Toyota Rav-4 - kupić czy nie kupić?

19 Maj 2008, 12:14

Witam serdecznie,

aktualnie rozglądamy się za nowym samochodzikiem i dostaliśmy ofertę kupna Toyoty Rav-4, model Largo Winch. Auto wyprodukowane we wrześniu 2003 roku, aktualny przebieg to 90 tys., napęd na dwa koła, benzyna 1.6 bodajże, skrzynia manualna. Lekko uderzony z tyłu (trzeba naprawić fragment tylniego błotnika). Cena to około 40 tys. (już z opłatami za sprowadzanie samochodu, gdyż jedzie z Niemiec).

Niestety obd zwoniłam dziś wszystkich znajomych, którzy mają jakieś pojęcie o samochodach i usłyszałam dwie teorie:

pierwsza - samochód często się psuje i jest b. drogi w utrzymaniu
druga - słynie z bezawaryjności i pali 8,5 l na 100km w mieście więc nie dużo ...

Chciałabym dlatego dowiedzieć się co wy sądzicie o tym autku, czy warto w nie inwestować, ile lat można nim pojeździć i czy faktycznie drogi czy tani.. czy może średnio drogi oraz ogólnie czy auto warte polecenia

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi Pozdrawiam serdecznie!
aska_wuwua
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Warszawa

19 Maj 2008, 14:57

Rav4 jest najmniej psującym się Suv'em. Z tego co mi wiadomo to Ravka z tych lat (2000-2006) nie miała silników 1.6. Oferta zaczynała się od 1.8 VVTi 125KM. Z opinii innych użytkowników wychodzi spalanie ok 10l w mieście (co do 1.8 ).
rządzić na drodze niekoniecznie znaczy być na niej najszybszym...
lukiwch
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 330
Miejscowość: Wałbrzych

19 Maj 2008, 15:44

moja mama kupił Rav-4: 2006 rocznik, silnik D4-D, wersja krótka. Bardzo dobry samochód, jest bardzo dobrze wyposażony( skóra, 6 poduch, klima), bardzo przyjemnie sie jeździ a siedzi sie wysoko. Spalanie w granicy 7 litrów. Rav-4 polecam tylko kupować starszą albo najnowszą wersje, bo te stare to takie szkarady i nie są za dobre. Jeśli szukasz auto to zaczynaj od rocznika 2005 ale to będzie droga impreza. Wersja 3 drzwiowa nie ma bagażnika, tylko taką lukę szeroką na 4 piwa :) ale dla kobiety w sam raz.
Puchacz
Młodzi Gniewni
Awatar użytkownika
 
Posty: 609
Miejscowość: Rembrige

28 Maj 2008, 21:26

jest bardzo dobre
automaniak100
Początkujący
 
Posty: 97
Miejscowość: Kościerzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ewolucja Suzuki LJ-80
    Pytanie „czym różni się SJ od Samurai” jest jednym z częściej wracających na forum dyskusyjnym. Jednak niniejszy artykuł nie powstał w celu zestawienia parametrów technicznych, wymiarów czy ...