Terenówka/suv do 17 000? Co kupić ?

03 Wrz 2008, 19:57

Witam wszystkich.
Otóż obecnie mam Omegę ale chciałbym ją zmienić na jakąś terenówkę. Poniekąd rozglądałem się już w tym temacie i bardzo podoba mi się Land Rover Freelander ale opinie na jego temat mnie trochę zniechęcają. Więc szukam samochodu do 17 000zł. Mogę sprowadzać np z Anglii (lecz aby koszt przekładki nie wykraczał zbytnio poza te 17k). Dobrze by było gdyby auto było kombi, bo bardzo często wożę kolumny (omega się do tego świetnie nadaje :) ), i kolejne wymaganie to klimatyzacja oraz wspomaganie, bez tego nie ruszam. Więc czekam na wasze propozycje (o ile takowe istnieją).
A właśnie bo nie dodałem :) Oczywiście chodziło mi o używany samochód.
L3X-T3R
Początkujący
 
Posty: 95

04 Wrz 2008, 07:16

witam
opiszę ci trochę jakie są koszty sprowadzenia freelandera i koszt przekładki gdybyś się zdecydował.bilet ,koszty na lotnisko 500-600 zł a jeśli nie ma cię kto odebrać nie masz nikogo w Anglii to lepiej zrezygnuj z takiej podróży,prom zależy od pory dnia i tygodnia 30 funtów ubezpieczenie 15 funtów dziennie wykupywane przez internet,paliwo 650-700 zł teraz może mniej bo jest tańsze.nie wiem jak jest w europie gdy u nas staniało ale jak ja wracałem najtańsze było w Belgii tańsze niż w Polsce.koszt przekładki 5400 z częściami lub jeśli robisz sam ok.3000 na części.A wydaje mi się że tylko diesel ,koszt zakupu samochodu w Anglii od 1500 funtów w górę i wyłącznie w dobrym stanie bo części u nas drogie te które się akurat psują.Jeżeli będziesz potrzebował informacji jak zrobić przekładkę pisz lub dzwoń
pozdrawiam
Freelander TD4
MCARTUR
Aktywny
 
Posty: 268
Miejscowość: gdzieś na południu

04 Wrz 2008, 14:23

Dzięki wielkie za informacje. Zastanawiam mnie czy taniej nie wyjdzie mi przyjazd nim osobiście zza granicy? W każdym bądź razie czekam na pomoc co do doboru autka.
L3X-T3R
Początkujący
 
Posty: 95

04 Wrz 2008, 14:28

Te całe przekładki to ponoć nie warte zachodu... nie da się idealnie spasować i wszystkiego zrobić jak fabryka, potem może coś trzeszczeć itd.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

04 Wrz 2008, 18:49

Okej. Więc mam rozumieć, że nic oprócz sprowadzanego auta za kwotę 17 000 nie dostanę w Polsce/Niemczech ?
L3X-T3R
Początkujący
 
Posty: 95

04 Wrz 2008, 18:57

lepiej może sprowadzić coś z niemiec/holandii/belgii?
Za 17k kupisz dobrego freelandera 99/00r z de (3,500 - 4,500E)
ze sprowadzeniem wyjdzie ci około 14k ;-)
w skrócie :
furka - 3800Euro = 12,800
akcyza z 400 zł
reszta opłat około 1,200zł ( badanie techniczne , tablice [żółte] itd)
EXAL
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 256

04 Wrz 2008, 19:04

akcyza -jakieś 1500 zł(zmieniły się przepisy!!!!)
jeśli w aucie jest dobrze zrobiona przekładka nic nie ma prawa trzeszczeć !!!
ale odradzam ci robienie przekładki samemu
chociaż freelander to proste auto !!
więc nie piszcie pierdół ""że podobno""!!!!
nie wiecie to nie piszcie!!
przekładki anglików
500244252
sawik
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: pabianice

04 Wrz 2008, 19:06

Ok niech i te 1500 , to i tak się zmieści...
EXAL
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 256

04 Wrz 2008, 19:22

A słuchajcie nie wiecie jak z awaryjnością takiego Freelandera ? W autoświecie czytałem, że jak się coś popsuje to kaplica, ponoć bardzo drogie części. Wolę zapytać jakiegoś użytkownika bądź kogoś kto miał kontakt z tym samochodem bądź zna opinię właściciela. Rozumiem, że inne auta w tej cenie raczej nie wchodzą w grę ?
L3X-T3R
Początkujący
 
Posty: 95

04 Wrz 2008, 19:26

Też to słyszałem , że jak coś kipnie to trzeba ładnie wybulić $ , jedynie co mogę powiedzieć to miałem warsztaty w land rover i dosyć często były do naprawy
EXAL
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 256

04 Wrz 2008, 19:38

Bardzo mi się podoba te auto ale trudno, jeśli mam później zapłacić 1/2 jego ceny na naprawy to mnie na to nie stać :). Czekam dalej na jakieś propozycje.
L3X-T3R
Początkujący
 
Posty: 95

04 Wrz 2008, 20:20

Odnosze sie do posta w ktorym wspominaliscie o sprowadzeniu autka z zagranicy,nie wiem czy pomoge aczkolwiek sprobuje :lol:

-www.mobile.de
-www.autoscout24.de

sa to strony niemieckich ofert samochodowych,z pewnoscia znajdziesz tam wiekszy wybor Land Roverow,pozdrawiam :)
Bardzo wiele mowisz o SOBIE, gdy wydajesz sie mowic o innych ludziach.
Architek
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 150
Miejscowość: Zgorzelec

04 Wrz 2008, 23:35

polecam autoscout24 , masz furki z każdego kraju europy i praktycznie wszystkie od osób prywatnych: )
tak w ogóle wpisz sobie .pl to bedziesz miał po polsku :P
[link do AutoScout24 wygasł]
EXAL
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 256

06 Wrz 2008, 00:07

sawik napisał(a):akcyza -jakieś 1500 zł(zmieniły się przepisy!!!!)
jeśli w aucie jest dobrze zrobiona przekładka nic nie ma prawa trzeszczeć !!!
ale odradzam ci robienie przekładki samemu
chociaż freelander to proste auto !!
więc nie piszcie pierdół ""że podobno""!!!!
nie wiecie to nie piszcie!!


No fajnie, że się tym zajmujesz i tak napisałeś. Pewnie Ty dobrze robisz i nic nigdy nie trzeszczy :roll:
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

07 Wrz 2008, 08:53

Okej Panowie może teraz skupmy się tylko na doborze auta ? ;) Nie żebym. ignorował wasze pomoce wręcz przeciwnie bardzo mi się przydały, ale nie zarejestruję auta itp. póki go nie kupię ;)
L3X-T3R
Początkujący
 
Posty: 95