Tanio i na bardzo szybko. Do 3500,- wawa, bądź Lublin

16 Sty 2019, 23:18

Jak w temacie, ja powolutku sobie szukam civica, ale brat musi na gwałt coś kupić. Czas to tydzień. Podpowiedzcie mi co można szukać w tej kasie? Diesel, lpg jeden czort. Byle jechało. Kwestia tego co można kupić z klima elektryka. Ja na z okolic Lublina takie cuda znalazłem co wy na to:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
hektor
Początkujący
 
Posty: 128
Auto: Poszukuję <help>
0

16 Sty 2019, 23:33

hektor napisał(a): Podpowiedzcie mi co można szukać w tej kasie?


Takie strupki kupuje się ze względu na stan techniczny i odległość od domu, oceniać po zdjęciach nie ma sensu. Trzeba oglądać (i to szybko po ukazaniu się ogłoszenia) i brać to co nadaje się do jazdy - w tym budżecie ważna sprawa to drugi komplet kół, długość ważności oc i przeglądu. Na pewno unikajcie takich handlarzy szrotem jak ten od clio.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

16 Sty 2019, 23:41

Hah, nie zwróciłem uwagi na pozostałe ogłoszenia faceta od Clio. Sluszna uwaga co do daty wystawienia, faktycznie to muszą być świeże ogłoszenia. W koncu handlarze też nie śpią, szczególnie w tym regionie :D. Ja rozumiem, że to kwestia stanu auta, ale wg nawet w tej kwocie, znajdzie się coś bardziej polecanego. Nie chcę mu polecić starego kloca typu audi 80, czy innych archaicznych (wiem prostota) aut. Co myślicie o xsarze? Lupo?
hektor
Początkujący
 
Posty: 128
Auto: Poszukuję <help>
0

17 Sty 2019, 17:30

hektor napisał(a):Kwestia tego co można kupić z klima elektryka


Mały budżet na wybrzydzanie z wyposażeniem..

Invi napisał(a):w tym budżecie ważna sprawa to drugi komplet kół


Tutaj bym trochę polemizował bo zazwyczaj opony są już wiekowe i do dojechania bo większość chcę jak najtaniej przy tak tanim strupku..

Xsara heh.. bardzo porządne ogłoszenie,brak opisu i dwa zdjęcia na odpier... się...
Palio masz niedaleko to można obejrzeć.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

17 Sty 2019, 18:21

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?

Mega wdzięczne samochody, a w tej kwocie nie ma znaczenia czy masz auto 10 czy 25 letnie. Prawdziwe szwedzkie Volvo - robione jeszcze za czasów kiedy nie oszczędzano na podzespołach, porządne blachy, proste i pancerne silniki.
Mówię to z autopsji a nie bzdur z internetu :ok:
Vogue
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 177
Prawo jazdy: 14 04 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Lexus GS 300
Silnik: 3.0 V6 249KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008
0

17 Sty 2019, 18:39

Może i trwałe ale pomyśl o dostepności części i serwisie.. tanio nie będzie..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Światowa premiera Volkswagena cross up!
    Volkswagen rozszerza ofertę samochodów cross o nowego członka New Small Family, o cross up!. To miejskie auto pojawi się na rynku już latem i obok CrossPolo, CrossGolfa i CrossTourana będzie czwartym zindywidualizowanym ...
    Rolling Barrier System - obrotowe beczki na drodze
    "Rolling Barrier System" to w skrócie obrotowe beczki na drodze system ten opracowała koreańska firma ETI. Jest to bariera drogowa złożona z obrotowych beczek, które mają bardzo duże możliwości pochłaniania ...

