Szukam Auta do jazdy na codzienn ale tez pod ktore podczepie Lawete ..

12 Sty 2017, 09:11

Octanos145 napisał(a):Dokładnie ... od czasu do czasu będę chciał pociągnąć lawetę , trasa 2tys.km czasem teren górzysty ... podwójnej lawety na 2 auta raczej nie , choć fajnie by było , ale to juz musiałby byc potężny silnik ..... szukam samochód wyposrodkowanego bo nie chce w normalne dni jeździć autolaweta do roboty :D dlatego szukam SUVa lub Puck-up .

Czekam wciąż na propozycje :)


Ty cały czas nie rozumiesz podstawowej rzeczy że udźwig na haku jest podstawą wyboru auta i żadne lekkie auto nie będzie miało powyżej 2,2t co daje realnie możliwość pociągnięcia 1,2t towaru... do tego jakość tego ciągnięcia będzie kiepska bo fizyki nie oszukasz.
Hak jest w pierwszej kolejności a potem auto. Do podłączenia czegoś naprawdę ciężkiego nadają się tylko mistrzunie :mrgreen: pt. LC100 które na określonych rynkach mają haki do 6t z możliwością podłączenia hebla pneumatycznego.
Oczywiście podaje Ci to jako Ciekawostkę.
Ogólnie 2,8t-3t na haku powinno Ci starczyć, silniki diesla tak jak pisałem nie muszą być super wystrzałowe ale takie które mają troszku pojemności, benzyny raczej większe od 3l w górę. Przy autach trzeba sprawdzać poszczególne wersje bo często jest tak że różnica w silniku owocuje sporym zmniejszeniem udźwigu haka...
Więc zrobisz jak uważasz ale wszystkie utarte ścieżki typu dieselek BMWuszka X3 albo wiesvagenek q5 mogą się dla Ciebie skończyć max wtopą finansową. A uwierz mi że wiem co to znaczy awaria na autostradzie takiego zestawu albo mandat za jakąś głupotę 500 EUR... już nie wspomnę o moich znajomych gdzie np: jeden miał ML do lawetki całość imprezy Mercedesowską trwałością i utratą wartości kosztowała go więcej niż zakup brata Landa cruisera 120 z 2005r. Więc szanowny autorze tematu albo jesteś bogaty i odważny albo chcesz po prostu wygodnie i bezpiecznie jeździć tym bardzie że trasa w jedną stronę 2tyś.km. raczej jest już konkretnym tematem.

p.s.

Masz pracę domową pt. wytypowanie aut z udźwigiem na haku około 3t.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10349
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

12 Sty 2017, 12:19

A dlaczego uważasz ze udźwig auto musi mieć Ok.3t .... przecież zestaw typu laweta 2 osiowa waga 400-450kg plus auto np for mondeo 1550 to jest 2T ... to po co mi auto z 3t na haku jak Np X5 e53 3.0 diesel ma 2200 kg ... Jeśli sie mylę to daj znać .... bo 3t na haku to cieżko takie auto zgrać ;) ... często sie widzi na trasie multivany jak ciągną lawetę , z reszta mój kolega ciagle tym lata do Niemiec i 3t nie ma ;) Max 2000-2200kg... tylko ze multivan w moim przypadku to nie jest dobra opcja bo ja raz na 2 miesiące cos przytargam a śmigać tym dzień w dzień to udręka. Dlatego szukam cos pomiędzy
Octanos145
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 19 03 2008
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: BRAK \ szukam|

12 Sty 2017, 13:10

Octanos145 napisał(a):A dlaczego uważasz ze udźwig auto musi mieć Ok.3t .... przecież zestaw typu laweta 2 osiowa waga 400-450kg plus auto np for mondeo 1550 to jest 2T ...


Proszę Cię... żeby coś ważyło 450kg na dwóch osiach to będzie [...] albo sam papier (dowód z wbitą przez Zdzicha masą). Lekka dobra dwuosiowa przyczepa licz około 650-750kg. (też może być więcej)
X5 ma 2,3t a multuivana widziałeś bo 2,5tdi ma 2,5t na haku z tego co pamiętam.
Octanos145 napisał(a): z reszta mój kolega ciagle tym lata do Niemiec i 3t nie ma ;) Max 2000-2200kg.

Ogólnie z tym Twoim kolegą jest ok. niech lata ja Ci piszę jak jest więc chcesz na patencie rób na patencie. :D

Ja już się nie wtrącam :ok:
Powodzonka...

p.s.

W pierwszym poście mówiłeś o ciężarku 1,9t
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10349
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wydostać się z tonącego auta?
    Samochód, który wpadnie do wody znika pod jej powierzchnią w ciągu około 60 sekund, przy założeniu, że drzwi pozostają zamknięte. To czas na wydostanie się z wody pasażerów. Po otwarciu drzwi woda zalewa ...