Uszkodzone dwa elementy. Zgłosić szkodę czy płacić z własnej

07 Kwi 2015, 07:56

Cześć.

Posiadam Citroena C4 z 2006 roku ubezpieczonego w AXA Direct (OC i AC). Przed świętami cofałem samochodem i zahaczyłem słupek. Drzwi pasażera lekko wgniecione dwie rysy oraz tylne nadkole jest porysowane. Dzwoniłem do ubezpieczalni, powiedzieli mi że, stracę moje 10% zniżek, będę miał zwyżkę (15%).

Lepiej zgłosić szkodę z mojego AC czy płacić z własnej kieszeni?
Z tego co się dowiedziałem blacharz zabierze z 800/1000 zł z lakierowaniem. Lepiej oddać blacharzowi i zapłać z własnej kieszeni.

Czy zgłaszać się do ubezpieczalni, czekać zapewne na rzeczoznawcą i resztą spraw, a na końcu mieć zwyżkę, która będzie o 15% wyższa?

Nigdy nie miałem takiego przypadku także nie mam pojęcia jak wypadają takie sprawy. Możecie doradzić? Mam 25 lat i drugi rok ubezpieczone auto, trochę szkoda tych już 10% zniżek.
an22
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 25 07 2008
Auto: C4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback

07 Kwi 2015, 09:02

Jeśli dopiero zaczynasz budować swoją historię ubezpieczeniową i jesteś jeszcze młodym kierowcą (średnio firmy określają tak kierowców do 30 roku życia), to ja bym się wstrzymała ze zgłaszaniem szkody. Jeśli uszkodzenia są małe, a naprawa nie jest bardzo kosztowna, to warto ją usunąć we własnym zakresie.
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

13 Kwi 2015, 18:47

Koszt lakierownia to ok 1000 zł. Po to kupujemy ubezpieczenia żeby z nich korzystać.
warol
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 03 1998
Auto: e60
Rok produkcji: 2010