Uszkodzone dwa elementy. Zgłosić szkodę czy płacić z własnej

Uszkodzone dwa elementy. Zgłosić szkodę czy płacić z własnej

07 Kwi 2015, 07:56

Cześć.

Posiadam Citroena C4 z 2006 roku ubezpieczonego w AXA Direct (OC i AC). Przed świętami cofałem samochodem i zahaczyłem słupek. Drzwi pasażera lekko wgniecione dwie rysy oraz tylne nadkole jest porysowane. Dzwoniłem do ubezpieczalni, powiedzieli mi że, stracę moje 10% zniżek, będę miał zwyżkę (15%).

Lepiej zgłosić szkodę z mojego AC czy płacić z własnej kieszeni?
Z tego co się dowiedziałem blacharz zabierze z 800/1000 zł z lakierowaniem. Lepiej oddać blacharzowi i zapłać z własnej kieszeni.

Czy zgłaszać się do ubezpieczalni, czekać zapewne na rzeczoznawcą i resztą spraw, a na końcu mieć zwyżkę, która będzie o 15% wyższa?

Nigdy nie miałem takiego przypadku także nie mam pojęcia jak wypadają takie sprawy. Możecie doradzić? Mam 25 lat i drugi rok ubezpieczone auto, trochę szkoda tych już 10% zniżek.
an22
Obserwowany

Prawo jazdy od: 25 07 2008
Auto: C4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback

Re: Uszkodzone dwa elementy. Zgłosić szkodę czy płacić z własnej

07 Kwi 2015, 09:02

Jeśli dopiero zaczynasz budować swoją historię ubezpieczeniową i jesteś jeszcze młodym kierowcą (średnio firmy określają tak kierowców do 30 roku życia), to ja bym się wstrzymała ze zgłaszaniem szkody. Jeśli uszkodzenia są małe, a naprawa nie jest bardzo kosztowna, to warto ją usunąć we własnym zakresie.
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

Re: Uszkodzone dwa elementy. Zgłosić szkodę czy płacić z własnej

13 Kwi 2015, 18:47

Koszt lakierownia to ok 1000 zł. Po to kupujemy ubezpieczenia żeby z nich korzystać.
warol
Nowicjusz

Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy od: 01 03 1998
Auto: e60
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Martwe pole w lusterku wstecznym - ukryte niebezpieczeństwo Martwe pole w lusterku wstecznym - ukryte niebezpieczeństwo
    Siedząc za kierownicą widzimy to, co dzieje się przed nami, a dobrze korzystając z lusterek widzimy także co dzieje się z tyłu pojazdu. Czasem jednak nie wszystko możemy dostrzec na pierwszy rzut oka. Wówczas mamy ...
    Bolid R.S.17 Renault Sport Formula One Team Bolid R.S.17 Renault Sport Formula One Team
    Zespół Renault Sport Formula One zaprosił do Londynu przedstawicieli międzynarodowych mediów i swoich partnerów na premierę bolidu R.S.17, w którym kierowcy zespołu będą ścigać się w nadchodzącym ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      GTP Light