Suv z stałym napędem 4x4, łatwo parkowalny, głównie do miast

09 Lut 2010, 09:50

Witam

Chcę kupić auto do 50000. Potrzebuję, aby miało stały napęd 4x4 oraz było w miarę wysoko zawieszone. Często jeżdżę po drogach wiejskich, i w taką pogodę jak teraz jest tam bardzo ciężko. Ponieważ jeżdżę dużo po mieście chcę aby dało się nim w miarę łatwo manewrować. Bardzo bym chciał aby auto było komfortowe, nie chcę sportowego, i wielofunkcyjną kierownicę. Zastanawiam się nad Jeep Grand Cherokee, jednak jego rozmiary nie są odpowiednie do miasta. Możecie zaproponować coś jeszcze?

Pozdr
Adam
adam222
Nowicjusz
 
Posty: 11

10 Lut 2010, 16:53

VW Tiguan może ? Ale Jeep też niczego sobie :)
Miki6830
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: okolice Leszna

11 Lut 2010, 21:08

a może SX4 lub Sedici... jak głównie do miasta to wydają się ok i gabaryty nie za duże...
a może Pajero Pinin (polecam, bo używam na co dzień w mieście i bardzo często poza miastem z dołączanym 4x4) lub Grand Vitara, RAV4, LR Freelander. Chyba, że szukasz większego komfortu, to musisz się liczyć z większymi gabarytami...
a jeśli chodzi o manewrowanie, to nie widzę przeszkód, żeby to był większy samochód. może jedynie potrzebuje ciut więcej miejsca :razz:
zuk21
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Olsztyn

12 Lut 2010, 22:15

Miki6830 napisał(a):VW Tiguan może ? Ale Jeep też niczego sobie :)

Generalnie Tiguan z 4MOTION byłby odpowiedni, ale do 50tyś. to raczej nie da się go kupić. Zresztą jak każde inne w tej klasie.
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290

27 Lut 2010, 19:20

adam222 napisał(a):Witam

Chcę kupić auto do 50000. Potrzebuję, aby miało stały napęd 4x4 oraz było w miarę wysoko zawieszone. Często jeżdżę po drogach wiejskich, i w taką pogodę jak teraz jest tam bardzo ciężko. Ponieważ jeżdżę dużo po mieście chcę aby dało się nim w miarę łatwo manewrować. Bardzo bym chciał aby auto było komfortowe, nie chcę sportowego, i wielofunkcyjną kierownicę. Zastanawiam się nad Jeep Grand Cherokee, jednak jego rozmiary nie są odpowiednie do miasta. Możecie zaproponować coś jeszcze?

Pozdr
Adam


1/zależy co masz na myśli
cytat:
Potrzebuję, aby miało stały napęd 4x4
Tutaj wybór masz wąski,

a jesli masz na myśli 4x4 ogólnie -wybor szeroki.
sam musisz zapoznać się:czym to się różni

2/kasa- za 50 tys pln ? mało ,mało
3/są alternatywne rozwiazania.
za tę kasę możesz kupić nieźle utrzymany dobry SUV z rodziny
Santa Fe,Kia Sportage,Tucson.
Nie brzmi to tak dobrze jak Honda,Toyota czy LandRover
ale auta są co najmniej tak dobre jak ww.

To na podstawie własnych doswiadczeń z Hyundaiem Santa Fe,
którego własnie zamieniłem na Tucsona-odbieram za 2 tygdnie
pzdro
moto
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Jezioro

02 Mar 2010, 17:25

Jimny
Colicab
Nowicjusz
 
Posty: 39
Miejscowość: spod auta
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne


03 Mar 2010, 17:27

adam222, nissan Qashqai lecz z napedem 4x4 tylko mocniejsze silniki 2.0L benzyna-140km lub 2.0 diesel-150km słabsze wersje tylko napęd przednia oś.
KONTROLA JEST NAJWYŻSZĄ FORMĄ ZAUFANIA
white wolf
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 287
Miejscowość: FESTUNG BRESLAU

19 Mar 2010, 20:59

Koledzy moim zdanie ktoś tu myli pojęcia pomiędzy SUV, a crossovwer (Nissan, WV, SX4, etc.).
To zupełnie inny segment rynku.

Za 50 tyś. można poszaleć kolego, a KIA i Hyundai robią naprawdę fajne auta, tylko teraz u nas się utarło, że najlepszy jest VW lub inne niemieckie cacko (najwięcej krzyczą Ci co jeżdżą 20 letnim Paskiem lub Golfem II - bez obrazy dla normalnych).

Też nie miałem dobrego zdania o Kia czy Hyundai (teraz sam jeżdżę :)), ale kolega dał mi na weekend nowego Sportage z silnikiem 2.0 150 KM i powiem Ci, że w poniedziałek odszczekałem wszystkie śmichy-chichy.

CR-V nie ma napędu na 4, Nissanik Q - tylko wysoki, Tiquan - taki sobie, to samo Kuga (są śliczne, ale to crossy).

Skoro chcesz jeździć po mieście, to z szacunkiem, po co Ci 4x4????

Jak ma wyglądać jak terenówka - kup każdego z w/w, jak ma jeździć jak trochę terenówka - kup Grand Vitarkę lub Sorento - choć duże daje radę!!!

Nie ma ideałów - do miasta najlepszy rower lub autobus lub Corsa B - wszędzie wejdzie i kosztuje mało!!!
Kia Sorento 2.5 CDRI - miejska fura
Land Rover Discovery 300 - terenowa fura
spider2you
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 13
Miejscowość: Krasne k/ Rzeszowa

26 Kwi 2010, 11:44

jeśli może być minimalnie niższy od SUVa (no i stały napęd 4x4) to:
audi allroad
subaru (outback, forester)

większość pozostałych samochodów ma pseudo 4x4 :)
razor
Początkujący
 
Posty: 70
Miejscowość: z nienacka