Tesla-TMC RAV4 EV na targach motoryzacyjnych w Los Angeles

Tesla-TMC RAV4 EV na targach motoryzacyjnych w Los Angeles

21 Lis 2010, 22:35

Los Angeles, 18 listopada 2010 r. —Toyota Motor Corporation (TMC) przedstawiła koncepcyjny samochód RAV4 EV, pojazd o napędzie elektrycznym opracowywany wspólnie z firmą Tesla Motors, Inc. (Tesla). Pojazd będzie prezentowany na targach Los Angeles Auto Show do 28 listopada.

Image

Samochód koncepcyjny RAV4 EV – oparty na wysoce funkcjonalnym nadwoziu kompaktowego samochodu klasy SUV Toyota RAV4, wyposażonym w napęd elektryczny firmy Tesla – ma mieć zasięg ok. 100 mil (160 km) przy rzeczywistych warunkach jazdy. TMC i Tesla planują przyspieszenie prac nad rozwojem pojazdu, prowadzonych głównie w USA, zamierzając wprowadzić samochód na rynek amerykański w roku 2012.

W maju Tesla i TMC ogłosiły zamiar współpracy w dziedzinie opracowywania pojazdów elektrycznych i ich podzespołów, a także oprzyrządowania produkcyjnego i projektowania. Tesla zamierza korzystać z doświadczenia TMC w zakresie projektowania i produkcji, zaś TMC – z technologii napędu elektrycznego Tesli, biorąc również za wzór śmiałość i szybkość podejmowania decyzji oraz elastyczność tej firmy.

TMC działa na rzecz zmniejszenia zużycia paliw kopalnych i emisji CO2 poprzez promowanie nośników energii innych niż pochodne ropy naftowej, takich jak elektryczność. W roku 1997 firma wprowadziła do sprzedaży model Prius, pierwszy w świecie masowo produkowany samochód osobowy z hybrydowym napędem benzynowo-elektrycznym, którego łączna sprzedaż przekroczyła niedawno 2 miliony sztuk. W latach 1996-2003 TMC sprzedała także około 1900 sztuk pierwszej generacji RAV4 EV – pierwszego w świecie komercyjnego samochodu zasilanego akumulatorami metalowo-wodorkowymi.

źródło: toyota.pl
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 4463
Zdjęcia: 10603
Rejestracja: 08 Mar 2006, 20:21
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Co kryje się pod nazwą akumulator i jak on naprawdę działa? Co kryje się pod nazwą akumulator i jak on naprawdę działa?
  Akumulator jest, w najprostszy sposób ujmując chemicznym źródłem i jednym z dwóch źródeł prądu w każdym samochodzie z silnikiem spalinowym. Drugim jest alternator lub prądnica (w wypadku starszych ...
  Salon Volvo 100 km od koła podbiegunowego Salon Volvo 100 km od koła podbiegunowego
  Samochody Volvo od ponad 85 lat powstają w Szwecji, kojarzącej się z surowym, polarnym mrozem i śniegiem. Najdalszy salon tej marki znajduje się w miasteczku Gällivare . Miejscowi twierdzą, że to tylko 4 godziny drogi ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Motor z napędem odrzutowym, 7
   Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
   S2020005
   GTP Light