Turbina, filter stozkowy - opinie

25 Kwi 2010, 08:08

Witam, tak sznupie po Alegro i znalazłem Turbine niby zwiekszająca moc w samochodzie.
Chciałbym się dowiedzieć (bo krążą różne opienie po internecie) jak to naprawde jest, czy ta turbina faktycznie coś pomaga przy obratach czy jednak nie i jak i gdzie się to montuje (jestem laikiem :P ) Poniżej pomocny link do aukcji:
:arrow: [link do oferty na Allegro wygasł]


Druga sprawa filtry stożkowe, a pytanie to samo, czy to cos pomoże :)

Pozdrawiam :)
Yoo!
Nowicjusz
 
Posty: 37

25 Kwi 2010, 08:40

Taka turbinka za 60 zł raczej ci nic nie da porządne turbiny są dopasowywane do danego modelu i ustawiane obroty to nie takie proste więc lepiej nie brać takich rzeczy. A montuje się ją w układzie dolotowym.

Sam filtr stożkowy też ci nic nie da.
Piter69
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 205
Miejscowość: POLSKA

25 Kwi 2010, 15:26

To nawet nie leżało obok turbiny... odpuść i kup lepiej za te pieniądze wosk do auta - osiągniesz znacznie więcej.

Filtr zdecydowanie na tak, ale razem z całym dolotem. Sam filtr, zamontowany po prostu, w komorze silnika, pewnie pogorszy sprawę. Czemu? Będzie zasysał gorące powietrze i spadnie moc i zwiększy się spalanie. Zaprojektuj dobry CAI (zimny dolot), a osiągniesz najwięcej. Jaki masz samochód i silnik?
pawelMX6
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 375
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Gdynia
Auto: Nie mam

30 Gru 2010, 15:19

pawelMX6 napisał(a):To nawet nie leżało obok turbiny... odpuść i kup lepiej za te pieniądze wosk do auta - osiągniesz znacznie więcej.

Filtr zdecydowanie na tak, ale razem z całym dolotem. Sam filtr, zamontowany po prostu, w komorze silnika, pewnie pogorszy sprawę. Czemu? Będzie zasysał gorące powietrze i spadnie moc i zwiększy się spalanie. Zaprojektuj dobry CAI (zimny dolot), a osiągniesz najwięcej. Jaki masz samochód i silnik?



wow ale odkopałem, heh, mam Golfa IV, 1.4 16v
Yoo!
Nowicjusz
 
Posty: 37