Szukam Auta do jazdy na codzienn ale tez pod ktore podczepie Lawete ..

10 Sty 2017, 14:53

Witam....

Szukam Auta ktore bedzie cos pomiedzy autem na codzien jak i czasami raz na 2-3 miesiace jade w trase z laweta , obicazenie max 1900kg -2000kg trasa gorzysta 2tys.km w jedna strone .

Szukam Auta ktore bedzie zaraz uniwersalne . bo nie chce kupic autolawety ktora wyjade raz na 2 miesiace i bedzie stala , to troche bez sensu . Ostatnio jezdzilem bmw x5 e53 3.0 Diesel , auto super tylko ze automat , a automat lawet nie lubi.... Auto sprzedalem i szukam czegos innego.

Zastanawiam sie nad Nissanem Navara 2.5D 2007-2009 Rok 174km. Choc nie wiem czy Ta odkryta paka zda egzamin , bagaznik zamkniety to jednak bagaznik zamkniety... Cena pomiedzy 30.000 -50.000 zl.

Prosze o Rade koledzy.
Octanos145
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 19 03 2008
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: BRAK \ szukam|

10 Sty 2017, 19:41

Ja z bratem przeszedłem temat lawet i to bardzo mocno... mocno czyli została nam mocno obita du..pa :D
Więc słusznie że rezygnujesz z auto lawety ale jak dobierasz auto to musisz wiedzieć co chcesz przewozić ... czy np: ma to być jedno auto którego masa będzie 1500kg. czy może jeden wyjazd to yaris 1100kg. a drugi wyjazd lexus ls 1800kg.?
Następna sprawa co planujesz podczepić na hak czyli rodzaj lawety?
Co do auta ogólnie nie podniecaj się tak ostro dieslem bo często duża bena będzie o wiele tańsza w użyciu niż duży diesel.
Wiem teraz odezwie się 959 pod innym szyldem :ok: że diesel ma moment obr. i takie tam różne. Oczywiście jest trafne spostrzeżenie ale to jak chcielibyśmy sobie dla zabawy na krótkich odcinkach ciągać yarisa a mielibyśmy to wyboru 2,0 tdi i zwykłe 2,0 16V.
A jak podchodzimy już do sprawy przyszłościowo to jest pewna wartość Nm która starcza w 120% do normalnej jazdy z lawetą a reszta tego parametru jest do wykorzystania ale tylko na papierze.
Konkretnie:
Z bratem mamy auto V6 4,0 automat i 380Nm na haku 2,8t, masa własna 2t AWD ...
Więc do max tego co można jechać (bezpiecznie) lawetą to autko rozpędza się na pusto więcej niż dobrze, z autem 1,8t też jest ok. skrzynia nie męczy się bo fabrycznie jest przystosowana do osiłkowania,
Spalanie na pusto 16l lpg z lawetą około 19l-20l lpg. W takim zestawie przejechałem całą EU i nie ma ani problemu z tankowaniem LPG ani z jazdą na wzniesieniach, górkach itp.

Więc biorąc pod uwagę że na nowej przyczepo lawetce z AKSem i małymi kołami x4 nie rozpędzisz się więcej niż 130km/h na pusto a z 1,8t max 120km/h to całe ubieranie się w te cudowne tanie diesle jest totalnie bez sensu.

Podajesz navarę ale nie zapominaj że navara to jest stołek z lekkim tyłem co jest strasznie upierdliwe do tego uwierz mi ale jak w pl wpiszesz sobie na navi trasę i wyskoczy Ci cel podróży 1300km. to za drugim razem już na komfort navary będziesz wymiotował.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

10 Sty 2017, 19:59

A propos diesla z poprzednikiem się nie zgodzę. Codzienna eksploatacja uturbionego silnika jest po prostu przyjemniejsza ale rozumiem że są to subiektywne odczucia. Nie mniej muszę się zgodzić co do Navary. To jest dostawczak do wożenia paszy a nie komfortowe auto podróżne. To samo tyczy się np. Hiluxa. Moim zdaniem potrzebujesz komfortowego suva a nie auta dostawczego. Ode mnie volvo xc60 ale nie wiem jak się nadaje do lawety.
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018

