Użytkowanie 70% miasto 30% trasa (35km dziennie) do 60.000zł, automat

23 Lis 2023, 17:35

natanielowski napisał(a):Szukam auta trochę zwawszego niż moje Mondeo lub proponowany Avensis.

to nie ma nic co spełnia twoje wymagania
żeby było duże, ekonomiczne, mocne i benzyna
albo mocne, duże i nie-ekonomiczne albo duże, ekonimiczne i słabe. :lol:
zostaje albo jakiś mocny diesel, albo coś typu V6, V8, albo Turbo-Benzyna

chyba że mazda 6 2.5 benzyna? to jest zawsze jeszcze 4 cylindry....
natomiast musiałbyś troche sypnąć siana do budżetu.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

23 Lis 2023, 19:20

Myślę, że za mocno nacisnąłem na 'przestrzenne' auto. Do aut typu Auris/Prius się mieszczę ale nie jest to pozycja komfortowa. Tak jak w Lagunie.
Pytanie ile musiałbym dołożyć do takiej Mazdy?
Na moment obecny alternatywą dla mnie jest Auris. Jedyne co na plus to automat i że auto nie straci na wartości.
A przy okazji zmiany auta, chciałbym kupić teraz coś żwawszego.
natanielowski
Nowicjusz
 
Posty: 17

23 Lis 2023, 19:25

natanielowski napisał(a): Auris. Jedyne co na plus to automat i że auto nie straci na wartości.

mazdy toyoty i hondy żadna nie traci na wartości
Ale Auris jakiegoś żwawego silnika benzynowego nie ma
Jest 1.6 132KM ...Jedzie :lol:
Lepiej zbiera się natomiast Honda Civic 1.8 i ona ma więcej miejsca niż Auris.
A ile byś musiał dołożyć? Nie wiem :lol:
NIe za bardzo to się sprowadza bo akcyza wysoka.
W zakupie taka Mazda z roczników około 2015 będzie kosztowac koło 12 000 Euro tj ok. 53 000zł , Akcyza 9800 zł, Transport 2500zł, Marża 5000zł , Więc razem wychodzi 70 000zł :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

23 Lis 2023, 20:00

toyman40 napisał(a):W zakupie taka Mazda z roczników około 2015 będzie kosztowac koło 12 000 Euro tj ok. 53 000zł , Akcyza 9800 zł, Transport 2500zł, Marża 5000zł , Więc razem wychodzi 70 000zł

Grubo idziesz z tymi obliczeniami :D
A potem Janusze zachodzą w głowę jak to musiałem sprowadzić auto powyżej 2,0 z drzewem na którym się owinęło :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

23 Lis 2023, 20:59

szybki napisał(a):Grubo idziesz z tymi obliczeniami :D

Ja z Danii tyle płacę za transport. ..nie ma lekko, wszystko poszło w górę...
z wyspy DK , na południe polski przy 3 samochodach można ewentualnie zrobić 1100 Euro Netto ...to wychodzi około 2000zł brutto /szt
Przy 2 samochodach 2500zł brutto
A przy 1 samochodzie nikt nie pojedzie :lol: chyba że przy okazji

Z Niemiec transport też tani nie jest..nie wiele tańszy

Akcyza to już Procentowo od danej kwoty za samochód, czym droższy samochód tym wyższa akcyza
A przy pojemności powyżej 2000 to już jest niestety dramat.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

23 Lis 2023, 21:15

toyman40 napisał(a):Akcyza to już Procentowo od danej kwoty za samochód, czym droższy samochód tym wyższa akcyza
A przy pojemności powyżej 2000 to już jest niestety dramat.

Wszystko zależy od kraju. Nie wiem jak Dania ale są kraje gdzie z pojemnością powyżej 2,0 względem polskiej akc nie jest źle.
Podpowiedź Ci :D
Trzeba zestawić przepisy tych krajów z naszymi żeby wyszło coś zaskakująco fajnego.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Adaptacyjne reflektory LED
    Dzięki zastosowaniu diod LED, reflektory mogą być o wiele mniejsze i mieć praktycznie dowolny kształt. Ze względu na niski pobór mocy, niższe jest również zużycie paliwa. W zależności od zastosowanych rozwiązań, ...

