Toyota RAV 4 czy Kia Sportage

19 Kwi 2010, 22:54

Witam, zastanawiam sie nad kupnem Toyoty RAV 4 od 2001-2004,diesel albo Kia Sportage 2,0 diesel z 2004-2005. Chciałabym używać głównie po mieście ale i również w łatwy teren. Mam kwote ok 40tys zł. Pomożecie? Kia Sportage z tego co widzę bo bogatszą wersję, ale czy warto kupić w takim roczniku? Proszę pomóżcie!!!! :-)
ashia_g
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: pomorze

24 Kwi 2010, 21:04

ashia_g napisał(a):Witam, zastanawiam sie nad kupnem Toyoty RAV 4 od 2001-2004,diesel albo Kia Sportage 2,0 diesel z 2004-2005. Chciałabym używać głównie po mieście ale i również w łatwy teren. Mam kwote ok 40tys zł. Pomożecie? Kia Sportage z tego co widzę bo bogatszą wersję, ale czy warto kupić w takim roczniku? Proszę pomóżcie!!!! :-)

Moim zdaniem zdecydowanie toyota.Co prawda teraz ta marka miała kilka problemów ale rocznik 2003-2005 można śmiało kupować. Dobre wyposażenie, cena może trochę wygórowana ale przecież płacimy za markę:) KIA to auto do niczego. Kolega ma i nie jest z niej zadowolony, co prawda na początku wszystko ładnie, pięknie ale później same problemy
przemko221
Nowicjusz
 
Posty: 32
Miejscowość: luban

24 Kwi 2010, 21:08

przemko221 napisał(a):KIA to auto do niczego. Kolega ma i nie jest z niej zadowolony, co prawda na początku wszystko ładnie, pięknie ale później same problemy


A jakie ma te problemy :?:
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

24 Kwi 2010, 21:12

samurajsj700 napisał(a):
przemko221 napisał(a):KIA to auto do niczego. Kolega ma i nie jest z niej zadowolony, co prawda na początku wszystko ładnie, pięknie ale później same problemy


A jakie ma te problemy :?:


Zawieszenie niczego sobie ale blacha słaba i rdza pojawia się wyjątkowo wcześnie. Miał rowniez problemy z elektryką
przemko221
Nowicjusz
 
Posty: 32
Miejscowość: luban

24 Kwi 2010, 21:14

Zawieszenie niczego sobie ale blacha słaba i rdza pojawia się wyjątkowo wcześnie. Miał rowniez problemy z elektryką


Hm ... Pechowo wybrał :twisted:

[ Dodano: Sob Kwi 24, 2010 22:21 ]
2 przykładowe opinie z innego forum :wink:

Kia Sportage II 2.7 i V6 (175 KM)

Jestem naprawdę zadowolony. Zważywszy na relację jakości do ceny ... jest naprawdę bardzo dobrze. Mam nowy, nowoczesny, bezpieczny ( 6 poduszek, ABS TCS ESC ... ) i naprawdę sprawnie poruszający się samochód, który poza kilkoma elementami nie odbiega niczym od konkurencji ... nawet tej droższej. Jeśli ktoś poszukuje praktycznego samochodu, niekoniecznie mającego za zadanie wylansowanie kierowcy, myślę że jest to dobra propozycja ... wbrew obiegowym opiniom dot. Marki.
dodał: RL
Kia Sportage II 2.0 i 16V (142 KM)

Autko naprawdę fajne, ładne, dobrze się prowadzi, a w droższych wersjach nieźle wyposażone. Bardzo dobre fotele, nawet na długich trasach (kilkaset kilometrów) kierowca nie męczy się w aucie. Nie najgorsze materiały we wnętrzu. Do cherlawego silnika, można się przyzwyczajić. Gdyby nie to fatalne zużycie paliwa byłoby 5.
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Night Power GP 2012 - Łomża
    Trzecia runda Night Power GP 2012 odbyła się w Łomży 18 sierpnia. Na ulicach miasta można było zobaczyć rzadko spotykane samochody, a ulica Spokojna zmieniła się w strefę streetracingu. Na NIGHT POWER Grand Prix w Łomży chyba ...
    Volkswagen Crafter 4MOTION z napędem firmy Achleitner
    Volkswagen Samochody Użytkowe wyposażył w tym roku swój największy model "Crafter 4MOTION" w napęd na wszystkie koła. Duża masa Craftera z ładunkiem wymagała zastosowania specjalnej konstrukcji napędu. Skorzystano ...