Ubytek płynu chłodniczego Toyota Avensis, brak wycieków zew.

29 Mar 2016, 12:13

Witam, od ok.miesiaca obserwuje ubytek plynu ze zb.wyrównawczego. Pod autem brak plam.Przewody raczej ok.Dolalam ok 1litra, nadal jest ubytek, dodam, ze kolor plynu w zbiorniku jest bez zmian ( nie cofa sie,nie ma sladow oleju ), regularnie sprawdzam pobór oleju - auto z gazem, norma poboru, zaobserwowalam jednak wycieki na silniku bez plam pod autem. Wiem, ze może to być oznaką do wymiany uszczelki pod głowicą.
Jaka ilośc przejechanych km w stosunku do poboru plynu powinna mnie mocno zaniepokoic ?
A może sa inne przyczyny jeśli nie widzę ubytków w postaci wycieków?
Ruda71
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 30 06 1988
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: toyota avensis I
Silnik: 1.6 benzyna
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

06 Kwi 2016, 17:33

Ruda71 napisał(a):A może sa inne przyczyny jeśli nie widzę ubytków w postaci wycieków?
Sprawdź dokładnie czy nie przybywa oleju w silniku i jak wygląda olej na bagnecie, oraz odkręć korek i zobacz czy jest czysty od spodu?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

06 Kwi 2016, 18:14

Kolega dobrze radzi, ponadto możesz sprawdzić czy w trakcie pracy silnika na luzie w zbiorniczku wyrównawczym pojawiają się bąbelki. Może też być tak, że przecieka pompa wody, a że silnik jest ciepły to płyn momentalnie odparowuje i nie widać śladów pod autem.
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

21 Kwi 2016, 14:07

Jeśli jest szczelny układ to płynu nie powinno w ogóle ubywać lub ubywać naprawdę minimalne ilości praktycznie niezauważalne.Oczywiście płyn sprawdzamy tylko na zimnym silniku.A dlaczego moderatorzy dopuszczają post bez podania modelu,rocznika,,wersji silnikowej?
chicken19
Zaawansowany
 
Posty: 554

21 Kwi 2016, 14:52

Teoretycznie płyn może też być wyrzucany pod ciśnieniem gdzieś na silnik (tylko podczas jego pracy). Wtedy nie będziesz miał plam pod samochodem, powinny natomiast pojawić się jakieś ślady na silniku lub jego osłonach - niekoniecznie tak po prostu widoczne. Płyn wtedy powinien odparowywać - poczułbyś jego zapach w kabinie. Samochód nie miał ostatnio wymienianych żadnych elementów, które powodowałyby ingerencję w układ chłodzenia?
marta2214
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 14 04 2005
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Land Rover
Paliwo: Benzyna
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2011

13 Cze 2016, 06:03

W moim aucie ubytek był rzędu litra na 1000km,żadnego wycieku zewnęrznego nie zauważyłem.Gdy wymieiłem płyn na Arexons,bardzo mocny żółty kolor dostrzegłem wreszcie miejsce wycieku,woda odparowywała a barwnik żółty pozostawał.Wyciek był z pod uszczelki pompy ,dokręcenie śrub nie pomogło,kupiłem uszczelniacz płynny Kleen Flo,płynny!!!!żadnych włókien,proszku,w kontakcie z powietrzem reaguje tworząc trwałe uszczelnienie.Smaruje do tego pompę.Wyciek ustąpił po jakimś czasie.Polecam taki środek nawet do sprawnych układów profilaktycznie,nie zatka niczego prócz miejsc wycieku zewnętrznego .
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak odróżnić w dieslu pompowtryski od wtryskiwaczy?
    Postaram się wyjaśnić jak w prosty sposób sprawdzić jaki mamy układ zasilania czy są to zwykłe wtryskiwacze czy też pompowtryski. Opiszę tez znane mi zalety i wady takich rozwiązań. Trzeba pamiętać że silniki Silniki ...
    Układ wydechowy o zmiennej długości – 1989 rok
    Układ wydechowy o zmiennej długości to domena samochodów sportowych i aut o wysokich osiągach, choć zdarza się, że pojawia się on w sedanach, w których klekot Diesla nie licuje ze sportowym wizerunkiem producenta. ...