TomTom czy Automapa

16 Gru 2014, 12:05

W co lepiej zainwestować w TomTom czy Automapa?
(jazda po polsce)
ths
Nowicjusz
 
Posty: 11
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Ford Fiesta MK6 FX
Silnik: 1.25
Paliwo: Benzyna

18 Gru 2014, 20:42

TomToma nie testowałem ale Automapa w wersji XL na Polskę sprawdza mi się bardzo dobrze.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

20 Gru 2014, 20:54

ths napisał(a): TomTom czy Automapa?


TomTom jest trochę lepszy ale ma strasznie drogą aktualizacje !!!!
Lepiej brać Automape z którą miałem wiele razy i nie narzekam i ma znacznie tańsze aktualizacje map.
DamianCAR
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E36, Opel Vectra C
Silnik: m50b25, 2.0T + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

03 Lut 2015, 16:41

Wszystko zależy od tego kiedy kupiliśmy nawigację. Wiadomo,że starsze wersje zawsze miały jakieś problemy , zarówno TOM TOM jak i AUTOMAPA. Generalnie u nas sprzedaż rozkłada się w miarę równomiernie. Był czas kiedy sprzedawaliśmy same AUTOMAPY, teraz , może ze względu też na nowość i dobra cenę( to nie reklama ) sprzedaje się nowy Blaupunkt Travel Pilot 51 V EU LMU z TOM TOM, jako dożywotnią aktualizacją. Co prawda to nowość, ale już trochę był zamówień i na razie wszyscy zadowoleni i tak ma być...
pozdrawiam

warto chociaż poczytać opis techniczny nawigacji, bo naprawdę może więcej niż dotychczasowe...
alejazda
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 21
Miejscowość: Wejherowo
Auto: ford

23 Lut 2015, 14:26

Ja korzystam z nawigacji i map GPS z [reklama] doskonale spełniają swoje zadanie. Świetna jakosc za dobra cene, precyzyjnie wskazuja lokalizacje i sa bardzo funkcjonalne
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 24 Lut 2015, 19:54, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Niedozwolona reklama
mateusz82
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 07 04 2002
Auto: Ford Fiesta

13 Kwi 2015, 18:44

Lepsze to niż tomtom go 500 ? (odnośnie BLAUPUNKT). Bo chciałem kupić właśnie tę nawigację (głównie z powodu dożywotniej aktualizacji i traffic, ojciec podróżuje dużo Polska-Wiedeń).

Od razu moje pytanie - czy ta cena nie jest podejrzanie niska ? Normalnie nie schodzi poniżej 740 zł. (później usunę link, to nie reklama). [link do oferty na Allegro wygasł]
Stasiu26
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Mercedes c780
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota GT86 British Green Limited
    Edycja specjalna Toyoty GT86 to kolejny dowód, że w świecie motoryzacji wszystko wygląda lepiej w kolorze British Racing Green. British Racing Green to klasyka motorsportu – kolor, dzięki któremu przez ...

21 Kwi 2015, 13:21

witam,

jeśli chodzi o nawigację Blaupunkt TRAVELPILOT 51 CZY 52 BT, to rzeczywiście są tam mapy TOM TOM, ja osobiście polecałabym automapę EU lub PL, w zależności gdzie podróżujemy. Owszem można opierać się na TOM TOM, nie są to złe mapy, ale salonom - dealerom samochodowym najczęściej sprzedajemy automapę.


pozdrawiam
alejazda
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 21
Miejscowość: Wejherowo
Auto: ford

29 Maj 2015, 15:05

Witajcie :) W kwestii tom toma mogę się wypowiedzieć, bo używam już od prawie 3 lat model start 60. Model dość drogi, ok. 700 zł, niema bajerów ani karty zewnętrznej, ale jest to duża nawigacja i ma dożywotnią aktualizację map. :ok:

W tej chwili nie wiem jak robią, ale z tego co widziałem na stronie tomtom to gdzieś tam są dożywotnie aktualizacje. Jedyne co dokupuję to aktualizacje fotoradarów. Normalna cena ok 80 złotych, raz na jakiś czas są promocę, przychodzi mi na e-mail info o promocji i wtedy kupuję za ok 35zł. Mapy się ładnie pokrywają. Osobiście od siebie mogę polecić tomtom.

Automapę używałem wcześniej dość krótko i też było spoko :naughty: . To co wybrać to kwestia ekonomii. :roll:
kris406
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 04 06 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A4 B6

11 Gru 2016, 18:05

Jak najbardziej jestem za TomTom. Mam Go 500 i sprawdza się naprawdę świetnie. Bardzo ważne jest to, że możemy dożywotnio korzystać z bezpłatnych aktualizacji map, dzięki czemu unikniemy dodatkowych kosztów i problemów z dotarciem do celu.
motomaniak767
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Toyota Rav4

08 Sty 2017, 09:07

Łapcie link do jeszcze jednego testu tej nawigacji, bardzo przydatne informacje:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Pozdrawiam :)
motomaniak767
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Toyota Rav4