Szukam klasyka/youngtimera

30 Maj 2014, 23:28

witam mam juz prawo jazdy rok i jakos w wakacje mam zamiar kupic klasyka (youngtimera) do 5-6 tys i go powoli remotowac nasowa mi sie na mysl odrazu kilka modeli
bmw e30 ; e28
mercedes w124
fiat 125p
audi 80
opel manta
prosze i wasza ocena, patrzylem rowniez za eclipse 2g (troche tu nie pasuje ale ma swoja historia) i golfem mk1 co wy myslicie na ten temat prosze podradzic i moze dodac swoje propozycje innego auta duza uwage przywiazuje temu by czesci nie byly na poczatku drogie to moj pierwszy klasyk (ps mam czym jezdzic to bedziec taki klasyk na codzien jak go doprowadze do dobrego stanu) z gory dziekuje wiem ze zawsze udzielicie pomocy ;)
Pulpecik
Początkujący
 
Posty: 51
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam

31 Maj 2014, 00:07

Musisz się zastanowić bo klasyk klasykowi jest nie równy...

Raczej szukaj takiego którym można normalnie jeździć bez próby cierpliwości więc od razu takie auta jak 125p można odstrzelić.
Znowu golf1, audi80 są nudne jak flaki z olejem nie ma nic w nich co pociąga kierownika szczególnie wersje z mikro starociami pod maską.

Mercedeski są ok, BMW też jest fajne, jeżeli rozważałeś Mitsu to może zastanów się na Lexem GS MK1 bo za 6k będzie coś do podrobienia a technicznie przewyższa wiele aut nowych nie wspominając o komforcie... i trwałości...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

31 Maj 2014, 00:29

czemu nasz polski kawal histori jest nie nacodzien ?;) a co powiesz na temat opla manty moj ojciec mial z 20 lat temu i zafascynowal mnie ten samochod ;)
Pulpecik
Początkujący
 
Posty: 51
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam

31 Maj 2014, 01:04

Pulpecik napisał(a):czemu nasz polski kawal histori jest nie nacodzien ?;)


Jeżeli nie jesteś kolekcjonerem to nie dorabiaj ideologii bo sie nie opłaca... Co z tego że Fiat to kawał historii jak nie jedzie, psuje się i dużo pali a komfortem przypomina taczkę??? tego szukasz?
I rozumiem gdyby to było za darmo ale finalnie taki Fiat też będzie swoje kosztował...
Pulpecik napisał(a):a co powiesz na temat opla manty moj ojciec mial z 20 lat temu i zafascynowal mnie ten samochod ;)

Opel manta jest fajny, podoba mi się ale nie zgłębiałem tematu.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

31 Maj 2014, 07:30

Jak znajdziesz za 5-6 tys Opla Mantę w stanie do jazdy... zadzwoń natychmiast, kupuję każdą ilość :D

W wyżej wymienionych propozycji wybrałbym BMW E30, wersja z silnikiem 1.8 IS.

Co prawda jest to czterocylindrowiec, ale ma 140 koni, co w połączeniu z lekką budą E30'stki daję sporą frajdę z jazdy i normalne spalanie (8-12 litrów) 8)
KUPIĘ KAŻDE AUTO.
PomocDrogowa
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 340
Zdjęcia: 14
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW 728i
Silnik: M30B28 184KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1984

31 Maj 2014, 07:41

A może Opel Kadett lub VW Golf I/II?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

31 Maj 2014, 08:43

a co powiecie na temat e28 2.4 diesel ? a odnosnie manty stoi pare w tej cenie na tablicy;) to do codziennej jazdy odpada 125p a manty nie znajde w dobrym stanir jak mowicie ;)
Pulpecik
Początkujący
 
Posty: 51
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam

31 Maj 2014, 08:51

Tylko nie 2.4 diesel bo jest beznadziejny i nie jedzie. E28 za 6k? No nie wiem...
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

31 Maj 2014, 09:04

to polec cos a nie odrazu marudzić tylko cos co jesf lub staje sie youngtimerem a nie grata ;)
Pulpecik
Początkujący
 
Posty: 51
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam

31 Maj 2014, 09:13

Wcale nie marudzę tylko mówię jak jest :) youngtimer? Mercedes 190, Vw Scirocco/Corrado, Citroen XM, e36 cabrio (już drożeją), Ford Sierra, osobiście też pewnie szukałbym czegoś włoskiego / francuskiego ale do Cb raczej te auta nie przemówią :D
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

