Uszkodzony zderzak

18 Wrz 2009, 16:27

Witam. Uszkodziłem komuś zderzak na parkingu. Da radę to samemu wyklepać, czy trzeba jechać do warsztatu. Ile taka naprawa może kosztować i czy możecie polecić kogoś w Wawie, kto ze mnie nie zedrze? Warto robić to z OC?

Duże fotki po kliknięciu:
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
mr
 
  • 18 Wrz 2009, 21:35

    Może da radę po prostu to wydusić a rysy wypolerować. Jeśli nie to raczej nie warto będzie się bawić w naprawę bo może to kosztować więcej lub nie wiele mniej niż nowa część! Można też poszukać po szrotach takiej części z jakiegoś rozbitego auta.
    Pozdrawiam,
    norpaw
    norpaw
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1107
    Zdjęcia: 9
    Miejscowość: k/Poznań

    19 Wrz 2009, 17:16

    mialem identyczna sytuacje i od srodka klepalem kluczem do kola (ksztalt litery L ), nie powinno byc sladu
    "Są dwie naprawdę bezgraniczne rzeczy - Wszechświat i ludzka głupota" A. Einstein
    godfather78
    Aktywny
     
    Posty: 274
    Miejscowość: swarzędz
    Prawo jazdy: 0- 0-1996
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: octavia II
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Automatyczna

    19 Wrz 2009, 20:43

    Moj znajomy mial to samo w swoim Jeepie. zaprowadzil do lakiernika wyklepal pomalowal sladu nie ma wyszlo go to 280zl
    Infernus_90
    Początkujący
     
    Posty: 65
    Miejscowość: Wawa

    19 Wrz 2009, 21:03

    Co Wy z tym klepaniem tak piszecie ? Na moje oko to jest element z plastiku i rzadne tam bicie młotkiem czy tam innym narzędziem nie pomoże . Prędzej formowanie na gorąco , a i tak będzie kicha :cry: Z fotek wynika że to bardzo przykre wgniecenie i jeszcze widać pęknięcia powierzchowne i ostre załamania. Na dodatek ten element był już wcześniej lakierowany( tak mi się wydaje) i choćby się udało to jakoś uformować to i tak trzeba by było uzupełnić odpryski lakieru . Po jakichkolwiek zabiegach polerowanie nic tu nie da.
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4751
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    19 Wrz 2009, 22:49

    to nie jest auto nowe, wiec bym nie inwestowal za duzo, a zderzak wyglada na mieki plastik, nie wyglada na lakierowany wiec nawet slady to drobiazg
    "Są dwie naprawdę bezgraniczne rzeczy - Wszechświat i ludzka głupota" A. Einstein
    godfather78
    Aktywny
     
    Posty: 274
    Miejscowość: swarzędz
    Prawo jazdy: 0- 0-1996
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: octavia II
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Automatyczna

    30 Wrz 2009, 18:57

    Witam. Zdecydowanie zgodze sie z bonifacym.Jestem lakiernikiem i odradzam takie zabiegi jak klepanie.Jeszcze nikt i nigdzie nie klepal plastiku hehe...Prostowanie na goraca tak ale ta szkoda nawet i na to jest za powazna.Jezeli sie nie myle to jest Cherokee i czesci sa ogolnie dostepone z taki naroznik zderzaka urzywany bedzie warty nie wiecej niz 150zl.Pozdr.
    seeb
    Nowicjusz
     
    Posty: 38

    02 Paź 2009, 11:58

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Właściciel zdecyduje czy będzie chciał wymienić ten kawałek czy tylko go wyprostuje.
    mr