Toyota Celica - Dziwny, metaliczny dźwięk przy jeździe po dziurach

08 Sie 2016, 15:16

Witam,
Posiadam Toyotę Celicę z 1999r . Mam problem z autkiem, a mianowicie przy jeździe po dziurach lub na kostce brukowej strasznie coś hałasuje przy prawym przednim kole. Ten dźwięk jest podobny do "metalowej grzechotki" . Niestety mechanik skasował mnie na grube pieniążki, a problem nie został rozwiązany. Czy ktoś miał już taki problem, może kojarzycie co to mogłoby być :) ?
Pozdrawiam Kasia!
katarzynaaw
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 11 08 2011
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Toyota Celica
Silnik: 1.8 Benzyna 115 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

08 Sie 2016, 15:49

katarzynaaw napisał(a):Niestety mechanik skasował mnie na grube pieniążki, a problem nie został rozwiązany.
Hej, powiedz co mechanik wymieniał przy tym kole? Skoro skasował Cię to musiał coś zrobić.

Hałasować może wytłuczony drążek stabilizatora, ale myślę że to by mechanik zauważył. Czujesz na kierownicy takie drgania jak pojawia się ten hałas? Jak skręcisz w jedną lub drugą stronę to dalej tak samo hałasuje czy cichnie na chwilę.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co to jest Defensive Driving?
    Amerykanin Chris Imhoff z National Safety Council jako pierwszy sformułował reguły "Defensive Driving" (DD), czyli jazdy defensywnej. Pierwszy kurs DD zorganizowano w USA w 1964 roku. Od 50 lat w krajach anglosaskich oraz ...