobić żeby z Poldka pasowało

1. Koło zamachowe samuraia trzeba stoczyć na gładko całe wyrównując do powierzchni która styka się z tarczą.
2. Zewnętrzną część koła (tą gdzie mocowany jest docisk) najlepiej stoczyć 0,7mm niżej w stosunku do powierzchni na której leży tarcza.
3. Wiercimy i gwintujemy dziury pod polonezowski docisk (musi być wycentrowane jak najlepiej (ja centrowałem mierząc srednice docisku a w zasadzie od srodka docisku do srodka otworu w który wchodzi śruba mocująca a następnie na założone na tokarke koło zamachowe zrobiłem malutki frezik żeby było wiadomo gdzie wiercić).

Najlepiej kupić kompletne sprzęgło od poloneza 1.6 czyli docisk + tarcza.
Łożysko zostaje oryginalne.
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

04 Lis 2010, 18:59

ja to nie mam wogóle czasu zeby sie bawić w mechanike ale kolega się zajmuję moim "wojownikiem " i trzeba bedzie mu to podpowiedzieć ze sprzęgłem z poldka. A jeszcze słyszałem że montują gażniki z Hyundaia Pony co to daje , ja akurat mam wersje gaznikową choć jest to rocznik 94
piotrek-feroza
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Zamość