Umowa Kupna-sprzedaży!

Umowa Kupna-sprzedaży!

13 Paź 2007, 11:43

Witam! Mam taki problem który opisze w miarę krótko.

Miałem fiata 126p. Było dwóch kupców. Z pierwszym kupcem podpisałem umowę ale on po dwóch dniach poprosił mnie czy może zrezygnować - zgodziłem się ( oddałem mu kasę a on mi auto ) Po paru dniach spisałem umowę z drugim kupcem, który był zdecydowany na 100%. I teraz jest taka sprawa: pojechałem do wydziału komunikacji zgłosić sprzedanie auta i wszystko ok ale trzy dni później zauważyłem, że dalem w urzędzie umowę tego pierwszego kupca a nie tego drugiego ( poprostu pomyłka z mojej strony) I teraz co mogę i musze zrobić bo nie chce miec problemu zesprzedalem dwa razy auto... Proszę o rady i pomoc. Z gory dziekuje.
Damian24
Nowicjusz

Miejscowość: Żory

Re: Umowa Kupna-sprzedaży!

13 Paź 2007, 13:22

Muszisz pofatygować się do WK i sprostować to.Prawdopodobnie bedziesz musiał napisać sprostowanie i dołączyć do niego tą właściwą umowe.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Paź 2007, 18:23

Dzięki! W poniedziałek tak zrobię, troche bedzie zalatwiania ale trudno, za bledy sie placi heheh, pozdrawiam.
Damian24
Nowicjusz

14 Paź 2007, 10:59

No i chyba a raczej napewno bede to tez musial zglosic do urzedu skarbowego i do PZU? :shock:
Damian24
Nowicjusz

14 Paź 2007, 12:57

Żeby wszystko było w porządku to tak.Aczkolwiek PZU interesuje tylko to,że sprzedałes samochód,bo na tej podstawie wypowiadasz umowę ubezpieczenia i PZU zwraca ci część składki,co jest zalezne oczywiście od nowego właściciela.A US chyba nie ma nic do tego.Przecież podatek za auto już opłaciłeś jak kupowałes samochód?
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

14 Paź 2007, 13:15

No tak podatek za auto zapłaciłem. Ale czy nie bede mial problemu w wydziale komunikacji bo to w sumie moja wina ze pomylilem umowy no ale z drugiej strony wydaje mi sie ze uda mi sie to zalatwic. A wystarczy jak napisze im normalne pismo z informacja o pomyłce czy musi być to jakos specjalnie napisane? Orientujesz sie moze?
Damian24
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Corolla E11 G6 / G6R (1997–1999) Toyota Corolla E11 G6 / G6R (1997–1999)
    Zaprezentowana w 1997 kolejna, przednionapędowa generacja Corolli zasłynęła uniwersalnością zastosowań oraz trwałością i bezawaryjnością. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych generacji, z którymi dość mocno była ...
    Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy
    Zdarzenia drogowe będące wynikiem jazdy po spożyciu alkoholu od wielu lat stanowią przekleństwo polskich dróg. Podjęte przez policję działania przynoszą efekty, ale wciąż jest wiele do zrobienia.

• Re: Umowa Kupna-sprzedaży!

15 Paź 2007, 18:05

Wszystko dzisiaj zalatwilem i jest OK! Pozdrawiam.
    Damian24
    Nowicjusz

06 Gru 2013, 05:36

Nie prawda. Firma ubezpieczeniowa musi posiadać pełne dane nowego właściciela,.Musisz to odkręcić .Czyli wysłać ksero nowej umowy z załączonym wyjaśnieniem na dodatkowym arkuszu papieru
    Jerzy
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 24 06 1964
    Przebieg/rok: 10tys. km
    Auto: Ford Galaxy III
    Silnik: 2.0 TDI/140 KM
    Paliwo: Diesel
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2007

06 Gru 2013, 10:16

Jerzy napisał(a):Nie prawda. Firma ubezpieczeniowa musi posiadać pełne dane nowego właściciela,.Musisz to odkręcić .Czyli wysłać ksero nowej umowy z załączonym wyjaśnieniem na dodatkowym arkuszu papieru

Jerzy - a o czym my tu piszemy :?: Jak myślisz, co zrobił Damian24 :?:
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika