Szukam pianki do wyprania podsufitki.

Szukam pianki do wyprania podsufitki.

28 Gru 2009, 22:32

Podsufitka jest dość mocno zabrudzona. Nie wiem jaki jest to materiał (podsufitka nie orginalna) w dotyku dość miękka. Koloru szarego jakby trochę w beż. Próbowałem na sucho szczoteczką ale ciągnęły się włoski i tylko gorzej było (poszarpało). Szukam pianki za rozsądne pieniądze (nie jakieś extra drogie) ale w miarę możliwości dobrej jakości. Postaram się zrobić zdjęcie wtedy załącze do tematu może łatwiej będzie dobrać.
Pozdrawiam,
norpaw
norpaw
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 9
Miejscowość: k/Poznań

Re: Szukam pianki do wyprania podsufitki.

29 Gru 2009, 08:21

A może pokusisz się o ściągnięcie podsufitki i wypranie np. Vanishem do dywanów i tapicerek. Działa bardzo dobrze bo sam już prałem pasy bezpieczeństwa i całą wykładzinę podłogową.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

29 Gru 2009, 18:17

PrezesArtek napisał(a):A może pokusisz się o ściągnięcie podsufitki i wypranie np. Vanishem do dywanów i tapicerek. Działa bardzo dobrze bo sam już prałem pasy bezpieczeństwa i całą wykładzinę podłogową.

Raczej nie chciałbym się w to bawić potem mogą być problemy z jej ponownym dopasowaniem. Wolał bym wyprać ją w miarę możliwości na miejscu. :wink:
Pozdrawiam,
norpaw
norpaw
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

30 Gru 2009, 22:38

Ja prałem całośc tapicerki i właśnie robiłem to za pomocą Vanisha do dywanów oraz miski,gąbki i ciepłej wody. Oprócz tych gadżetów dodałem do tego pieniącego się roztworu nieco odplamiacza "no name" w podobnej buteleczce co ten Vanish. Oczywiście nie tarłem z całej siły ale też nie skąpiłem wilgotności materiałom czyszczonym.Pozwoliłem się napic i po chwili kolistymi ruchami po nich jezdziłem (aż żona była zazdrosna).Niestety było to latem więc nie było problemu z wysychaniem... ale jak masz ogrzewany garaż to ok.
Efekt ..? Lepszy niż zakładałem. Tapicerka nie miała przebarwień i odzyskała kolory.
pozdro.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

30 Gru 2009, 22:44

Będę musiał spróbować tym płynem do dywanów. Nałożę roztwór na podsufitkę i spróbuję wciągnąć to odkurzaczem ,tak jak się to robi na normalnym dywanie.
Pozdrawiam,
norpaw
norpaw
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

30 Gru 2009, 23:48

Kup sobie panike TuFF Stufff na stacjach BP to znajdziesz przed użyciem ogrzej ja troche na grzejniku :) spsikaj podsufitke odczekaj ze 4 min i wytrzyj szmatką. Koszt ok 30 zł
danielkol91
Nowicjusz

Miejscowość: Wadowice
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[B] Abarth Grande Punto / Corsa D OPC / Clio III RS / Ibiza III Cupra [B] Abarth Grande Punto / Corsa D OPC / Clio III RS / Ibiza III Cupra
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hot-hatch segmentu B - silnik benzynowy o mocy ok. 170KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2007 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Abarth Grande Punto 1,4 T-Jet - ...
    Mazda5 bardziej elegancka, praktyczna i bezpieczna Mazda5 bardziej elegancka, praktyczna i bezpieczna
    Mazda5 to model, który wprowadził przesuwane drzwi boczne do świata minivanów. Dostępny w trzech nowych kolorach karoserii – czerwonym Zeal Red, czarnym Jet Black i szarym Meteor Grey. Wnętrze samochodu ...

• Re: Szukam pianki do wyprania podsufitki.

04 Sty 2010, 12:22

Są dedykowane kosmetyki do prania tapicerki, np. K2 Tapis. Atomizery i spray'e dobrych producentów działają także do góry dnem, więc spokojnie da się nią spryskać tapicerkę. Następnie wilgotna czysta szmatka i spokojnie poschodzi wszytko. Pamiętać należy jedynie, że w zimie takie zabiegi warto robić w ciepłym garażu, bądź magazynie żeby od razu osuszać czyszczoną powierzchnię. Jeżeli pozostawimy to do wyschnięcia mimo sobie, moga być problemy z parowaniem szyb.
    K2
    Początkujący

Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

22 Sty 2010, 10:28

Zobacz sobie "SONAX Środek do czyszczenia wnętrza auta". Jest tani i czyściłem nim swoją tapicerkę. Nadaje się też do podsufitek, spryskasz sobie tym poczyścisz szmatką i brud powinien puścić. Możesz też spróbować środkami do dywanów, które masz w domu (jak już ktoś wcześniej pisał).
    Ostatnio edytowany przez lalalila, 23 Sty 2010, 00:18, edytowano w sumie 1 raz
    lalalila
    Nowicjusz

Miejscowość: tu i ówdzie

25 Sty 2010, 14:03

Potwierdzam-bardzo dobry środek. Bardzo często używam Sonax Impregnat do tkanin cena jest całkiem przystępna a jakość rewelacyjna. Używam go dosyć często i uważam,że to jeden z najlepszych środków dostępnych na rynku
    Ostatnio edytowany przez nero, 26 Sty 2010, 00:17, edytowano w sumie 1 raz
    nero
    Nowicjusz

Miejscowość: kraków

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      S2020005