Uszczelka głowicy Seat Ibiza 1.4 mpi 8v

03 Lip 2018, 19:21

Witam.
Nie jestem zbyt ogarnięty jeśli chodzi o mechanikę samochodową.
Mój problem polega na tym że nie mogę znaleźć nigdzie uszczelki głowicy pasującej do mojego silnika (na allegro itp.). Samochód to Seat Ibiza II z 2001r silnik tak jak w temacie 1.4 mpi 8 zaworów. Wiem że takie silniki występują również w innych samochodach więc może po prostu źle wyszukuję ale przydałaby mi się pomoc, może znacie jakiś dobry sklep z częściami ale znacie samochody w których występuje taki sam silnik i może to ułatwi mi poszukiwania.
Dziękuje i pozdrawiam.
LordShadow47
Obserwowany

03 Lip 2018, 22:30

Nie rozumiem w czym masz problem . Szukając po marce pojazdu , pojemności motoru i jego mocy powinieneś znaleść co trzeba. Jak nie to po kodzie silnika. Dla Ciebie to będzie AAK, ANW, a patrząc po roczniku to AUD, choć to jeden i ten sam diabeł. Kod silnika znajdziesz na wlepce w bagażniku, na jej kopii w książce serwisowej lub ewentualnie na nalepce na pokrywie rozrządu.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak wybrać opony zimowe?
    Często się śmiejemy, że zima potrafi i w styczniu zaskoczyć drogowców, ale po pierwszych opadach śniegu często okazuje się, że najbardziej to są zaskoczeni kierowcy, którzy jeszcze nie zmienili opon na zimowe. ...
    Kiedy powinniśmy zaciągać hamulec postojowy (ręczny)?
    Na drogach nie brakuje roztargnionych kierowców, którzy parkując samochód zostawiają go bez wrzuconego biegu i zaciągniętego hamulca postojowego. Skutkuje to wytoczeniem się auta na drogę, zsunięciem ...

•