10 Sty 2017, 19:59

Ciekawa wypowiedz.... wiec co polecasz ?? Może w Q5 benz albo x3 uderzyć ??
Octanos145
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 19 03 2008
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: BRAK \ szukam|

10 Sty 2017, 20:05

Land Cruiser 100 :naughty:
x3 czy xc60 są dobre do wożenia, ale co najwyżej dzieci do przedszkola
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14080
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

10 Sty 2017, 21:07

diddy79 napisał(a):A propos diesla z poprzednikiem się nie zgodzę. Codzienna eksploatacja uturbionego silnika jest po prostu przyjemniejsza ale rozumiem że są to subiektywne odczucia.

Tu akurat jesteś w głębokim błędzie bo duża v6/v8 daje Ci bardzo podobne wrażenia z jazdy jak diesel nawet sporych rozmiarów. Oczywiście jak zaczniemy szaleć z modami turbo diesla albo kupimy V6/V8 tdi to bedzie fajna jazda no ale jest mowa aucie pod ciąganie lawety a to jest inna para kaloszy.

diddy79 napisał(a):Ode mnie volvo xc60 ale nie wiem jak się nadaje do lawety.

Oj tu znowu fuckap :D to auto nie nadaje się do lawety w 100% :mrgreen:

Octanos145 napisał(a):Ciekawa wypowiedz.... wiec co polecasz ?? Może w Q5 benz albo x3 uderzyć ??

Ale to są zabawki a nie auta do lawety tym bardziej że napisałeś o obciążeniu około 2t więc na haku musi być 2,6-2,8t. Jest już masa która bez aks-a i dobrego hebla najazdowego robi poważny problem przy ciąganiu.
No i nie zapominaj że tu nie ma oszczędności bo rozwalić się parchem lawetą albo kiepskim autem jest moment a potem koszty są naprawdę max. duże. jak trzeba Cię będzie posprzątać na autostradzie w de. Juz nie mówiąc o tym że będziesz miał sprawdzony każdy element układanki czy był zgodny z przepisami.

Więc jeżeli upierasz się przy dieslu to szukaj czegoś co ma odpowiedni udźwig na haku, czegoś co jest w miarę ciężkie i wygodne... no i też ma jakąś pojemność silnika ... sądzę że od 2,5d w górę będzie ok.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

10 Sty 2017, 21:23

szybki napisał(a):Tu akurat jesteś w głębokim błędzie bo duża v6/v8 daje Ci bardzo podobne wrażenia z jazdy jak diesel nawet sporych rozmiarów. Oczywiście jak zaczniemy szaleć z modami turbo diesla albo kupimy V6/V8 tdi to bedzie fajna jazda no ale jest mowa aucie pod ciąganie lawety a to jest inna para kaloszy.

diddy79 napisał(a):
Ode mnie volvo xc60 ale nie wiem jak się nadaje do lawety.

Oj tu znowu fuckap to auto nie nadaje się do lawety w 100%


To jest subiektywna ocena a o gustach się nie dyskutuje. Dla mnie dalej turbodiesel (i oczywiście nie pisze o 1.6 tdi). Mam przyjemności jeździć 2.4 volvo 2.4 jtdm i 3.0 bmw i lubię diesle. Dużo bardziej o wolnossacych dwulitrowek. Oczywiście że v8 jest sympatyczne ale auto miało służyć również do codziennej eksploatacji. Co do volvo xc60 przepraszam mój błąd. Miałem na myśli xc90. Nie wiem jak się jeździ z dwiema tonami na haku ale z przyczepą kempingową o masie blisko 1.5 tony radził sobie przyzwoicie.
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018

10 Sty 2017, 23:45

Dzięki Panowie za wypowiedz.. To volvo xc90 może byc dobrym pomysłem lub x3 ... do lawet tego typu sadze ze mamual będzie najlepszy , automat chyba za delikatny .???
Octanos145
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 19 03 2008
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: BRAK \ szukam|

11 Sty 2017, 08:16

X3 nie jest dobrym pomysłem - zwykły samochód, który już na mokrej trawie nie daje rady...
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

11 Sty 2017, 09:13

diddy79 napisał(a):To jest subiektywna ocena a o gustach się nie dyskutuje. Dla mnie dalej turbodiesel (i oczywiście nie pisze o 1.6 tdi). Mam przyjemności jeździć 2.4 volvo 2.4 jtdm i 3.0 bmw i lubię diesle. Dużo bardziej o wolnossacych dwulitrowek.