31 Maj 2014, 09:39

Pulpecik napisał(a):bmw e30 ; e28
mercedes w124
fiat 125p
audi 80
opel manta



Jeżeli szukasz bmw e30 w budżecie 5-6 tys. zł to musisz być bardzo odważny.
Za 5-6 tys. masz do wyboru. e30 w całkowicie rozlatującej się budzie z 6 cylindrowym silnikiem pod maską bądź jakieś 1.6-1.8 w częściowo rozlatującej się budzie.
Na wstępie jeszcze musisz sobie uświadmić, że kupując e30 nie znajdziesz okazji. Jest bardzo wielu znawców tego modelu, fanatyków, którzy wiedzą o tym samochodzie wszystko. Jak tylko pojawi się ładny egzemplarz to przeważnie w kilka dni a często i tego samego dnia, w którym został wystawiony to zostaje sprzedany. e30 miałem wiele i sam dzień w dzień ,,poluje" na allegro, tablicy itp. Sprzedawcy starych bmw też nie są przypadkowi i wiedzą co sprzedają a swoje samochody cenią.
W przeciętnej e30 za 5 tys. patrząc pod względem blacharskim będzie do roboty w mniejszym lub większym stopniu podłoga w miejscu nog kierowcy i pasażera, zgnity tylny pas, podszybie, w bagażniku wnęki, zakola, często pod maską podstawka akumulatora, przednie wzmocnienie. Doły drzwi i błotniki to najmniejszy problem.
Sprzedawcy e30 dobrze wiedzą jaki użytek zrobić ze szpachli, żywicy, bitexu i innych wszelkiej maści smolideł i konserwacji więc większości ,,niespodzianek" nawet nie zobaczysz :)
Ogarnięcie mechaniki nie będzie drogie, części są tanie.
Co do e28 to te dwa diesle wystawione na allegro wołają o pomstę do nieba, nie warto nawet oglądać. E28 w tym budżecie nie kupisz, brakuje już części blacharskich a jak są to będą drogie.

Co do dużego fiata to nie ma cienia szans na kupienie nawet względnie zdrowej sztuki. Wiem bo oglądałem kilkanaście egzemplarzy.

Manta to też nie ten budżet, jak kupisz to totalnie zwieśniaczonego trupa.

A może merc 190? Ceny nie są jeszcze tak chore jak w zdrowych e30 a samochód fajny.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

31 Maj 2014, 09:49

no i po twoim poscie wszystko poszlo ... stoi pare e30 e28 do 6 tys na tablicy tzn mi bardziej do gustu przyda e28 ale mniej o niej wiem hm w190 a czemu nie w124 ?;) 125p to na forum ni pisali ze znajde do 5 tys w stanir dobrym wiec juz nie wiem ;(
Pulpecik
Początkujący
 
Posty: 51
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam

31 Maj 2014, 09:56

Popatrz także na E36 coupe.
Samochód naprawdę z piękną linią, ładny wnętrze, dobry prowadzeniem.

Cc prawda e36 to nie youngtimer, ale ma wszelkie predyspozycje do stania się nim.

Kiedy 90% populacji przerdzewieje lub ostatecznie straci sztywność na przydrożnych latarniach i rowach, pozostałe 10% będzie ceniona i poszukiwana :ok:
KUPIĘ KAŻDE AUTO.
PomocDrogowa
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 340
Zdjęcia: 14
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW 728i
Silnik: M30B28 184KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1984

31 Maj 2014, 10:15

moze i bedzie ale wiesz co mieszkam na obrzezach krakowa to co 3 golf 3 co 4 civic a co 5 e36 a ja nie lubie byc taki jak inni zawsze mi sie podobaly samochody z dusza i wole go powoli zrobic niz jezdzic golfem z plomieniami na boku czy civicem z deska do prasowania z tylu wiecz czekam na wasze opinnie i inne propozycjie oceny i wgl
Pulpecik
Początkujący
 
Posty: 51
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam

31 Maj 2014, 11:59

Co powiesz na Audi 80 B4 Coupe? Piękne auto według mnie i chyba dużo tego nie jeździ. Druga propozycja, choć pewnie nie w pasek, to Garbus, bardzo mi się podoba w lekkim stylu rat rod/gotyk, w czarnym macie lub khaki. Podobno fabryczne silniki idzie nieźle podkręcić, ale jak jest z prowadzeniem tego, nie mam pojęcia. Kiedyś za to mocno chorowałem na Forda Capri, że o Mustangu nie wspomne, ale zdążyło mi przejść do tej pory, teraz myślę własnie o Garbusie albo Mercedesie SEC 500, ale do tego potrzebuję garaż i czas więc jeszcze nie teraz, niestety.
HighwayStar
Początkujący
 
Posty: 55
Auto: Adidas