Urząd Skarbowy a kupno auta...

20 Lip 2008, 11:17

Witam wszystkich.
Czy ktoś z was orientuje się może, ile mamy czasu po kupnie auta aby dokonać opłat skarbowych? Z tego co wiem, zawsze było tak, że mieliśmy na to miesiąc od daty zawarcia umowy kupna /sprzedaży. Obiło mi się o uszy, że teraz dokonano zmian w tej kwestii i mamy na to tylko 14 dni, a gdy nie dokonamy opłat w tym czasie to zostanie na nas nałożona kara w wysokości 500 zł? Szukałam informacji na ten temat na stronie urzędu skarbowego, jednak nic nie znalazłam...
Szukam informacji na ten temat gdyż kupiłam auto i jeszcze go nie przerejestrowałam na siebie ( z powodu braku kasy) a 30 dni od kupna upłynęło 4 dni temu...
Proszę o odpowiedź, jeśli ktoś wie cokolwiek na ten temat :)
Z góry dziękuje i serdecznie pozdrawiam!
aniczekk
Nowicjusz
 
Posty: 3

21 Lip 2008, 16:23

na rejestracje jest 30 dni a na skarbowy 14 dni i o ile w WK nic ci nie grozi za spoznienie to w US niestety tak. Ile odsetek to nie wiem, ale 500 zł to chyba przesada. Chociaz chory kraj chore przepisy :roll:
kropka1
Początkujący
 
Posty: 73

21 Lip 2008, 18:12

No tak, już wszystko wiem.
W US 14 dni, w WK można nawet 4 miechy ale na swoją odpowiedzialność - nic za to z ich strony nie grozi.
Szczęście że ma się znajomą w US, to wszystko sprawnie poszło i sprawa z dzisiaj była załatwiona 30 czerwca :D
Pozdrawiam, i dziękuje za odpowiedź.
aniczekk
Nowicjusz
 
Posty: 3