23 Lis 2023, 21:27

ja wiem że kupują rozbite z usa i opinia rzeczoznawcy robią i tej akcyzy jest mniej niż normalnie..Ale...
1. ja nie kupuję w USA
2. w Danii nie ma rynku rozbitych samochodów, sprzedawane są tylko w 99% bezwypadki...które kosztują odpowiednio więcej
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

23 Lis 2023, 21:58

toyman40 napisał(a):ja wiem że kupują rozbite z usa i opinia rzeczoznawcy robią i tej akcyzy jest mniej niż normalnie..Ale...
1. ja nie kupuję w USA
2. w Danii nie ma rynku rozbitych samochodów, sprzedawane są tylko w 99% bezwypadki...które kosztują odpowiednio więcej

Eetam tu nie chodzi o rozbitki :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Lis 2023, 17:26

Czyli w sumie niewiele się zmieni w stosunku do obecnego mondziaka, tyle, ze dojdzie automat.
Reasumując przyjdzie mi jeździć obecnym do uzbierania na Mazdę 6 3 gen.
A Accord w automacie 2.4 widziałem, że osiągami nie powala. Tak bardzo ogranicza tam automat?
natanielowski
Nowicjusz
 
Posty: 17

24 Lis 2023, 18:15

słuchaj chcesz mocy w wolnossącym silniku to musisz kupić coś co ma więcej cylindrów , z drugiej strony nie chcesz płacić za wyższą eksploatację bo takie samochód będzie generował zawsze wyższe kwoty
4 cylindrowe silniki które mają pod 200KM tak naprawdę w takich kolumbrynach nie będą jakoś szałowe, powiedzmy ponad przeciętną, ale bardzo zadowalające, ale wsiadziesz ty , przejedziesz się i powiesz że słabo.
Ale w zasadzie to nie wiemy o co tobie chodzi.
inni jeżdżą w polsce,za granicą, przychodzi kupiec maruda z polski i nic nie pasuje.
najlepiej 400KM i spalanie 6Litrów LPG jeszcze i cena najlepiej 10% nowego
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

24 Lis 2023, 18:33

Chcę zamienić obecne Mondeo 2.0 145KM do warunków w mieście jest wystarczająco jeśli chodzi o osiągi.
Użytkuję Mondeo już 4 lata i chciałbym zmienić samochód. Przez problem z kończynami dolnymi jestem zmuszony do szukania samochodu w wersji z automatyczną skrzynią biegów. Więc chciałem, żeby przy okazji auto było mniej mułowate od obecnego Mondeo.
Mam prawie 2 metry wzrostu więc nie chcę się pchać w 'ciasne' auta.
Nie będzie dla mnie problemu eksploatacja auta z silnikiem V6.
Dopóty nie będzie to auto z USA czy ze spalaniem na poziomie 20l w mieście.
Miałem kiedyś Mazdę 6 I gen w wersji z automatyczną skrzynią, później przez chwilę BMW e60 (krótko, może też przez to nie wygenerowało jakoś kosztów przez ten czas).
natanielowski
Nowicjusz
 
Posty: 17

24 Lis 2023, 23:04

natanielowski napisał(a):A Accord w automacie 2.4 widziałem, że osiągami nie powala. Tak bardzo ogranicza tam automat?


Tam to przede wszystkim dochodzi temat korozji bo 8gen rdzewieje bardziej niż starsze chądy
A co do "osiągów" to coś za coś. Albo bierzesz pancerny ale wolniejszy automat albo szybką dwusprzęgłówkę która jak padnie (a padnie bo się po prostu zużywa) to bez pięciocyfrowej kwoty nie podchodź

volvo s80?
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Lis 2023, 07:05

Dla mnie autor musi się przejechać w/w autami bo tak na sucho można duuuźo aut wymienić :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

25 Lis 2023, 10:15

dużo aut odrzucić bo albo mu się nie będzie wygodnie siedzieć albo jego żonie się nie będzie podobać
Dużo klientów jest takich że on słyszał że A4 B7 jest OK, po czym przyjeżdzą i nie moze się w ten samochód zmieścić bo waży 140 km i ma 2m wzrostu, miałem wiele takich sytuacji gdzie klient przyjechał i jeden dosłownie nie wszedł do Auta do Aurisa taki opas że mu powieziałem że musi schudnąć.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

25 Lis 2023, 14:32

To jest kwestia jak jest ktoś zbudowany. Nie ważę wspomnianych 140kg.
Zazwyczaj brakuje mi miejsca nad głową w przypadku aut mniejszego segmentu.
W takiej A4B6 nie miałem z niczym problemu. W E60 brakowało mi miejsca nad głową ale przez to, że był szyberdach.
natanielowski
Nowicjusz
 
Posty: 17