Szukam nowego samochodu - potrzebne propozycje

19 Lip 2013, 17:54

Szukaj 1.4 , jest po prostu nie do zajechania, a osiągi ciutkę gorsze, ale też idzie śmgiać. A za Twoją kasę da się kupić polifta, w którym blacha była dużo lepsza ;)
drbn797
Początkujący
 
Posty: 192
Prawo jazdy: 14 11 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Avensis II
Silnik: 2.0 D4D 126KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

22 Lip 2013, 12:27

Miał ktoś do czynienie z Octavią I z silnikami 1.6 8v 101-102KM lub 2.0 8v 115KM?

Oba chyba są równie proste w budowie i bez awaryjne. Silnik o mniejszej pojemności wydaje się być nie wystarczający na taki samochód, żeby spokojnie wyprzedać i czasami trochę bardziej depnąć.
A patrząc na raporty spalania na autocentrum wychodzi, że 2 litrówka nie pali dużo więcej niż 1.6?
krzychu90
 

22 Lip 2013, 12:47

Popieram Peugeota 406, mój znajomy z okolicy jeździ chyba ponad 10 lat na taxi nim i jest to świetne autko ;) Co do punto to kurczę ja bym nie polecał, niby przestronne ale to klasa B i to jeszcze trochę taka plastikowa ;/ Ja to bym kupował autko starsze ale z udokumentowaną historią i po jakimś lifcie dajmy na to. Czyli nie brałbym popularnej Octavii czy "Paska", najlepiej z Polskiego salonu. A Astra G to dobry wybór miałem z nią styczność 2 latka i sumie to tylko klocki wymieniłem, oczywiście rdza na nad kolach to rzecz normalna :twisted:. Ale 1.6 16V Eco Tec 100 KM to istny szatan jedzie jak 1.6 od Hondy, jak by go w bagażnik kopali ;) I lubi lpg. Spalanie w mieście w 10L się na spokojnie zamkniesz. Dużo z tyłu miejsca to tam nie ma ale to nie 406 czy Avensis.
turbiak
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 91
Zdjęcia: 9
Auto: Astra H 1.6 / Clio 2 FL 1.2

22 Lip 2013, 14:38

ja preferuje niemieckie marki, może to mało orginalne ale auta trzymają się długo i są solidne
Rabbit
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: Audi
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

22 Lip 2013, 15:35

Może i się trzymają ale poszczególne modele i silnik ;) Japońskie też mają gorsze i lepsze modele. A Francuzi to już wg. albo dobre albo fatalne, więc nie kupisz bezawaryjnego Passata 2.0 TDI na pompo-wtryskiwaczach, ale już 2.0 na CR to inna bajka.
turbiak
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 91
Zdjęcia: 9
Auto: Astra H 1.6 / Clio 2 FL 1.2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochody Lexusa – dzieła mistrzów
    Samochody z wyczynowej linii F Lexusa odznaczają się nie tylko wysokimi osiągami i bardzo dobrymi własnościami jezdnymi – podobnie jak wszystkie modele japońskiej marki premium słyną z niezawodności i doskonałej jakości ...