Toyota wprowadza architekturę TNGA do fabryki Yarisa we Francji

Toyota wprowadza architekturę TNGA do fabryki Yarisa we Francji

27 Sty 2018, 14:22

Fabryka Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) w Valenciennes zostanie rozbudowana i przystosowana do wprowadzenia technologii Toyota New Global Architecture (TNGA). To pozwoli zakładowi, w którym powstaje model Yaris, zwiększyć roczną produkcję do 300 tys. samochodów. Inwestycja jest warta ponad 300 mln euro.

W nadchodzących miesiącach zakład Toyota Motor Manufacturing France we Francji zostanie wyposażony w nowy sprzęt, technologie i systemy, które przygotują go na wprowadzenie architektury TNGA. Na pierwszym etapie modernizacja pozwoli przekształcić 300 tymczasowych miejsc pracy w stałe posady. Kiedy inwestycja zostanie zakończona, TMMF przyjmie na stałe umowy kolejne 400 osób.
Toyota wprowadza architekturę TNGA do fabryki Yarisa we Francji"Zależy nam na wzmocnieniu konkurencyjności naszych europejskich fabryk. Przystosowanie ich możliwości produkcyjnych do architektury TNGA to część tego planu. Modernizacja zakładu TMMF to znak wiary Toyoty w naszych francuskich pracowników i dostawców, w ich zaangażowanie w nieustanną poprawę jakości i wydajności. Jesteśmy przy tym wdzięczni za wsparcie francuskim władzom państwowym i lokalnym" powiedział Didier Leroy, wiceprezydent Toyota Motor Corporation i prezes Toyota Motor Europe.

"To dobry znak dla Toyoty i jej ekspansji we Francji oraz w całej Europie. W 2017 roku Yaris był na szczycie rankingu samochodów montowanych w tym kraju pod względem liczby wyprodukowanych egzemplarzy. Jestem przekonany, że decyzja o kolejnych inwestycjach w TMMF wzmocni pozycję Yarisa jako kluczowego modelu Toyoty w Europie" dodał dr Johan van Zyl, CEO Toyota Motor Europe.

Toyota Motor Europe przeznaczyła na modernizację zakładu TMMF 300 milionów euro. To zwiększy łączną kwotę inwestycji Toyoty w ten obiekt do 1,4 miliarda euro. Firma otrzymała wsparcie francuskiego rządu oraz władz miasta Valenciennes i regionu Hauts-de-France, przeznaczone na szkolenia, innowacje i dalszą poprawę parametrów ochrony środowiska fabryki w Valenciennes.

Toyota zamierza wprowadzić w najbliższych latach nową modułową architekturę TNGA do prawie wszystkich swoich fabryk na świecie. Obecnie w tej technologii produkowane są modele Prius, Prius Plug-in Hybrid, Toyota C-HR i Camry, a niedługo na amerykański rynek wejdzie flagowy sedan Avalon. Docelowo Toyota zamierza opracować w tej technologii nowe generacje niemal wszystkich swoich modeli.

W 2020 roku w fabryce Toyoty w Jelczu-Laskowicach zostanie uruchomiona w systemie TNGA linia produkcyjna silnika 1,5 l do napędów hybrydowych. Modernizacja warta 400 mln zł jest częścią szerokiego programu inwestycji w polskie fabryki Toyoty o łącznej wartości ponad miliarda zł. Do tej pory Toyota zainwestowała w swoje zakłady w naszym kraju niemal 4,5 mld zł.

źródło: newsroom.toyota.eu, complexPR
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 11750
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota TJ Cruiser, pomysłowy minivan i SUV w jednym Toyota TJ Cruiser, pomysłowy minivan i SUV w jednym
    TJ Cruiser, zaprojektowany z myślą o aktywnym stylu życia, podróżach i sportach outdoorowych, zadebiutował jako koncept ponad 2 lata temu. Teraz japoński magazyn Best Car donosi, że auto ma trafić do sprzedaży. W październiku ...
    Magazyny energii z baterii samochodowych Magazyny energii z baterii samochodowych
    Toyota i Chubu Electric Power zawarły porozumienie w sprawie wspólnej budowy systemu magazynowania energii Storage Battery System na przemysłową skalę. Zostaną w nim powtórnie wykorzystane akumulatory z samochodów ...

  •