Ale równie dobrze możesz napisać że wolisz V8 od r3 :D
Mylisz klasy silników więc jeżeli zestawiasz ze sobą 2,0 r4 i diesla 3,0 to wychodzi lipa ale jak zestawisz diesla 3,0 i dużą V6kę to już lipa nie jest oczywista :D
Octanos145 napisał(a):Dzięki Panowie za wypowiedz.. To volvo xc90 może byc dobrym pomysłem lub x3 ... do lawet tego typu sadze ze mamual będzie najlepszy , automat chyba za delikatny .???

Nie rozumiem jednej kwestii zapodajesz temat że chcesz auto do lawety a podajesz opcje do zwykłej przyczepki ewentualnie podpięcia lawetki i wycieczki 50km. bokami żeby Ci się nic nie stało albo policja Cię nie złapała.

Zaczynaj swoje typy od sprawdzenia co ile ma na haku... z tego co pamietam to xc90 ma około 2t więc z Twoich planów i tak lipa...

A może opisz nam co Ty chcesz robić bo wiemy już o trasach po 4tyś.km. o masie towaru 1,9t ale czy to ma być częsta jazda, czy zarobkowa itp...
Pytam bo np: jak fajnie sobie skonfigurujesz ciągniczek to możesz zarobić bo np: są wersje aut osobowych które pociągną dubla lawetę czyli na dwa auta... wtedy też możesz sobie dorobić bo ogólnie jest duży problem na rynku z przewożeniem dużych ciężkich aut za normalna kasę.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

11 Sty 2017, 10:09

Ja tu czegoś nie rozumiem. Facet prosi o poradę dostaje info od osoby doświadczonej w branży, która ciąga lawety i wie co pisze.
Po czym pojawia się osobnik wiedzący lepiej, a do tego autor tematu - wnioskuje po postach - również wie lepiej. :mrgreen:
Na zachętę proponuje poczytać jakie numery może sprawić 2.5D z Navary.
Silnik ten jest po prostu z gó...wnolitu.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Sty 2017, 10:15

noisy napisał(a):Na zachętę proponuje poczytać jakie numery może sprawić 2.5D z Navary.

Ostatnio do mojego mechanika takiego przyciągnęli z padniętym silnikiem (uszczelka lub głowica)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

11 Sty 2017, 17:32

Dokładnie ... od czasu do czasu będę chciał pociągnąć lawetę , trasa 2tys.km czasem teren górzysty ... podwójnej lawety na 2 auta raczej nie , choć fajnie by było , ale to juz musiałby byc potężny silnik ..... szukam samochód wyposrodkowanego bo nie chce w normalne dni jeździć autolaweta do roboty :D dlatego szukam SUVa lub Puck-up .

Czekam wciąż na propozycje :)
Octanos145
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 19 03 2008
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: BRAK \ szukam|

11 Sty 2017, 17:33

Dokładnie ... od czasu do czasu będę chciał pociągnąć lawetę , trasa 2tys.km czasem teren górzysty ... podwójnej lawety na 2 auta raczej nie , choć fajnie by było , ale to juz musiałby byc potężny silnik ..... szukam samochód wyposrodkowanego bo nie chce w normalne dni jeździć autolaweta do roboty :D dlatego szukam SUVa lub Puck-up .

Czekam wciąż na propozycje :)
Octanos145
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 19 03 2008
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: BRAK \ szukam|

11 Sty 2017, 17:42

Ja zagram zachowawczo :naughty: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14080
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004