Umowa kupna-sprzedaży, brak daty

29 Lip 2011, 18:14

Witam,

w maju sprzedałem swoje poprzednie auto - Mitsubishi Galanta, miałem trochę problemów ze sprzedażą więc gdy spisywaliśmy umowę kupna-sprzedaży, zaaferowany nie zwróciłem uwagi na to że na umowie nie ma daty.

Zorientowałem się o tym gdy przyszedł do mnie mandat z dnia 27maja (już po zbyciu auta przeze mnie).
Czy taka umowa w ogóle jest ważna? Nie mam kontaktu do tego człowieka, tylko adres, nie wiem czy ponownie zarejestrował auto...
Czy istnieje możliwość udowodnienia że to nie ja byłem właścicielem tego pojazdu?
Dodam jeszcze że umowę OC wymówiłem z dniem 1 czerwca.

Dziękuję za poradę
nooknookie
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: mazda

29 Lip 2011, 19:53

nooknookie napisał(a):Czy istnieje możliwość udowodnienia że to nie ja byłem właścicielem tego pojazdu?

Tak,pod warunkiem ze zgłosiłes sprzedaz samochodu w swoim WK...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

30 Lip 2011, 21:10

Jak kolega wyżej napisał.A gdyby co to złap typa i spiszcie umowe jeszcze raz z datą spisywania umowy tej pierwszej,ewentualnie dopiszcie sobie obydwoje datę na umowie
kamilo3773
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Kłodawa
Prawo jazdy: 05 05 2011
Auto: VW Polo 86c2f =D

12 Lis 2011, 12:02

Mam pytanie sprzedałem samochód,gosciowi.Na umowie wpisałem jego dane jako właściciela.Natomiast kupujacy chciał,żeby dopisać jeszcze żone jako współwłaściciela.Uczyniłem to ale że wpisałem dane żony tylko na jego umowie.Ja auto wyrejestrowałem ale nastał problem.Na mojej umowie zapomniałem dopisać dane jego żony i jest nieścisłosć w umowach.On nie może zarejestrować samochodu.Można dopisać dane jego żony czy trzeba spisać nowe umowy.Pozdrawiam.
tilu1981
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: suzuki

12 Lis 2011, 15:48

Generalnie powinno wystarczyć dopisanie, jeżeli ktoś będzie miał zastrzeżenia, spiszcie umowę od nowa.
EuCO
Nowicjusz
 
Posty: 42
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Avalon testowana przez robota
    Toyota zwiększyła wydajność i bezpieczeństwo testów trwałości nowych modeli, zatrudniając do nich robota własnej produkcji. Robot wykorzystuje zaawansowane technologie zautomatyzowanej jazdy, w tym bardzo precyzyjny ...
    Kręcony licznik - auto sprzedawane w Niemczech...
    Opiszemy Wam historie która ostatnio nas spotkała. Zgłosił się do nas z klient z prośba o kontakt w Niemczech w sprawie jednego auta - chodzi dokładnie o Golfa VI. Napisaliśmy do niemieckiego właściciela z prośbą o ...