Tankowanie Verva 98 do Accorda z LPG

03 Maj 2015, 12:30

Witam. Posiadam Accorda VI z silnikiem VTEC 1.8 z instalacją LPG. Chciałbym uzyskać odpowiedź na pytanie: czy jeżdżąc na gazie tankowanie Vervy z Orlenu jest zasadne? Na mój rozum tak - to paliwo ma szereg dodatków, m.in. przeczyszczających silnik, układ paliwowy i wydechowy co przy LPG może być przydatne. Tylko czy sam rozruch i rozgrzanie silnika to nie za krótko by coś zaczęło działać? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Inną kwestią jest to czy do tego silnika można używać paliwa z 98 oktanów? Słyszałem że nie do każdego można, a czasem to może wręcz zaszkodzić.
dymian
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto:  

06 Maj 2015, 23:22

Naprawde nikt nic nie wie?
dymian
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto:  

07 Maj 2015, 00:04

Tu masz ciekawy artykuł o liczbie oktanowej: http://autokult.pl/13068,liczba-oktanowa-a-moc-silnika

Nie widzę sensu w tankowaniu 98-oktanowego paliwa do "zwykłego" silnika i nie wierzę w cudowne dodatki na Orlenie. Wolałbym zatankować zwykłe paliwo zagranicą (np. w Niemczech).
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

07 Maj 2015, 10:44

Ja powiem tak - do samochodu powinni się lać takie paliwo, jakie zaleca producent. I wszystko w tym temacie.
A jeżeli ktoś chce lać paliwo o większej liczbie oktanowej i wdzięcznych nazwach, które są nazwami tylko reklamowymi, to lać, płacić więcej i jeździć. Bo poczucia, że się ma "lepsze" paliwo nie zastapi żadna kasa :)
A jeżeli chodzi o dodatki, to osobiście wolałbym kupić w sklepie osobno dodatek i wlać go do baku, niż lać do baku droższą benzynę z tymi "dodatkami"...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mercedes-Benz Actros 1851 4×2 LS Bluetec 6 generacji
    Na noworoczny test do naszej redakcji trafił ciągnik siodłowy Mercedes-Benz Actros 1851 4×2 LS Bluetec 6 najnowszej generacji w wersji z 510-konnym silnikiem i kabiną GigaSpace. Ciągnik połączyliśmy z chłodnią do przewozu ...