17 Sty 2019, 19:37

Do 850 w każdej hurtowni typu ic czy iparts części w opór
amortyzatory na przód bilstein po 320/sztuka, zestaw paska skf 350plnów
a technicznie bardzo prosty sprzęt
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

17 Sty 2019, 20:02

Haha dokładnie, obsługa tego auta (850) kończy się na wymianie podzespołów które ulegają zużyciu, części jak każde inne auto, w hurtowniach w opór, w cenach jak do normalnego innego samochodu, reszta dostępna na stronie Draken również za przeciętne ceny i fajne jakościowo. Chyba że ktoś serwisuje auto w sposób taki że wsadza najtańsze śmieci typu wahacze które pękają po pierwszej dziurze.
Vogue
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 177
Prawo jazdy: 14 04 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Lexus GS 300
Silnik: 3.0 V6 249KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008
0

17 Sty 2019, 20:29

IMO sytuacja ze starymi Volvo jest podobna jak w przypadku innych marek premium typu Audi (mam tutaj na myśli pancerne 80 i 100) czy Mercedes (190, w124 czy w202) - części może i "w opór" i tanie, ale wozy w stanie bliższym "gruz" niż "wsiadać i jeździć" :ok: oczywiście za 3,5k nie ma auta bez wkładu, ale tutaj większa szansa trafienia właśnie gruza - nikt nie kupował auta "dobrej" marki, aby wyjeżdżać raz na tydzień
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

17 Sty 2019, 20:44

Oj Majki mylisz się grubo, w większości to właśnie pospolite auta typu Asterki, Golfy czy Fordy są zajeżdżonymi trupami ze względu na to że w przewadze kupują je ludzie którzy nie mają pojęcia o serwisie i zazwyczaj jeżdżą aż się posypie.
Volvo raczej nigdy nie było premium, w kwestii dokładania to zgodzę się bo każde auto tego wymaga, nawet w kwocie 30+ ciężko znaleźć coś co nie będzie wymagało minimalnego wkładu.
Powiem tak, sam miałem 850 które było wołem roboczym, kupione właśnie za taką kwotę w dodatku z lpg, jeździło dzielnie, paliło w mrozy, na przeglądzie diagnosta był pod wrażeniem że blisko 25 letnie auto ma zdrowiutką podłogę. Nie mówię już o wygodzie, kulturze 5 cylindrowego silnika i lekkości z jaką to auto jedzie pomimo gabarytów i utrzymanie było śmieszne bo nic się totalnie nie psuło.
Dla porównania podam Astre H 1.7 znajomego - w przeciągu roku dołożył dwa razy tyle co kosztowało moje Volvo.
Vogue
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 177
Prawo jazdy: 14 04 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Lexus GS 300
Silnik: 3.0 V6 249KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008
0

18 Sty 2019, 04:59

Tylko zobacz ile jest ogłoszeń takiego Volvo a ile Astry i co szybciej kupisz w lepszym stanie..
Kiedys miałem okazje oglądać takie 850,po zdjęciach wyglądał ok ale w realu już tak kolorowo nie było,auto na start wymagalo lekkiego remontu..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

18 Sty 2019, 10:54

Cenię volvo, ale jest nie podoba się 850, rozumiem trwałość ale wolelibyśmy coś sprzed epoki a nie dwóch :o
Generalnie zastanwiamy się nad:
Palio/Marea Weekend
Xsara
Berlingo
Punto/Corsa
hektor
Początkujący
 
Posty: 128
Auto: Poszukuję <help>
0

18 Sty 2019, 17:15

Palio/Marea, Punto i Corsa to w większości będzie kupa rdzy więc radzę solidnie sprawdzić żeby potem nie było zdziwienia przy przeglądzie.

Xsara będzie najsolidniejsza.
Vogue
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 177
Prawo jazdy: 14 04 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Lexus GS 300
Silnik: 3.0 V6 249KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008
0

18 Sty 2019, 17:45

Moim zdaniem bezsensu polecać komuś 850 które ma ćwierć wieku + milion kilometrów.
Punto/Corsa - rdza ale mechanicznie nie trzeba będzie 10 tys wkładać bo to jednak inny pułap aut, inne silniki a nie 2 litry czy więcej i realnie mniejsze przebiegi.
W tej kasie o ile w ogóle to jedynie małe auta segmentu max B do czegokolwiek będą się nadawać.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
0

18 Sty 2019, 22:15

Vogue widocznie dobrze trafiłeś, autor tematu nie musi mieć tyle szczęścia. Nie wspominając już o tym, o czym pisze Barol.

Pierwszy raz w życiu podpisuję się pod tym, co napisał Pionek :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0