Utrata mocy, spadające obroty - VW Polo 1.2 2003 rok

08 Wrz 2019, 15:44

Dzień dobry, zaznaczam że jestem kobietą i potrzebuje porady na temat samochodu. Posiadam VW polo 1.2 2003 rok. Od dłuższego czasu pojawiły się problemy dotyczące utraty mocy, spadające obroty oraz podczas jazdy samochód po prostu tracił moc. Samochód oddany do mechanika wymienione 3 cylindry, świece, kable. Przez pierwszy tydzień samochód chodził jak pszczółka natomiast teraz zaczęłam obserwować spadek mocy podczas jazdy. Obroty podczas postoju juz nie skaczą jednak podczas jazdy szczególnie podczas niskiej prędkości samochód znowu zaczął tracić moc, kolokwialnie mówiąc samochód ,,zamula". Co to moze oznaczać? Dlaczego tak się dzieje I co powinnam zrobić?
Nati9696
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • 09 Wrz 2019, 09:18

    Nie zapala ci się kontrolka silnika (check engine). Czy mechanik sprawdzał błędy w sterowniku?
    Nati9696 napisał(a):wymienione 3 cylindry
    Tego trochę nie rozumiem, cylindry są w głowicy silnika pewnie chodzi o coś innego.

    Przy takich problemach warto sprawdzić filtr powietrza, przepływomierza powietrz i pracę sond.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    09 Wrz 2019, 12:31

    Kontrolka paliła się zanim oddalam samochód w ręce mechanika. Teraz już sie nie pali.
    Nati9696
    Nowicjusz
     
    Posty: 2

    19 Wrz 2019, 14:26

    Czy masz tam zainstalowaną instalację LPG?
    Nati9696 napisał(a):Obroty podczas postoju juz nie skaczą jednak podczas jazdy szczególnie podczas niskiej prędkości samochód znowu zaczął tracić moc, kolokwialnie mówiąc samochód ,,zamula".
    Na ciepłym i zimnym silniku jest tak samo z tą mocą?
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami?
      Zastanawiasz się nad zakupem samochodu? Na pewno jest to dość stresująca chwila, patrząc szczególnie na fakt, iż nowości nie brakuje. Im więcej posiadamy pieniędzy, tym większy zakres możliwości mamy do wyboru. Niezależnie ...